آداب سفر به هند

آداب سفر به هند

به احتمال زیاد شما هم نام این کشور پهناور آسیایی را بارها شنیده‌اید. کشوری با زیبایی‌های طبیعی بسیار و فرهنگ و آداب و رسوم متنوع که می‌تواند برای هر توریست و مسافری جذاب باشد. کشور هندوستان دارای جمعیت 1.38 میلیارد نفر بوده و 28 ایالت و 8 اتحادیه دارد. همین تقسیم‌بندی‌ها و تعداد جمعیت زیاد این کشور باعث شده است رفتار، فرهنگ و گویش‌های مختلفی در این کشور به وجود بیابد. بسیاری از شهرهای پرجمعیت این کشور دارای سیستم شهری مناسبی هستند؛ اما با این وجود برای برخی از توریستان و گردشگران فرهنگ ساکنین این کشور عجیب به نظر می‌رسد.

اگر شما هم جز افرادی هستید که قصد سفر به هندوستان را دارید و کمی دلهره و نگرانی بابت فضای نا آشنای آنجا دارید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا با 9 مورد از آداب و رسوم این مجموعه آشنا شوید.

  1. در آوردن کفش‌ها

هند کشوری با مذاهب مختلف است، هریک از افراد برای خود مکان مقدسی مانند کلیساها و مساجد دارند. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند هنگام سفر برای آشنایی بیشتر با فرهنگ مردم از این اماکن نیز دیدن کنند. باید بدانید این مکان‌ها برای مردم هندوستان مقدس هستند، بنابراین ابتدا می‌بایستی کفش‌های خود را در آورید و با عبور از آب و پاکیزه شدن پاهایتان به این مکان‌ها وارد شوید. همچنین توصیه می‌شود در هنگام ورود به نشانه احترام سر خود را خم کنید. جالب است بدانید بسیاری از افراد روستایی این منطقه هنگام ورود به خانه‌هایشان نیز کفش‌هایشان را در می‌آورند، بنابراین بهتر است برای احترام به فرهنگ و رسوم آن‌ها در هنگام بازدید از خانه‌های روستایی این عمل را انجام دهید.

  1. لباس‌های پوشیده

یکی از عادات هندی‌ها در هنگام بازدید و مراجعه به مکان‌ها مذهبی استفاده از لباس‌های پوشیده است. آن‌ها این رفتار را نشانه احترام به خدایان خود می‌دانند، بنابراین توصیه می‌شود اگر در برنامه سفر خود بازدید از مساجد، کلیساها و دیگر اماکن مذهبی را دارید از لباس‌های پوشیده استفاده کنید. اهالی هند این اعتقاد را دارند که هر چه لباس پوشیده‌تر باشد، بهتر است و برای این امر از لباس‌های مخصوص عبادت استفاده می‌کنند. حتی دیده شده است، برخی از بانوان در هنگام ورود به عبادتگاه‎ها از روسروی برای پوشاندن موهای سر خود استفاده کرده‌اند.

  1. انتخاب لباس آگاهانه

همانطور که می‌دانید این کشور به عنوان یکی از کشورهای توریست‌پذیر آسیا محسوب می‌شود؛ اما با این وجود برخی از اهالی این کشور همچنان به دیدن توریست‌ها با لباس‌های متفاوت عادت نکرده‌اند. برای مثال آن‌ها پوشیدن دامن یا شلوارک را در محیط‌ها عمومی عادی نمی‌دانند و ممکن است نگاه اهالی این شهر برای مسافران اذیت کننده باشد. علاوه بر این موضوع در بسیاری از فصول سال وجود پشه‌ها باعث می‌شود تا مسافران لباس‌های پوشیده‌تری برای گشت‌وگذار انتخاب کنند.

  1. توجه به سخنان و بحث‌هایتان

دو موضوع که نباید هیچگاه در هندوستان درباره آن‌ها سخن بگویید، سیاست و اختلاف طبقاتی است. سلسله هندو از هزاران سال پیش قوانین و طبقاتی را برای هر گروه از افراد در نظر گرفته است و افراد را با توجه به سطح اجتماعی، درآمد و غیره به طبقات مختلفی تقسیم کرده است. سخن گفتن درباره این موضوع به احتمال زیاد باعث تشنج بسیار می‌شود. یکی دیگر از موضوعات ممنوعه که نباید در هند حتی هتل و هواپیمایتان راجع به آن صحبت کنید، سیاست است. این موضوع می‌تواند اختلافات بسیاری را در میان افراد جامعه به وجود آورده و شعله مشکلات بزرگی را بیافزاید.

  1. ابراز محبت محدود

در هنگام سفر به هندوستان بهتر است این نکته را بدانید که ابراز عشق و علاقه آزادانه در سطح شهر یک امر نامناسب به نظر می‌رسد. برخی از روابط مانند دورهمی‌های دوستانه، گپ و گفت‌ها بین افراد هم جنس طبیعی به نظر می‌رسد؛ اما اگر شما در خیابان و سطح شهر همسر خود را در آغوش بگیرید یا او را ببوسید مورد قضاوت بسیاری از اهالی قرار خواهید گرفت. روابط آزادانه زوجین در این کشور به دست دادن خلاصه می‌شود؛ حتی این عمل در شهرهای کوچک و روستاها نیز غیرمعمول است.

  1. لمس اجسام با پاهایتان

همانطور که گفتیم افراد با کفش وارد معابد نمی‌شوند، زیرا پا را پایین‌ترین قسمت بدن می‌دانند. این دیدگاه در خانه‌ها و آداب و رسوم اکثر هندی‌ها هنوز هم وجود دارد. شما نباید هیچ وسیله مخصوصا کتاب و هیچ شخصی را با پایتان لمس کنید. اگر این عمل را انجام دادید، سریعا از فرد یا صاحب‌خانه عذرخواهی کنید و توضیح دهید که به صورت اتفاقی این عمل رخ داد و هیچگونه قصد بی‌احترامی و توهین به شخص یا موضوع خاصی را نداشتید. این فرهنگ برگرفته از سنت هندو‌های باستان بوده که تاکنون ادامه یافته است.

  1. توجه به سفارش گوشت و غذا

در هنگام سفارش غذا بهتر است به آداب و ادیان اهالی هند توجه کنید. هندوها بیشترین درصد از جمعیت هند را تشکیل می‌دهند و آن‌ها بر این باور هستند که گاو مقدس است و هیچگاه گوشت آن را استفاده نمی‎کنند. در حالی که حدود 14 درصد جمعیت کل هند نیز مسلمان هستند و این افراد خوردن گوشت خوک را حرام می‌دانند. از این رو بهتر است از درخواست کردن این غذاها در رستوران‌های محلی شهر جلوگیری کنید تا دچار مشکلات احتمالی نشوید. در برخی از مناطق روستایی و شهرهای کوچک درخواست گوشت گاو یا خوک را توهین به مقدسات و اعتقادات خود می‌دانند و با این موضوع برخورد می‌کنند.

  1. پاسخ به سوالات

هندی‌ها ذاتا افراد کنجکاوی هستند و همین موضوع باعث می‌شود برخی از سوالات از شما پرسیده شود که شما علاقه‌ای به پاسخ دادن به آن‌ها ندارید. برای مثال شاید از شما در مورد وضعیت تاهل یا زندگش شخصی و کاری‌تان سوال پرسیده شود؛ در این زمان‌ها شما می‌توانید با تکان دادن سر یا لبخند از پاسخ به سوال طفره روید. گروهی دیگر از افراد هستند که دوست دارند با توریستان صحبت کنند، برای جلوگیری از این امر بهتر است کلمه "نه" را به زبان و گویش‌های مختلف بلد باشید و از آن استفاده کنید. سفر با یک راهنما و تور مسافرتی احتمالا هیچ یک از این مشکلات را نداشته باشد.

  1. استفاده از تشکر مخصوص هند

بسیاری از هندی‌ها از کلمه THANK YOU یا THANKS در سخنان خود استفاده نمی‌کنند. آن‌ها ترجیح می‌دهند تشکر و قدردانی خود را با زبان بدن، یک لبخند عمیق و با سر تکان دادن نشان دهند. ناماستی یکی از حرکاتی است که بسیاری از هندی‌ها در هنگام تشکر از آن استفاه می‌کنند. بنابراین توصیه می‌شود در هنگام سفر به هند، حتی در هتل یا در فرودگاه در هنگام خرید بلیط بسیار فروتن و قدردان باشید. هندی‌ها با مسافران و توریستانی که هوش اجتماعی بالایی دارند و خود را با اصول و آداب منطقه سازش می‌دهند به خوبی رفتار می‌کنند.

سخن پایانی

در این مقاله درباره کشور بزرگ هندوستان و قوانین و اصول این کشور سخن گفتیم. این کشور به دلیل وجود تاج محل و مکان‌های تاریخی بسیار توریست‌پذیر است؛ از این رو توصیه می‌شود از هنگام تهیه بلیط و رزرو هتل در مورد آداب و رسوم هریک از مناطق این کشور تحقیق کنید و آگاهانه اقدام به سفر کنید. شما می‌توانید با رعایت این 9 نکته در طول سفرتان از بسیاری از خطرات و مشکلات جلوگیری کنید. توصیه‌ کلی و جامعی که می‌توان پیش از سفر به هند بدانید این است که در طول این سفر هرچه محتاطانه و محافظه کارانه‌تر رفتار کنید، سفری بدون مشکل و تنش خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تهیه بلیط و رزرو هتل می‌توانید به سایر مقالات سایت مراجعه کنید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.