دانستنیهای امکانات هتل

رزرو هتل یکی از اصلی ترین عناصر برنامه مسافرت افراد می باشد. اما این را از ما پذیرید که نباید به سراغ رزرو هر هتلی رفت. بلکه برای سفر هتلی را رزرو کرد که راحتی فرد را تضمین کند. برای همین باید پیش از سفر به مقصد و رزرو هتل با امکانات هتل آشنا بود. در این مطلب قرار است برای شما اطلاعات کاملی درباره دانستنی‌ های امکانات هتل‌ ها بدهیم. در این مطلب برای شما خواهیم گفت که اصلا هتل چهار و یا پنج ستاره یعنی چه؟

فرض کنید به شهرهایی مانند مشهد و یا شیراز و اصفهان بروید و در مسیر حرکت خود چندین هتل را ببینید. اما باید بدانید که مثلا هتلی که دارای سه ستاره می باشد چه امکاناتی دارد. نیاز به توضیح نیست که ستاره داشتن همواره از داشتن مزیت خبر می دهد. پس وقتی یک هتل دارای ستاره بیشتری می باشد مزیت و یا به بیان بهتر دارای امکانات بهتری می باشد. با ما همراه باشید تا یکی از بهترین راهنما های سفر که تا به حال مطالعه کردید را خدمت شما شرح بدهیم.

11014cover-4.jpg (850×440)

در مقاله دانستنی‌ های امکانات هتل‌ ها درباره چه مواردی صحبت می شود؟

موضوعات اصلی که در این مقاله درباره آن ها خواهیم گفت به شرح زیر می باشند:

  • تعداد ستاره های هتل های مختلف
  • ستاره ها خبر از وجود چه امکاناتی می دهند؟
  • هتل هایی که از پنج ستاره فراترند.
  • خدمات ایران چارتر

با ما همراه باشید تا صفر تا صد موارد فوق را خدمت شما بگوییم.

تعداد ستاره های هتل های مختلف از دانستنی‌ های امکانات هتل‌ ها

همانطور که قبلا هم گفتیم مفهوم ستاره از نوعی برتری و تمایز خبر می دهد. بحث هتل ها هم از این قاعده مستثنی نیست و هتل هرچه دارای ستاره های بیشتری باشد به معنی این است که نسبت به سایر مکان های هم صنف ستار ه های بیشتری دارد. البته این را هم بگوییم که در سایر کشور های دنیا ستاره تنها مصداق برتری هتل و امکانات بالای آن نیست. ممکن است در کشوری بروید که جای ستاره را تاج و یا الماس گرفته است.

اما در کشور ما تنها معیار شرح برتری و امکانات هتل همان ستاره می باشد. طوری که امکانات رفاهی درنظر گرفته شده برای ساکنان هتل تعیین می کند هتل از بین 1 تا 5 ستاره چه دستاوردی را خواهد داشت. به بیان بهتر برتری و نیز تمایزات هتل های مختلف در گرو اختلاف تعداد ستاره های آن می باشد.

ستاره دادن به هتل ها

شاید برای شما سوال پیش بیاید که اصلا چگونه این ستاره ها را هتل ها می گیرند؟ خب عواملی مانند امکانات رفاهی و نیز موقعیت مکانی و نیروی انسانی و ... در گرفتن ستاره نقش دارند. هرچه هتل تعداد ستاره های بیشتری داشته باشد باید تلاش کند تا نیروی انسانی کاربلدتری را استخدام کند. طوری که برای این کارمندان خود خدمات دوره های ضمن خدمت درنظر بگیرد. اگر بخواهیم درباره یک هتل سه ستاره صحبت کنیم کارمند این هتل می تواند در قسمت رسپشن اقدامات رزرواسیون را هم پیش ببرد.

اما همین کارمند وظایفی مختلف و متفاوتی را در یک هتل پنج ستاره دارد. برای نمونه می توان به پذیرش مهمان و نیز اختصاص هتل و ... را اشاره کرد. مهارت های خاصی را می توان درباره کارمند رزرواسیون انتظار داشت. به علاوه اینکه می توان ستاره دادن به هتل ها را امری بومی دانست. امکانات یک هتل پنج ستاره در تهران دارای تفاوت هایی با یک هتل پنج ستاره در تفلیس می باشد. به بیان بهتر نمی توان ادعا کرد که دو هتلی که تعداد ستاره یکسانی دارند را دارای امکانات یکسانی هم دانست.

شاید این جمله را شنیده باشید که یک هتل چهار ستاره مثلا در شهر استانبول دارای امکاناتی مشابه با یک هتل سه ستاره در تهران می باشد. بنابراین امکانات هتل ها در کشور های مختلف نسبت به هم متفاوت می باشد. مگر اینکه هتل ها از نوع هتل های زنجیره ای باشند. اما بد نیست درباره امکاناتی که هتل ها براساس ستاره هایشان دارند هم سوال بپرسند.

ستاره ها خبر از وجود چه امکاناتی می دهند؟

این بخش اختصاص به این دارد که هر هتلی دارای چه امکاناتی می باشد. از یک تا پنج ستاره تمامی هتل ها را زیر ذره بین خواهیم برد. خواندن این قسمت به شما کمک می کند تا به خوبی با امکاناتی که هر هتل نسبت به تعداد ستاره هایش دارد باخبر شوید. با ما همراه باشید. در ادامه درباره امکانات هتل های یک ستاره خواهیم گفت.

هتل یک ستاره

اولین مدل از هتل هایی که قرار است در این مطلب مورد استفاده قرار دهید هتل یک ستاره می باشد. شاید باور نکنید که هتل های نیم ستاره هم ممکن است ببینید. شاید از ما بپرسید که هتل های نیم ستاره دیگر چطور هتل هایی هستند؟ این را بدانید که در اصل این هتل ها هیچ ستاره ای ندارند. هرچند پیشرفت هایی را به منظور خدمت رسانی به مشتریان داشته اند. اما درباره هتل های یک ستاره نیازی نیست به شما بگوییم که امکانات این هتل ها نسبت به هتل های دو و یا پنج ستاره کمتر می باشد. اما این بدان معنا نیست که همین امکاناتی هم که دارند کم امکاناتی نیست. در ادامه درباره امکانات هتل های یک ستاره صحبت خواهیم کرد.

ممکن است بسیاری از افراد فکر کنند هتل های یک ستاره دارای امکانات بسیار کمی می باشند. به بیان بهتر قرار است در یک مکان بسیار سطح پایین گام بگذارند. خواهید دید که هتل یک ستاره هم دارای امکانات مناسب خود می باشند. با ما همراه باشید تا صفر تا صد امکانات هتل یک ستاره را شرح دهیم.

امکانات نظافتی هتل یک ستاره

در این هتل ها نظافت روزانه اتاق ها به خوبی صورت می گیرد. به علاوه اینکه سرویس بهداشتی و حمام هم در اتاق ها موجود می باشند. به طوری که نیاز های بهداشتی افراد به خوبی برطرف می شود. از طرف دیگر صابون و نیز شامپو هم در سرویس های بهداشتی و حمام قرار داده می شود.

امکانات پذیرایی در هتل های یک ستاره از دانستنی‌ های امکانات هتل‌ ها

در هر اتاق می توان شاهد وجود میز و صندلی بود. در این هتل ها فضاهایی موجود می باشند که در آن ها می توان اقدام به نوشیدن نوشیدنی و نیز صرف ناهار کرد. البته این فضای صرف ناهار دارای هزینه جداگانه می باشد.

سایر امکانات هتل های یک ستاره

از دیگر امکانات هتل های یک ستاره می توان به وجود تلویزیون های رنگی اشاره کرد. بسیاری از افراد علاقه مند هستند حتی دور از خانه هم برنامه های تلویزیونی را در ساعت مقرر ببینند. برای همین وجود چنین امکاناتی ضروری می باشد. از طرف دیگر تلفن عمومی هم در این هتل ها وجود دارد. از طرف دیگر معمولا در این هتل ها درگاه های پرداخت الکترونیکی و نیز دستگاه دورنگار نیز وجود دارد.

دیدید که نمی توان هتل تک ستاره را یک هتل مخروبه دانست. نوعی از هتل های یک ستاره وجود دارند که به یک ستاره های ممتاز معروف هستند. به این هتل ها Superior Tourist Hotel هم گفته می شود. در این هتل ها بیشتر کیفیت است که مورد توجه قرار میگیرد. به بیان بهتر انتظار خدماتی بیشتر از آنچه گفته شد را نباید داشته باشید. اما از نظر کیفیت همین خدمات دارای کیفیت بالاتری نسبت به هتل های غیر ممتاز می باشند.

هتل دو ستاره

در بسیاری از موارد می توان شاهد برتری این هتل ها نسبت به هتل تک ستاره بود. برای نمونه می توان برتری امکانات این هتل نسبت به امکانات هتل های تک ستاره را مثال زد. در ادامه برای شما درباره مشخصه هایی صحبت خواهیم کرد که می توان آن را مربوط به یک هتل دو ستاره دانست. به بیان بهتر درباره امکاناتی که می توان از یک هتل دو ستاره انتظار داشت برای شما توضیحات کافی را خواهیم داد.

امکانات پذیرایی در هتل دوستاره

در هتل های دو ستاره می توان به صرف صبحانه پرداخت. به علاوه اینکه امکانات دیگر پذیرایی هم در این هتل ها به مشتریان ارائه می شوند. به طور کلی می توان انتظار امکانات بهتر پذیرایی را درباره وعده های ناهار و شام و صبحانه نسبت به هتل های تک ستاره داشت.

امکانات نظافتی هتل دو ستاره

در این هتل ها معمولا سه حوله برای هر مسافر درنظر گرفته می شود. از طرف دیگر سرویس بهداشتی و نیز حمام هم در هر اتاق دیده می شود. در این هتل ها می توان شاهد ژل شست و شوی بدن و نیز مسواک و خمیر دندان و البته شامپو و صابون را هم دید. می بینید که در امکانات نظافتی هم هتل دو ستاره دارای امکانات بیشتری نسبت به هتل های تک ستاره می باشند.

سایر امکانات هتل های دو ستاره از دانستنی‌ های امکانات هتل‌ ها

در هتل های دو ستاره چراغ های مطالعه و نیز آباژور هم در کنار تخت خواب های هر اتاق دیده می شود. به علاوه اینکه برای قراردادن البسه کمدهایی هم در هتل های دو ستاره دیده می شوند. همچنین در این هتل ها امکان پذیرش انواع کارت اعتباری وجود دارد.

نوعی از هتل های دو ستاره دیگر هم وجود دارند که به دو ستاره ممتاز معروف هستند. این هتل ها شاید از نظر تنوع خدمات قدری از هتل های دو ستاره معمولی بهتر باشند. آنچه که از یک هتل دو ستاره ممتاز انتظار می رود امکاناتی بیشتر از یک هتل دو ستاره معمولی و نیز هتل های یک ستاره و البته امکاناتی کمتر نسبت به هتل های سه ستاره معمولی می باشد.

هتل سه ستاره

رفته رفته داریم به سمت هتل های لوکس می رویم. حتما شما هم با ما موافق هستید که امکانات یک هتل سه ستاره نسبت به هتل های یک ستاره و نیز دو ستاره بیشتر می باشد. در مقابل نسبت به هتل های چهار ستاره و نیز پنج ستاره دارای امکانات کمتری می باشد. در موارد قبلی دیدید که هتل های ممتاز هم میان هتل های یک و نیز دو ستاره مطرح بودند. درباره هتل های سه ستاره نیز این قاعده صادق است. یعنی هتل های سه ستاره ممتاز نیز وجود دارند.

مانند سایر هتل های ممتاز هتل های ممتاز سه ستاره دارای امکانات بیشتر نسبت به هتل های یک یا دو یا سه ستاره معمولی می باشند. قدری هم نسبت به چهار ستاره های معمولی دارای رتبه هایی پایین تر از نظر امکانات هستند. مانند تمامی موارد قبل در ادامه به سراغ بررسی امکانات هتل های سه ستاره خواهیم رفت. با ما همراه باشید.

هتل سه ستاره دارای چه امکاناتی می باشد؟

در این بخش قرار است امکانات هتل سه ستاره را برای شما به طور کامل شرح دهیم. امکاناتی که نسبت به موارد قبل بسیار متنوع تر می باشند. در هتل های سه ستاره به صورت 24 ساعته امکان استفاده از تلفن برای پاسخگویی مسافران فراهم است. از طرف دیگر به منظور خدمت رسانی بهتر به مسافران به صورت 24 ساعته بخش پذیرش فعال می باشد. در این هتل ها به منظور جا به جایی بار مسافران افرادی آماده خدمت رسانی هستند.

در این هتل ها می توانید کارکنانی را بیابید که اغلب به دو زبان در کمترین حالت مسلط هستند. ضمنا هریک از اتاق های این هتل دارای تلفن جداگانه ای می باشند. در هریک از اتاق های هتل شاهد این هستیم که امکان صرف نوشیدنی به صورت جداگانه فراهم است. یکی از مواردی که موارد فوق شاید پرطرفدارتر باشد امکان اتصال به اینترنت هم در تمامی اتاق ها و هم در سالن می باشد. مورد بعدی که بررسی آن را داریم حمام در هتل های سه ستاره می باشد. جایی که امکانات گرمایشی داشته و نیز دارای وسایل اصلاح و پیرایش نیز می باشد.

اما علاوه بر امکانات فوق که از مهم ترین ها به شمار می روند, امکانات دیگری نیز در این هتل ها دیده می شوند. از جمله آینه های تمام قد و نیز جعبه واکس کقش. جالب تر اینکه سرویس خشکشویی هم معمولا می توان در این اتاق ها یافت. مسافران می توانند به منظور راحتی بیشتر یک بالشت و پتوی اضافه هم دریافت کنند.

هتل چهار ستاره

59579هتل-4-ستاره-55.jpg (1000×500)

اگر از ما بپرسید بیشترین قرابت به هتل های شیک و لوکس را کدام هتل ها دارند ما بی درنگ هتل های چهار ستاره را اشاره می کنیم. این هتل ها از نظر امکانات و شیک بودن در یک قدمی هتل ها زیبای بعد از خود هستند. شاید جالب باشد بدانید که درباره هتل های چهار ستاره هم هتل های چهار ستاره ممتاز صادق است. نیازی به توضیح نیست که هتل های چهار ستاره ممتاز مابین هتل های چهار ستاره معمولی و نیز پنج ستاره قرار می گیرد. در ادامه درباره امکانات هتل های چهار ستاره بیشتر صحبت خواهیم کرد.

هتل چهار ستاره چه امکاناتی دارد؟

در این بخش قرار است امکانات هتل های چهار ستاره را برای شما شرح دهیم. این هتل ها دارای سامانه ای 24 ساعته برای جوابدهی به مسافران می باشند. تلفن 24 ساعته فعال که به منظور پاسخگویی به مسافران درنظرگرفته شده است امکان دیگری است که در این هتل مورد استفاده قرار گرفته است. می توانید سرویس صبحانه را هم در اتاق دریافت کنید و هم در رستوران هتل می توانید به صرف صبحانه بپردازید.

در قسمت پذیرایی هتل تمامی امکانات لازم فراهم می باشد. از طرف دیگر هتل های چهار ستاره از نظر امکانات نظافتی هم از بهترین ها هستند. برای نمونه می توان به امکانات سرویس های بهداشتی و حمام ها اشاره کرد. این مکان های بهداشتی دارای تمامی امکانات نظافتی و بهداشتی به منظور خالی شدن از آلودگی های آزاردهنده می باشند.

حتما می دانید که هتل های چهار ستاره ممتاز نیز گاهی دیده می شوند. هتل های چهار ستاره ممتاز دارای امکانات بیشتری نسبت به چهار ستاره های معمولی و نیز سه, دو و هتل های یک ستاره می باشند. اما نمی توان انتظار این را داشت که امکاناتشان با هتل های پنج ستاره برابری کند. هتل های چهارستاره ممتاز علاوه بر امکانات هتل های چهار ستاره معمولی ممکن است امکانات تفریحی هم داشته باشند. برای نمونه می توان به امکاناتی نظیر سونا و نیز استخر به عنوان مهم ترین این موارد اشاره کرد.

هتل پنج ستاره

هتل هایی که به پنج ستاره مشهور می باشند قطعا از نظر امکانات و راحتی مسافر بیشتر مدنظر می باشند. البته منظور ما این نیست که صرفا نام پنج ستاره سبب جذب مشتری می شود. بلکه امکانات و آپشن های این هتل ها می باشد که باعث و بانی جلب مشتری می شود. اما امروزه هتل هایی با تعداد ستاره های بالاتر نیز رواج پیدا کرده اند. به هر حال طبق روال موارد قبلی در این بخش هم به سراغ بررسی مشخصه های مورد انتظار برای هتل های پنج ستاره می رویم.

مشخصه های هتل پنج ستاره

در این بخش به شما خواهیم گفت که چرا هتل های پنج ستاره اینقدر محبوب می باشند. اولین موردی که از هتل های پنج ستاره انتظار می رود وجود حداقل دو شیفت به منظور خدمت رسانی شبانه روزی به مسافران می باشد. به علاوه اینکه ماموران پارکینگ و نیز دربان و همچنین ماموران بار الزاما باید در هتل وجود داشته باشند. رزرو رستوران و نیز گشت و گذار و امور حمل و نقل همه و همه نیاز به افراد مسئول دارند.

به منظور پذیرایی از تعداد بالایی مهمان سالن های پذیرایی بسیار بزرگی تدارک دیده شده است. به صورت 24 ساعته غذا و نوشیدنی به منظور مصرف مسافران باید فراهم باشند. نیاز به توضیح نیست که اتصال به اینترنت باید بدون مشکل برای تمامی اتاق ها فراهم شود. نظافت اتاق ها نیز بسیار موردانتظار است. چرا که در هتل های تک ستاره نیز چنین خدمتی ارائه می شود. به طور کلی در یک هتل پنج ستاره هرگونه خدمت مهمانداری و خانه داری و ... در بهترین حالت و با بالاترین سطح ارائه می شود.

اما ممکن است از ما سوال بپرسید که چه امکانات و خدماتی را می توان از هتل های دارای بیش از پنج ستاره انتظار داشت.

مهم ترین مشخصه های هتل هایی که بیش از پنج ستاره دارند!

جدا از هتل هایی که یک تا پنج ستاره دارند و امکاناتی که ارائه می کنند دیگر هتل هایی که امکانات بیشتری ارائه می کنند ارزش مطرح شدن در این مقاله را دارا هستند. هتل های شش ستاره و یا هفت و یا هشت ستاره این روز ها در قسمت های مختلف دنیا دیده می شوند. امکاناتی که در این هتل ها ارائه می شوند چه بسا بسیار بالاتر باشند از آنچه که شما عزیزان نیاز دارید. برای نمونه درنظر بگیرید هتل هشت ستاره کاخ امارات رو. در این هتل ماشین های رولز رویس و نیز بی ام و درخدمت مسافران هستند تا امکان حمل و نقل و جا به جایی برای مسافران به بهترین شکل فراهم باشد.

از طرف دیگر این هتل دارای ساحلی می باشد که وضعیت اختصاصی دارد. فضای سبز این هتل هم به گونه ای می باشد که فقط باید ببینید و لذت ببرید از این فضای سبز. جالب تر اینکه تعداد خدمتکاران بسیار بیشتر از نفراتی است که در هر اتاق سکونت دارند. به طوری که برای هر اتاق تعداد هفت خدمتکار درنظر گرفته شده است. ویژگی های بسیار مهمان پسندی که این هتل ها دارند باعث شده است تا بتوان این هتل ها را جز هتل های مجلل به شمار آورد.

بهترین امکانات رزرو بلیط هواپیما را از ما بخواهید.

آیا به دنبال رزرو مطمئن بلیط هواپیما هستید ما یعنی مجموعه ایران چارتر درخدمت شماییم تا به صورت کاملا ایمن و مطمئن خدمات رزرو بلیط هواپیما را خدمت شما ارائه کنیم. تمامی پرواز های برون مرزی و نیز درون مرزی را تمام و کمال از ما بخواهید. اگر به دنبال رسیدن سر موعد در زمان مقرر هستید بهترین گزینه پیش روی شما ایران چارتر می باشد.

سخن آخر دانستنی‌ های امکانات هتل‌ ها

در این مطلب درباره دانستنی‌ های امکانات هتل‌ ها برای شما کامل ترین توضیحات را ارائه کردیم. رزرو هتل مجلل یکی از اصلی ترین نیاز های افراد به منظور داشتن سفری لذت بخش می باشد. به همین منظور برای شما تمامی هتل های یک تا پنج ستاره را مورد بررسی قرار دادیم. از امکانات رفاهی هر هتل گرفته تا هتل های بیشتر از پنج ستاره همه و همه مواردی بودند که در این مطلب خدمت شما شرح دادیم.

رزرو هتل و نیز قیمت رزرو هتل مواردی هستند که همیشه فکر افراد را هنگام سفر های تفریحی و نیز کاری درگیر می کنند. شما با خواندن این مطلب می توانید با امکانات هر هتل آشنا شوید و نیز هتل مناسب خود را انتخاب کنید. اگر هم به دنبال رزرو بلیط هواپیما به مقاصد مختلف برون مرزی و نیز درون مرزی هستید همین الان ایران چارتر درخدمت شما می باشد. امیدواریم با خواندن این مطلب به خوبی با دانستنی‌ های امکانات هتل‌ ها آشنا شده باشید.

17843hotel.jpg (650×404)


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.