در کدام کشورها نباید از شیر آب برای نوشیدن استفاده کرد؟

در کدام کشورها نباید از شیر آب برای نوشیدن استفاده کرد؟

مسمومیت یکی از بیماریهای شایع در سفرهای خارج از کشور است و بسیاری از پزشکان دلیل آن را آب نوشیدنی ناسالم می‌دانند. متاسفانه بسیاری از کشورها از آب نوشیدنی سالم برخوردار نیستند، در این کشورها نباید از آب شیر برای نوشیدن یا حتی مسواک زدن استفاده کرد. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید بسیاری از شهروندان از آب شیر برای نوشیدن استفاده می‌کنند؛ اما بدن مسافرین به این آب‌ها و املاح درون آن عادت ندارد و همین امر باعث واکنش شدید بدن و مریضی آن‌ها می‌شود.

اگر بخواهیم لیستی از کشورهایی که آب ناسالم دارند تهیه کنیم، باید لیستی طولانی در اختیار شما قرار دهیم. در این مقاله تنها به معرفی 10 کشور خواهیم پرداخت. بهتر است پیش از سفر لیست این کشورها را بررسی کرده و سپس برنامه سفر خود را بچینید.

  1. مکزیک

یکی از کشورهای توریستی و جذاب که در نزدیکی ایالت متحده قرار دارد، کشور مکزیک است. این کشور مناظر زیبا و طبیعی بسیاری دارد و همه ساله در حدود 10.5 میلیون مسافر را به سمت خود جذب می‌کند. این کشور حتی در زمان همه‌گیری کرونا نیز شرایط آسانی برای سفر در نظر گرفته بود به همین دلیل تعداد مسافرین و گردشگران در سال‌های اخیر افزایش یافته است. با توجه به توضیحات ذکر شده یکی از مشکلات بزرگی که در این کشور وجود دارد، نداشتن آب سالم نوشیدنی در شیرهای آب است که خطرات زیادی برای مسافرین به وجود آورده است. به شما توصیه می‌‌شود اگر مسافر این کشور هستید به هیچ وجه از آب لوله کشی شده یا یخ‌های قالبی ساخته شده از این آب استفاده نکنید.

  1. هندوستان

بی‌شک یکی از زیباترین کشورهای آسیایی، کشور هندوستان است. این کشور مساحت بزرگی داشته و جمعیت زیادی دارد. با این وجود این کشور دچار برخی مشکلات بهداشتی است. برای مثال این کشور آب لوله کشی نوشیدنی ندارد، اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم شهر پوری اولین شهر از کشور هند است که در سال 2021 از آب لوله کشی سالم برخوردار است. به همین دلیل توصیه می‌شود از نوشیدن آب شیر پرهیز کرده و همچنین از خوردن غذاهای خیابانی که بسیار وسوسه‌انگیز هستند نیز دوری کنید. بهترین غذا و نوشیدنی برای شما در سفر به هندوستان غذای رستوران‌ها و هتل‌های معتبر و آب جوشانیده شده و فیلتر شده است.

  1. تایلند

یکی دیگر از کشورهای توریستی آسیایی، کشور تایلند است که همه ساله مسافران زیادی را به سوی خود فرا می‌خواند. این کشور زیباترین طبیعت و جنگل‌ها را دارد؛ اما یک مشکل بزرگ غریبان‌گیر کل کشور شده است. این مشکل نداشتن آب شیرین و نوشیدنی است. شهروندان این کشور برای نوشیدن آب از تانکرهای بزرگ استفاده می‌کنند، از همین جهت بهتر است شما هم این نکته را به خاطر بسپارید و از نوشیدن آب لوله کشی شده و غیر بهداشتی در این کشور پرهیز کنید.

  1. باهاما

با توجه به اینکه محققان و دانشمندان آب استفاده شده در بسیاری از جزایر باهاما را بهداشتی و سالم برای نوشیدن می‌دانند، برخی از مسافرین از طعم متفاوت آن سخن می‌گویند. گردشگران و توریستان به دلیل طعم آب ترجیح می‌دهند از آب‌های تصفیه شده داخل بطری که به فروش می‌رسند استفاده کنند. یکی از دلایلی که باعث تغییر طعم آب شده طوفان سال 2019 است. با اینکه تلاش‎های فراوانی برای بهبود روند تصفیه و ضدعفونی آب صورت گرفته؛ اما همچنان عواقب ناشی از این طوفان مشاهده شده و نیاز به بهبود بیشتری دارد.

  1. پرو

پرو کشوری پر از جاذبه‌های طبیعی و مکان‌های گردشگری بوده و همه ساله میزبان توریستان و گردشگران بسیاری است. مسافران زیادی وجود دارند که برای اکتشاف مکان‌های خارق العاده در این کشور سفرها و کمپینگ‌های طولانی را آغاز می‌کنند. برخلاف طبیعت زیبای این کشور، آب نوشیدنی آن غیربهداشتی و خطرناک است. به همین دلیل نوشیدن آب بدون استفاده از قرص‌های تصفیه یا نوشیدن آب فیلتر شده ممکن است عامل بسیاری از بیماری‌ها مانند مسمومیت و اسهال شود. در صورت نداشتن امکانات لازم در پیاده روی‌ها و کمپینگ‌ها می‌توانید آب نوشیدنی خود را بجوشانید تا از سالم بودن آن تا حدودی اطمینان حاصل کنید.

  1. اندونزی

کشور اندونزی، یکی دیگر از کشورهای آسیایی که از نعمت آب لوله کشی سالم بی‌بهره است. این کشور منابع و زیرساخت مناسبی برای تصفیه آب نداشته و همین امر باعث شده است که حتی شهروندان این کشور از آب شیر برای نوشیدن استفاده نکنند. البته استفاده از این آب برای حمام کردن و شست‌وشو بی‌خطر است؛ اما باید برای نوشیدن آب از دستگاه‌ها تصفیه یا جوشاندن آب استفاده کنید. برخی از مسافران خریدن آب‌های بسته بندی شده داخل فروشگاه‌های بزرگ و معتبر را به جوشاندن و تصفیه کردن آب ترجیح می‌دهند و این محصولات را بدون خطر می‌دانند.

  1. برزیل

برزیل از جمله کشورهایی است که درصد زیادی از ذخایر آب‌های شیرین کره زمین را در اختیار دارد، اما این امر باعث داشتن آب سالم لوله کشی نشده است. از 212 میلیون نفر ساکنین برزیل حدود 35 میلیون نفر به آب نوشیدنی سالم دسترسی ندارند. از این رو سازمان بهداشت جهانی به توریستان و گردشگران این کشور هشدار داده است که از نوشیدن آب لوله کشی پرهیز کنند. علاوه بر آب شیر، آب چاه‌ها و چشمه‌ها نیز قابل اعتماد نیستند، به همین دلیل بهتر است اگر مسافر این کشور هستید بجز آب تصفیه شده از آب دیگری برای نوشیدن استفاده نکنید.

  1. آفریقای جنوبی

آب لوله کشی در مناطق شهری این کشور سالم و بی‌خطر است؛ در حالی که خوردن آب لوله کشی در مناطق روستایی خطرات زیادی به همراه دارد. از این رو سازمان بهداشت جهانی به مسافرین این کشور توصیه کرده است از نوشیدن آب تصفیه نشده خودداری کنند. جالب است بدانید آب جز مقدسات این کشور به شمار می‌آید و شهروندان این کشور احترام و ارزش خاصی برای آب قائل هستند؛ اما با این وجود از مشکل کمبود آب و خشکسالی شدید رنج می‌برند.

  1. مالدیو

آب جزایر مالدیو از آب باران و آب دریا تامین می‌شود؛ اما با این حال خدمات تصفیه و ضدعفونی کننده آب در بسیاری از هتل‌ها و اقامتگاه‌های مجلل این کشور وجود دارد. از این رو نوشیدن آب لوله کشی در بسیاری از بخش‌های این منطقه بی‌خطر بوده با این حال بهتر است از مسئولین هتل خود درباره سالم بودن آب شیر اتاق یا سوئیتتان سوال کرده و اطمینان حاصل کنید. سازمان بهداشت جهانی به طور کلی مالدیو را یکی از مناطق بدون آب نوشیدنی سالم دانسته و به گردشگران نوشیدن آب تصفیه و فیلتر شده را توصیه کرده است.

  1. پلی نزی فرانسه

برخی از بخش‌های این منطقه دارای آب سالم لوله کشی هستند، با این وجود برخی از مناطق از این نعمت بی‌بهره هستند. به همین دلیل توصیه می‌شود اگر مسافر این کشور هستید حتما از مسئولین هتل در مورد ایمن و سالم بودن آب سوال بپرسید، زیرا سازمان بهداشت جهانی این منطقه را از جز کشورهای پرخطر دانسته است.

سخن پایانی

یکی از مسائل مهمی که باید در سفر خود دانسته و رعایت کنید، نوشیدن آب سالم و تصفیه شده است. برخی از کشورها آب شیر و لوله کشی سالمی نداشته و مصرف آن باعث بروز بیماری‌های بسیاری در مسافران می‌شود. در این مقاله 10 کشور که آب لوله کشی سالمی ندارند را معرفی کردیم، بهتر است در هنگام سفر به این کشورها توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی را جدی بگیرید. برای در امان ماندن از بیماری‌ها در طول سفر بهتر است از دستگاه فیلتر آب یا جوشاندن آب استفاده کنید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.