چند نکته مسافرتی

چند نکته مسافرتی

 

سفر رفتن یکی از موضوعاتی است که همه ما به عنوان انسان‌هایی که همه روزه مشغول کار و زندگی روزمره هستیم، می‌تواند به عنوان زنگ تفریح مناسبی باشد و انرژی زیادی برای ادامه‌ی زندگی پس از سفر به ما بدهد. اما خود همین سفر رفتن هم نکاتی دارد که باید آن را به درستی رعایت کنیم؛ زیرا در صورتی که این نکات را رعایت نکنیم، سفرمان نه تنها به ما انرژی نمی‌دهد؛ بلکه ما را خسته‌تر هم می‌کند. یکی از مهم‌ترین این موضوعات، بار سفری است که داریم و نحوه جای دادن آن در چمدان است. این موضوع در حدی مهم است که می‌تواند در هر لحظه از سفر شما را به دردسر بیاندازد و دائماً در مقصد برای هر آنچه که با خود نیاورده‌اید باید زمانتان را به دنبال آن چیز در فروشگاه‌های مختلف تلف کنید. حالا ما قصد داریم تا نکاتی مهم در این زمینه را به شما بگوییم که اگر آن را رعایت کنید، حداقل می‌تواند خیالتان بابت موضوع بار سفر راحت باشد. با ما همراه باشید.

مشخص کردن هدف سفر

مشخص کردن هدف سفری که قصد رفتن به آن را داریم، به همراه برنامه‌ریزی‌های آن شامل موضوعات مختلفی است. امروزه با پیشرفت هر صنعت و شغلی، صنعت گردشگری هم پیشرفت کرده است و همواره در حال تغییر و تنوعی جدید است. به طور مثال بعضی از گرینه‌هایی که تورهای گردشگری امروزه به گردشگران پیشنهاد می‌دهند، اصلا تا چندی پیش وجود نداشته است؛ مثلاً بازدید از حیات وحش، سفرهایی با محوریت تجربه‌گرایی، سفرهایی با ترکیب برنامه‌ی بازدید از بناهای تاریخی و استفاده از امکانات سرگرمی و تفریحی رفتینگ، سایر تفریحات آبی جدید و.. همه از سبک‌های سفری و موضوعاتی هستند که تا چندی پیش وجود نداشته‌اند. به همین دلیل مهم است که ابتدا نوع سفر خود، کشور و یا منطقه‌ای که به آن سفر می‌کنید و همچنین برنامه‌های در طول سفر خود را پیش از آن مرور کنید و پس از آن اقدام به بستن بار سفر کنید.

شروعی بر بستن بار سفر

بستن بار سفر یکی از کارهای ضروری است که باید حتما  قبل از سفر انجام دهید و سعی کنید آن را به لحظات آخر موکول نکنید؛ زیرا استرس لحظات آخر حضور در خانه ممکن است باعث شود تا بسیاری از موارد مهم از بار سفر را فراموش کنید. باید سعی کنید تا جایی که امکان دارد، بار سفرتان سبک باشد و حتما دقت کنید که وسایل ضروری را فراموش نکرده باشید .در بستن چمدان باید دقت کنید که ایتدا چمدانی مناسب سفرتان انتخاب کنید تا یک وقت در هنگام سفر آسیب نبیند و وسایل شما پس از آسیب چمدان خراب نشوند. این موضوع به عنوان یکی از مهم‌ترین گام‌های پیش از شروع به بستن بار سفر است.

تهیه لیست وسایل مورد نیاز

احتمالا اگر برای سفر رفتن از قبل برنامه داشته باشید در طی مدت زمان تا بستن چمدان مداوم به ذهنتان می‌آید که چه چیزی را باید ببرید و چه چیزی را نبرید برای همین خوب است تا پیش از بستن بار سفر لیستی از اقلامی که به ذهنتان هر لحظه برای بردن خطور می‌کند یادداشت کنید. برای این موضوع حتی می‌توانید از اپلیکیشن‌های کاربردی که به همین منظور طراحی شده‌اند استفاده کنید. این اپلیکیشن‌ها به شما در تهیه چک لیست اقلام مورد نیاز کمک می‌کنند. اپلیکیشن‌های زیادی برای این موضوع طراحی شده است از جمله آن‌ها می‌توان به اپلیکیشن Pack Point. اشاره کرد. با کمک از این اپ، می‌توانید ابتدا فهرستی از اقلام مورد نیاز از سفر را با انتخاب جنسیت، مقصد سفر، کلیاتی در مورد سفرتان و مدت زمان اقامت دریافت کنید. فیلترهای مختلف این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند تا لیست کامل‌تری داشته باشید؛ مثلا در مورد این که سفرتان خارجی است یا داخلی؟ تفریحات ساحلی دارید و یا کمپینگ در طبیعت؟ آیا برای شستشو امکاناتی در نزدیکی شما است یا خیر؟ آیا کودکی به همراه دارید؟ سوالاتی تعریف شده است که در نهایت با وارد کردن اطلاعات خواسته شده از سفرتان به اپ، فهرست متناسب با سفرتان به شما داده می‌شود که علاوه بر موضوعات گفته شده، براساس تطبیق با شرایط آب و هوایی را مقصد شما است. با کمک این لیست می‌توانید دریابید که چه وسایلی نیاز دارید و آیا همه این وسایل مورد نیاز سفر را اکنون در منزل دارید یا خیر.

بستن بار

در ادامه نکات مهم و ضروری در آماده‌سازی و بستن بار سفر آورده‌ایم که با مطالعه و رعایت آن می‌توانید خیالتان را از این موضوع راحت کنید

 1. حفظ آرامش

در بستن بار سفر حفظ آرامش و دوری از استرس موضوعی بسیار مهم است؛ چون استرس باعث می‌شود تا بسیاری از موضوعات از یاد بسیاری از افراد برود و فراموش شود. به هر صورت باید بدانید در حین سفر مهم‌ترین وسایل داروهای مورد نیاز، مدارک شناسایی و پول هستند و اگر سایر موارد فراموش شوند به هر حال به نحوی در مقصد سفر قابلیت تهیه کردن را دارند.

 1. بسته‌بندی لباس‌ها
 • ابتدا پیش از جمع‌کردن لباس‌ها خوب است تا در هنگام رفت و برگشت به سفر از یک دست لباس استفاده کنید؛ زیرا با این موضوع می‌توانید یک دست لباس کمتر برای برگشت بردارید و در ظرفیت چمدان صرفه‌جویی کنید.
 • اگر با زیادی دارید و با هواپیما سفر می‌کنید، خوب است در نظر داشته باشید که  هر شخصی میزان محدودی از بار را بسته به قانون شرکت هواپیمایی که با آن سفر می‌کند می‌تواند به همراه داشته باشد. به همین دلیل بهتر است اگر بار زیادی دارید، لباس‌های سنگین خود مانند کاپشن را به جای قرار دادن در چمدان بپوشید.
 • بسیاری از لباس‌های خود را می‌توانید به جای تا کردن لوله کنید تا جای کمتری بگیرند.

 

 1. جعبه‌های بسته‌بندی

جعبه‌ها و جداکننده‌هایی ساخته و طراحی شده‌اند که به کمک آن‌ها می‌توان فضای داخلی چمدان را تقسیم‌بندی کرد و وسایل را مرتب‌تر و بسته به نوع آن در چمدان جای داد، که هم جای کمتری بگیرد و هم مرتب‌تر باشند.

 

 1. استفاده از کیسه‌های فشرده‌شونده در بسته‌بندی

این کیسه‌‌ها که در بازار با نام کیسه‌های وکیوم نیز شناخته می‌شوند، وسیله‌ای بسیار کاربردی برای سفر رفتن در فصل سرما هستند؛ زیرا کاپشن‌ها و لباس‌های گرم معمولا ظرفیت زیادی از یک چمدان را اشغال می‌کنند. کارکرد این کیسه‌ها به این صورت است که پس از جای دادن لباس‌های جاگیر، هوای داخلشان با استفاده از جاروبرقی گرفته می‌شود و میتوانیم بگوییم حجم آن‌ها به 4/1‌ام حجم ‌قبلی‌شان تقلیل پیدا می‌کند.

 1. استفاده از کوله‌پشتی

با توجه به اینکه حجم کوله‌پشتی از چمدان کمتر است، زمانی که تصمیم می‌گیرید به جای چمدان با کوله‌پشتی سفر کنید خودجوش وسایل ضروری‌تر را برمی‌دارید و همین موضوع باعث می‌شود تا بار سفرتان سبک‌تر شود.

 1. استفاده از کفش مناسب

کفش یکی از موضوعاتی است که در سفر از مهم‌ترین وسایل است؛ چون در بیشتر سفرها به جز سفراتی که در کنار ساحل و تفریحات آبی هستند، بیشتر سفر با راه رفتن همراه است و اگر کفش مناسبی در سفر نپوشیده باشید، سفر می‌تواند برای شما بسیار آزار دهنده تمام شود.

 1. خوراکی و میوه

پیش از سفر رفتن مطمئن شوید که ایرلاینی که با آن سفر قصد سفر دارید اجازه بردن میوه و خوراکی به داخل هواپیما را می‌دهد یا خیر؛ زیرا اگر این اجازه وجود نداشته باشد باید آن خوراکی را با خود به داخل هواپیما نبرید.

 1. استفاده از ظرف‌های سفر

ظرف‌های سفر، ظرف‌های کوچکتری که معمولا جنس آن‌ها پلاستیک است که کمک می‌کنند تا حجم کمتری از یک وسیله را به همراه برد؛ مثلا کمک می‌کنند به جای بردن ظرف شامپوی بزرگ، حجمی از مصرف یک هفته از شامپو را با خود به سفر بر د.

سخن آخر

در نهایت همانطور که پیش‌تر گفتیم، در طی یک سفر و پیش از آن هیچ چیز مهم‌تر از آرامش شما وجود ندارد و به جز مواردی نظیر دارو، پول و مدارک شناسایی باقی وسایل قابلیت خریدن از شهر مقصد را  دارند. اما اگر این سفر را با حال بد ادامه دهید و تمام کنید، خاطره بد آن تا آخر با شما می‌ماند.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.