10 نکته مهم برای سفر در دوران حاملگی

10 نکته مهم برای سفر در دوران حاملگی

بارداری یکی از دوران شیرینی است که بسیاری از بانوان در طول زندگی خود تجربه می‌کنند. این دوران علاوه بر حس خوب و شیرینی که دارد، دارای مشکلاتی نظیر حالت تهوع، ورم عضلات، کمر درد و غیره است. اما بهتر است بدانید اگر بتوانید به این مشکلات غلبه کنید، این دوران یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر کردن است. در این دوران فرزندتان بیش از زمانی که به دنیا آمده است با شما همکاری می‌کند، نه خبری از گریه‌‌های شبانه است، نه نیاز به تعویض پوشک دارید، نه باید سر ساعت معینی به او شیر دهید. بنابراین اگر قصد سفر کاری یا تفریحی را دارید، حتما با پزشک خود مشورت کرده و بعد از گرفتن تائیدیه مقدمات سفر خود را فراهم کنید. در ادامه به بررسی 10 مورد از نکاتی که باید در طول سفر بدانید و رعایت کنید، می‌پردازیم.

  1. بهترین زمان سفر

یکی از دغدغه‌هایی که احتمالا برای هر خانم حامله پیش بیاید، انتخاب زمان مناسب برای سفر است. بسیاری از بانوان بهترین زمان را سه ماهه دوم بارداری می‌دانند، زیرا در این دوره حالت تهوع به پایان می‌رسد و به شرایط خود عادت می‌کنند. برخی دیگر از بانوان سه ماهه آخر بارداری را زمانی سرشار از شوق و انرژی می‌دانند و انتخابشان این دوره است. با این وجود، انتخاب زمان سفر یک مسئله شخصی است و به شرایط هر خانم حامله‌ای بستگی دارد. بنابراین توصیه می‌شود بلیط‌ها و رزروهایی انجام دهید که انعطاف پذیر باشند، یعنی بتوانید زمان آن‌ها را به راحتی عقب یا جلو کنید.

  1. انتخاب مقصدی مطمئن و امن

یکی دیگر از نکاتی که باید در این دوران بدانید و رعایت کنید، انتخاب مقصدی امن است. بهترین محل برای سفر امن، شهرها و کشورهای توسعه یافته هستند که تمام امکانات پزشکی و بهداشتی را داشته باشند. در مناطق شهری معمولا آب و غذای مناسب نیز وجود دارد که می‌توانید بدون نگرانی از آن‌ها مصرف کنید. با این وجود بهتر است وسایل موردنیاز برای سفر خانم‌های حامله را همراه داشته باشید تا در طول سفر با مشکل مواجه نشوید.

  1. ملاحظات بهداشتی

بهتر است بانوان باردار در طول سفر خود، دفترچه بیمه خود را همراه داشته باشند. همچنین توصیه می‌شود موارد و آیتم‌هایی که در طول سفر مشمول بیمه می‌شوند را بدانید تا با خیالی آسوده و آرامش بیشتری به سفر بپردازید. حتی برخی از افراد برای محکم کاری بیشتر در مورد بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های مقصد و اطراف هتل خود تحقیق می‌کنند تا با مشکل مواجه نشوند. شما می‌توانید با مشورت از پزشک خود، داروهای ضروری و موردنیاز را همراه خود ببرید. حتی می‌توانید برای آسودگی بیشتر از پرستاران مخصوص پرواز و سفر نیز کمک بگیرید تا در طول سفر مراقب شما و فرزندتان باشند.

  1. توصیه‌های پرواز

صندلی‌های کنار راهرو مناسب‌ترین انتخاب برای خانم‌های حامله هستند، زیرا آن‌ها در طول پرواز نیاز به دستشویی، به پیاده روی و راحتی بیشتری احتیاج دارند. بنابراین بهتر است در هنگام رزرو صندلی پروازتان این مورد را در نظر بگیرید، حتی می‌توانید با آژانس هواپیمایی تماس گرفته و شرایط خود را توضیح دهید. اکثر آژانس‌ها بدون هزینه به خانم‌های باردار کمک می‌کنند و شرایط سفر ایده آل را برای آن‌ها فراهم می‌کنند. به یاد داشته باشید اگر کمربند صندلیتان تنگ باشد، بدون خجالت از مهماندار بخواهید تا در افزایش طول کمربند به شما کمک کند.

  1. لباس‌های هنگام سفر

لباس‌ها تاثیر مهمی در راحتی سفر دارند، بنابراین بهتر است لباس‌های خود را هوشمندانه انتخاب کنید. پوشیدن جوراب‌های ضخیم از تورم پا و گرفتگی عضلات جلوگیری می‌کنند. همچنین پوشیدن لباس‌های نخی و راحتی می‌توانند از تعرق شدید پیشگیری کنند. برخی از خانم‌های حامله دوست ندارند برجستگی شکمشان مشخص شود، بنابراین پوشیدن لباس گشاد به این افراد توصیه می‌شود. در حالی که گروهی دیگر می‌خواهند بارداریشان مشخص شود تا بتوانند از کمک و یاری مردم بهره‌مند شوند، به همین دلیل پوشیدن لباس‌های تنگ برای این افراد مناسب‌تر است.

  1. غذا در طول پرواز

احتمال مسمومیت و تهوع در خانم‌ باردار بیشتر است، بنابران توصیه می‌شود از غذاهای تازه و گیاهی استفاده کنید تا کمترین تنش را ایجاد کند. همچنین اگر مسیر پروازتان طولانی است و مجبور هستید غذا بخورید، بهتر است غذای سالم و مقوی درست کرده و همراه خود داشته باشید. اگر این شرایط وجود نداشت، با مهماندار پرواز هماهنگ کنید تا با در نظر گرفتن شرایط شما غذایی مناسب بیاورند. از غذاهای فست فود و آماده فرودگاه استفاده نکنید، زیرا ممکن است مدت زمان زیادی از آماده کردن آن‌ها گذشته باشد و باعث تحریک سیستم گوارشی شما شود.

  1. موارد اضافی لازم

برخی وسایل اضافی مانند بالش حاملگی می‌تواند سفر ایده آلی برای شما فراهم آورد. همچنین برخی از بانوان در طول دوران بارداری خود حس بویایی شدیدتری دارند و سپری کردن ساعت‌های طولانی با غریبه‌ها در فضای هواپیما برای آن‌ها غیرقابل تحمل است. به این افراد توصیه می‌شود برای راحتی بیشتر از ماسک و انواع روغن‌های معطر و گیاهی استفاده کنند تا بوی اطرفیان را کمتر استشمام کنند. تمامی پروازها اجازه ورود تا آخر هفته 36 بارداری را به خانم‌های حامله می‌دهند؛ اما با این وجود بهتر است اجازه نامه‌ای کتبی از پزشکتان به همراه داشته باشید تا هیچگونه مشکل احتمالی پیش نیاید.

  1. توصیه برای سفرهای جاده‌ای

سفرهای جاده‌ای معمولا راحتی و انعطاف پذیری بیشتری برای خانم‌های حامله فراهم می‌کنند، به طوری که شما می‌توانید در مواقع لازم از راننده بخواهید تا خودرو را متوقف کند تا شما کمی پیاده روی کرده و از گرفتگی عضلات خود جلوگیری کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که وسایل و تجهیزات لازم برای سفر امن و راحت را به همراه بیاورید. اگر در صندلی جلو اتومبیل می‌نشینید، حتما از کمربند ایمنی استفاده کرده و برای جلوگیری از آسیب کیسه هوا، صندلی خود را عقب‌تر بکشید. اگر خودتان راننده هستید بهتر است فرمان خودرو را بیشتر به سمت سینه بگیرید تا به شکمتان و جنین داخل آن آسیبی وارد نشود.

  1. توصیه برای سفرهای دریایی

اکثر خطوط دریایی محدودیت سفر برای بانوان باردار در نظر گرفته‌اند و سفر آن‎ها را تنها به دو الی سه ماه اول بارداری محدود کرده‎اند. به همین دلیل بهتر است به این قوانین احترام گذاشته و از سفر دریایی در ماه‌های آخر حاملگی خود جلوگیری کنید. اما اگر واقعا عاشق سفرهای دریایی هستید بهتر است با مشورت از پزشک خود داروهای ضد تهوع و دریازدگی را همراه داشته باشید و از کشتی‌هایی که در مسیر رودخانه حرکت می‌کنند استفاده کنید تا دسترسی سریع‌تری به خشکی داشته باشند.

  1. وسایل موردنیاز برای سفر خانم‌های حامله

بهتر است خانم‌های باردار از چمدان‌های چرخ‌دار سبک استفاده کنند و کفش‌های راحتی مانند کفش کتانی یا بافتنی به پا کنند تا به راحتی بتوانند آن‌ها را در آورده و دیگر خم نشوند. همچنین پوشیدن ساق‌های بلند که کل پاهای آن‌ها را پوشش دهد و از فشار آوردن به شکم جلوگیری کند بهترین انتخاب برای آن‌ها است. معمولا نفخ و تورم از عوامل شایع در طول سفرهای بارداری است، بنابراین بهتر است چند دست لباس اضافی و گشاد نیز همراه خود داشته باشند.

سخن پایانی

در این مقاله نکات مهمی در باره حاملگی در سفر در اختیار شما قرار داده شد. شما می‌توانید با رعایت این نکات بهترین و عالی‌ترین سفر خود را همراه جنین خود تجربه کنید. نکات ذکر شده از وقوع اتفاقات ناگوار جلوگیری می‌کنند و می‌توانند سفر شما را هموار و راحت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه سایر مقالات سایت را مطالعه کنید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.