گردشگری در کشور گرجستان

گرجستان کشوری است که در بین آسیای غربی و اروپای شرقی واقع شده است. البته این کشور جزئی از اروپا است به همین دلیل تمام تلاش خود را به کار گرفته تا به عنوان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا شناخته شود. این کشور اروپایی در شرق دریای سیاه قرار گرفته به همین دلیل دارای آب و هوای مناسبی است. علاوه بر این موضوع دارای مناطق دیدنی بسیار زیادی است. وجود تمامی این جاذبه‌های گردشگری باعث شده‌اند تا گرجستان به عنوان یک کشور جذاب توریستی شناخته شود. سالانه گردشگران زیدی از سراسر دنیا به این کشور می‌روند. در کشورمان هم تور گرجستان وجود دارد به همین دلیل سالانه مسافران و گردشگران زیادی به این کشور سفر می‌کنند. با ما همراه باشید تا شما را با جاذبه‌های گردشگری در کشور گرجستان آشنا کنیم.

619998nnagsoyzcdx9r3ml6f61afimsqh7jp4zn1t07fi.jpg (730×430)

تفلیس قطب گردشگری در کشور گرجستان

شهر تفلیس پایتخت کشور گرجستان است و به عنوان یکی از زیباترین شهرهای اروپا هم شناخته می‌شود. البته باید بدانید که آب و هوای آن باعث شده است تا بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا به این شهر سفر کنند. در اطراف این شهر کوهستان‌هایی وجود دارند به همین دلیل نسیمی از این کوهستان‌ها به شهر وارد می‌شود و باعث می‌شود تا شهر آب و هوای مناسبی داشته باشد. بسیاری از گردشگران در فصل‌های تابستان و بهار به این شهر سفر می‌کنند زیرا دارای آب و هوای مناسب و مطبوع می‌باشد. علاوه بر آب و هوای بسیار خوبی که دارد دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی هم است که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

دریاچه لاک‌پشت شهر تفلیس از مناطق گردشگری در کشور گرجستان

شاید با شنیدن نام این مکان در گردشگری در کشور گرجستان فکر کنید که در این دریاچه لاک پشت‌های زیادی وجود دارند در صورتی که اصلاً این گونه نیست. در این دریاچه هیچ لاک پشتی وجود ندارد بلکه مردم این شهر اعتقاد دارند که این دریاچه از بالا شبیه به یک لاک پشت است به همین دلی آن را دریاچه لاک پشت‌ها نام نهاده‌اند.

این مکان برای گردشگران و مردم محلی بسیار جذاب است. افرادی که دوست دارند آفتاب بگیرند می‌توانند در کنار این دریاچه آفتاب بگیرند. علاوه بر این، گردشگران و مردم محلی می‌توانند در کنار سواحل این دریاچه اقدام به دوچرخه سواری کنند. در این مکان آب و هوای خوبی حاکم است به همین علت به عنوان یکی از بهترین مکان‌ها برای گردشگران در تابستان شناخته می‌شود.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور گرجستان در نزدیکی این دریاچه واقع شده است. علاوه بر این موضوع سالانه کنسرت‌ها و جشن‌های زیادی در کنار این دریاچه برگزار می‌شود که شما می‌توانید از آن‌ها نهایت استفاده را ببرید.

شما می‌توانید با تهیه بلیط از ایران چارتر به این کشور سفر کنید و از این دریاچه بازدید به عمل آورید. برای سفر به این دریاچه و بازدید از آن نیاز نیست که هیچ هزینه‌ای را پرداخت کنید. شما به صورت کاملاً رایگان می‌توانید به این دریاچه مراجعه کنید و از آب و هوا و منظره‌های زیبای آن نهایت لذت را ببرید.

پل صلح شهر تفلیس از مناطق گردشگری در کشور گرجستان

شهر تفلیس دارای بافت‌های قدیمی و مدرنی است. برخی از مناطق این شهر قدیمی تر هستند و برخی دیگر از مناطق این شهر بافتی مدرن‌تر دارند. این مناطق از هم جدا هستند و به وسیله یک پل به نام پل صلح به هم متصل می‌شوند. این پل دارای نمایی بسیار زیبا  و جدید است. رود کورا از وسط این شهر عبور می‌کند و بافت قدیمی را از جدید جدا می‌کند. این پل بر روی این رود قرار گرفته است و باعث شده است تا بافت قدیمی به بافت جدید متصل شود.

این پل 150 متر است و سال‌های قبل توسط یک معمار ایتالیایی بنا شده است. یکی از نقاط مثبت این پل وجود نور پردازی‌های بسیار زیبا و شیکی است که طراح برای آن در نظر گرفته است. این پل مخصوص عبور و مرور عابران پیاده است به همین علت آن‌ها می‌توانند در هنگام عبور از پل از جاذبه‌های گردشگری این شهر که بر روی تپه‌ها قرار گرفته‌اند لذت ببرند. یک سمت پل به بازار سنتی این شهر می‌رسد و سمت دیگر آن به فواره‌های آب و مجسمه پیانو می‌رسد. این موضوعات باعث شده‌اند تا تا گردشگران از این پل به خصوص در زمان شب نهایت لذت را ببرند.

شما می‌توانید با رزرو بلیط و استفاده از پرواز ایران چارتر به این کشور سفر کنید و از این جاذبه گردشگری بازدید کنید. بازدید از این جاذبه گردشگری کاملاً رایگان است و برای مسافران هیچ‌گونه هزینه‌ای در بر نخواهد داشت. شما می‌تواند به صورت 24 ساعته از این پل بازدید به عمل آورید اما بازدید از آن در زمان شب مناسب‌تر از زمان‌های دیگر است.

شهر بندری باتومی گرجستان از مناطق گردشگری در کشور گرجستان

همان گونه که می‌دانید شهرهای بندی در تمام دنیا دارای جاذبه‌های گردشگری و آب و هوای خاصی هستند به همین دلیل مورد استقبال گردشگران قرار می‌گیرند. شهر باتومی یکی از شهرهای بندی در کشور گرجستان است که دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است. یکی از نکات مثبت این شهر وجود جاذبه‌های طبیعی است که باعث شده است تا گردشگران زیادی به این شهر سفر کنند. از دیگر نکات مثبتی که این شهر دارد می‌توان به مکان‌های گردشگری بسیار زیبایی اشاره کرد که مسئولان گرجستان در این شهر بنا کرده‌اند. وجود این مناطق باعث شده‌اند تا گردشگران بسیار زیادی از این شهر و مکان‌های گردشگری آن بازدید به عمل آورند.

گردشگران ایرانی می‌توانند برای سفر به این شهر از دو راه زمینی و یا هوایی اقدام به سفر کنند. این شهر دارای جاذبه‌های گردشگری است که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره کمی کنیم:

99971batumi-port-in-georgia.jpg (800×600)

دلفیناریوم

یکی از مناطقی که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند دلفیناریوم باتومی است. در این مکان دلفین‌هایی وجود دارند که در آب به رقص و شادی می‌پردازند. این موضوع باعث شده است تا گردشگران از این منطقه بازدید به عمل آورند و از رقص دلفین‌ها به همراه موزیک‌ نهایت لذت را ببرند.

باغ گیاه شناسی

در این مکان انواع گل و گیاه از سراسر دنیا وجود دارند. شما می‌توانید پوشش گیاهی و گل‌های موجود در تمامی نقاط دنیا را در این باغ مشاهده کنید. این باغ بسیار بزرگ است به همین دلیل گردشگران می‌توانند در آن قدم بزنند و از این مکان دیدنی نهایت لذت را ببرند.

میدان اروپا از مناطق گردشگری در کشور گرجستان

همان گونه که بیان کردیم گرجستان در بین قاره آسیا و اروپا واقع شده است. شهر باتومی هم در بین این دو قاره واقع شده است. در این شهر میدانی به نام میدان اروپا وجود دارد که باعث اتصال شهر باتومی به منطقه اروپایی این شهر شده است. در طول سال کنسرت‌ها و جشن‌های زیادی در این مکان برگزار می‌شود به همین دلیل گردشگران می‌توانند از این مکان و شرایط آن نهایت استفاده را داشته باشند.

بلوار باتومی

این بلوار به خوبی می‌تواند تاریخ گرجستان را برای شما بازگو کند. این بلوار یکی از قدیمی‌ترین جاذبه‌های گردشگر در این کشور است که دارای معماری به سبک معماری کشور ایتالیا است. این بلوار در امتداد ساحل قرار دارد و توانسته است به خوبی نمادهای کشور گرجستان را منعکس کند.

این ها تنها نمونه‌هایی از جاذبه‌های گردشگری این شهر بودند. شما می‌توانید با خرید بلیط و سفر به این شهر از سایر جاذبه‌های گردشگری این شهر بازدید به عمل آورید.

مجسمه مادر یا کارتلیس ددا

این مجسمه توانسته است سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب کند. این مجسمه نماد و سمبل شهر تفلیس است. حتماً دیده‌اید که بسیاری از شهرهای دنیا  نمادهای خاص خود را دارند. به عنوان مثال شهر تهران برج میلاد را دارد، شهر پاریس برج ایفل را دارد و بسیاری دیگر از شهرهای دنیا نمادهای خاص خود را دارند. شهر تفلیس هم این مجسمه را به عنوان نماد خود انتخاب کرده است و گردشگران با بازدید از آن لذت می‌برند.

یکی از نکات جذاب در رابطه با این مجسمه این است که شما در هر نقطه‌ای از تفلیس که قرار بگیرید قادر خواهید بود این مجسمه را ببینید.

این مجسمه در جشن 1500 سالگی این شهر ساخته شد و در بالای تپه‌ای که مشرف بر شهر است قرار داده شده است. این مجسمه چیزی حدود 20 متر طول دارد و تمامی گردشگران قادر هستند تا آن را در هر جای این شهر مشاهده کنند. در دست راست آن شمشیری قرار داده‌اند. شمشیر آن به این معنا است که دشمنان بدانند که نمی‌توانند به این شهر دست درازی کنند. به عبارتی به عنوان یک تهدید برای دشمنان به شمار می‌رود. البته در دست چپ این بانو هم یک جام قرار گرفته است. جام به منزله خوشامد گویی به مهمانان و  مسافران در دستان او قرار داده شده است. این موضوع مهمان نوازی مردم تفلیس را هم به خوبی نشان می‌دهد.

برج ساعت شهر تفلیس از مناطق گردشگری در کشور گرجستان

برج ساعت به عنوان یکی از جذاب‌ترین مکان‌های گردشگری شهر تفلیس شناخته می‌شود. این برج در منطقه‌ای تاریخی و قدیمی در شهر تفلیس قرار گرفته است. این ساعت دارای جذابیت‌های بسیار زیادی است و طرحی انیمیشنی و جذاب دارد. تمامی قطعات و کاشی‌های به‌کاررفته در این برج حاصل تلاش صنعتگران گرجی بوده است.

این مکان و جاذبه گردشگری جزئیات بیشتری هم دارد. هر روز رأس ساعت 12 یک فرشته از در این ساعت وارد می‌شوند و با چکش به زنگ آن ضربه وارد می‌کند. علاوه بر این موضوع در ساعت 7 عصر هم یک نمایش عروسکی اجرا می‌شود که گردشگران و توریست‌های ایرانی  می‌توانند آن را مشاهده کنند و از آن لذت ببرند. حتماً در زمان سفر به این کشور از این مکان بازدید به عمل ‌آورید.

مکان‌های مذهبی شهر تفلیس

علاوه بر تمامی مکان‌های تفریحی که این شهر دارد دارای مکان‌های مذهبی و تاریخی هم است. گردشگران می‌توانند از این مکان‌ها هم بازدید کنند و از راز و رمزهای تاریخی این شهر هم آگاهی پیدا کنند. در زیر به برخی از جاذبه‌های گردشگری و مذهبی در این شهر اشاره می‌کنیم:

کلیسای تثلیث

این بنا به عنوان یکی از کلیساهای باشکوه در سراسر دنیا شناخته شده است. علاوه بر این به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و مرتفع‌ترین کلیساهای دنیا هم شناخته می‌شود. این کلیسا دارای بلندی به اندازه 97 متر است. علاوه بر این در طراحی آن انواع سنگ مرمر و موزائیک‌ها استفاده شده‌اند به همین دلیل دارای زیبایی بسیار زیادی است. این بنا بسیار عظیم است به‌گونه‌ای که خود از 9 کلیسای کوچک‌تر ساخته شده است. گردشگران می‌توانند به این مکان مراجعه کنند. در هنگام مراجعه به این مکان حتماً دقت داشته باشید دوربین‌های خود را فراموش نکنید زیرا به عنوان یکی از زیباترین مناطق گرجستان به حساب می‌آید و می‌تواند برای عکس برداری و ثبت لحظه‌ها، بسیار جذاب باشد.

مسجد جامع تفلیس

شاید برای شما کمی عجیب به نظر برسد که مسجد در قلب اروپا چه می‌کند. بله یک مسجد جامع در بافت قدیمی شهر تفلیس وجود دارد که سابقه تاریخی دارد به همین دلیل توریست‌ها از آن بازدید به عمل می‌آورند. این مسجد به عنوان یک نماد برای اتحاد سنی‌ها و مسلمانان در این کشور به حساب می‌آید. این مسجد دارای جنبه‌های مذهبی بوده است. علاوه بر این به دلیل آن که یکی از مناطق تاریخی بوده است فراز و نشیب‌های مختلفی در طول زمان هم داشته است. تمامی این موضوعات باعث شده‌اند تا به عنوان یکی از مناطق گردشگری مناسب برای توریست‌های ایرانی به شمار رود.

آتشگاه

این مکان هم به عنوان یکی از مناطق مذهبی این شهر به شمار می‌رود که در طول تاریخ یک مکان مذهبی بوده است. این آتشگاه در زمانی حکمرانی ایران بر این منطقه ساخته شده است. همان گونه که می‌دانید در گذشته دین بسیاری از مردم منطقه ایران زرتشتی بوده است به همین دلیل آتشگاه‌ها جز مکان‌های مذهبی به شمار رفته‌اند. در نگاه اول متوجه سادگی آن خواهید شد اما زمانی که از طریق پله‌ها به درون آن بروید متوجه خواهید شد که این مکان دارای چه عظمتی است.

معبد سامتاورو

این معبد در قرن چهارم میلادی بنا شده است. یکی از مهم‌ترین از مناطق گردشگری در کشور گرجستان بوده و از نکات این مکان دارا بودن طبیعتی بسیار زیبا است. شما می‌توانید در حین بازدید از این مکان از طبیعت، تاریخ و مذهب‌ آن لذت را ببرید. این مکان تمامی این فاکتورها را در کنار هم دارد و باعث شده است تا به عنوان یکی از مناطق گردشگرپذیر در شهر تفلیس و کشور گرجستان شناخته شود.

صومعه تاریخی واردزیا گرجستان از مناطق گردشگری در کشور گرجستان

این صومعه در دل یک کوه قرار گرفته است. اگر از نزدیک نگاهی به این شهر در دل کوه بیندازیم متوجه خواهیم شد که شباهت بسیار زیادی به یکی از صحنه‌های فیلم ارباب حلقه‌ها دارد. در این صحنه کوتوله‌ها ساکن یک شهر بودند که کاملاً شبیه به این شهر می‌باشد. البته باید بدانید که در این صومعه کوتوله‌ها سکونت نداشته‌اند بلکه راهبان در آن جا سکونت داشته‌اند و زندگی می‌کرده‌اند. این مکان در زمان حکومت تامار در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده است. در این دوران برای اولین بار یک زن در تاریخ گرجستان تواست فرمانروایی کند. این مکان در دل کوه و به صورت کاملاً مخفیانه ساخته شده بود. در گذشته به دلیل برخی از زلزله‌ها این شهر نمایان شده است و به عنوان یکی از مناطق پربازدید در کشور گرجستان هم شناخته می‌شود. اگر قصد دارید تا در تور گرجستان از تمامی این مکان‌ها بازدید به عمل آورید به شما پیشنهاد می‌کنیم که همین حالا بلیط خود را از ایران چارتر رزرو کنید و به این کشور گردشگرپذیر مسافرت نمایید.

شما برای اینکه بتوانید از این مناطق گردشگری بازدید کنید و به این کشور سفر خوبی داشته باشید باید بتوانید بهترین هتل‌ها را رزرو کنید و در آن‌ها اقامت داشته باشید. خوشبختانه کشور گرجستان دارای هتل‌های بسیار خوبی است که گردشگران ایرانی می‌توانند آن‌ها را رزرو کنند و از آن‌ها استفاده کنند.  در ادامه به معرفی بهترین هتل‌های گرجستان می‌پردازیم.

هتل استمبا در تفلیس

بیشتر هتل‌های پنج ستاره در این کشور در پایتخت آن یعنی شهر تفلیس قرار دارند. این هتل در نزدیکی مترو قرار گرفته است به همین دلیل دسترسی بسیار راحتی دارد. این هتل پنج ستاره دارای اتاق‌هایی به سبک کلاسیک است که دارای زیبایی خاصی هستند. شما با رزرو اتاق در این هتل می‌توانید سرویس‌های خود را در اتاق‌ها دریافت کنید و از این جهت راحتی خوبی داشته باشید. این هتل دارای یک پارکینگ است که مسافران می‌توانند به صورت رایگان از آن استفاده کنند و ماشین خود را در آن پارک کنند.

در این هتل شما می‌توانید از شاتل فرودگاهی و یا اتاق‌های سیگار ممنوع استفاده کنید. در این اتاق‌ها و مکان‌ها کشیدن سیگار کاملاً ممنوع است به همین دلیل افرادی که به سیگار حساسیت دارند می‌توانند از این اتاق‌ها استفاده کنند.

هتل آیوتا در تفلیس

این هتل در نزدیکی میدان آزادی شهر تفلیس قرار دارد. فاصله آن تا این میدان حدود 300 متر است به همین دلیل می‌توانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید. این هتل جز هتل‌های 5 ستاره شهر تفلیس به شمار می‌رود که دارای امکانات مختلفی است.

در اتاق‌های هتل آیوتا می‌توانید قهوه ساز و ابزارهای دیگری را مشاهده کنید. شما می‌توانید از پارکینگ‌های اختصاصی و رایگان این هتل استفاده کنید. مسافران می‌توانند از شاتل فرودگاهی آن هم استفاده کنند. افرادی که به سیگار حساسیت دارند می‌توانند از اتاق‌های سیگار ممنوع آن استفاده کنند. به طور کلی با اقامت در این هتل می‌توانید آرامش بسیار خوبی داشته باشید. علاوه بر این در تمامی زمان اقامت خود می‌توانید از وای فای رایگانی که در اختیار شما قرار داده شده است استفاده کنید. قیمت این هتل نسبت به امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهد مناسب است. به طور میانگین برای هر شب اقامت در این هتل باید حدود 80 دلار هزینه بپردازید.

هتل مریوت در تفلیس

هتل مریوت هم جز هتل‌های 5 ستاره کشور گرجستان است که در شهر تفلیس قرار دارد. این هتل در ابتدای قرن بیستم بنا شده است و دارای معماری بسیار زیبایی است. این هتل دارای اتاق‌هایی بسیار لوکس است که مسافران ایرانی می‌توانند از آن استفاده کنند. شما می‌توانید رزرو هتل در این کشور را به صورت آنلاین انجام دهید تا بتوانید سفری خوب و راحت به این کشور زیبا داشته باشید.

این هتل هم در میدان آزادی شهر تفلیس قرار گرفته است و از لحاظ دسترسی دارای موقعیت بسیار خوبی است. این هتل به منطقه قدیمی تفلیس نزدیک‌تر است به همین دلیل در هنگام اقامت می‌توانید در این منطقه هم پیاده روی کنید و از جاذبه‌های آن نهایت لذت را ببرید.

افرادی که جلسات کاری دارند می‌توانند این هتل را انتخاب کنند زیرا این هتل دارای سالن‌ها و اتاق‌های مختلفی باری برگزاری جلسات می‌باشد. علاوه بر این، هتل مریوت دارای سالن‌های مختلفی است که کنفرانس‌های مختلفی در آن‌ها برگزار می‌شود.

در زمان رزرو این هتل می‌توانید از پارکینگ مجانی آن استفاده کنید. یک رستوران بسیار زیبا هم در این هتل وجود دارد که شما می‌توانید انواع غذاهای خارجی را سفارش دهید و از آن‌ها استفاده کنید. این هتل دارای یک باشگاه بدنسازی است که مسافران در هنگام اقامت می‌توانند به ورزش و انجام تمرین در آن بپردازند. به طور کلی این هتل تمامی امکانات را برای مسافران و گردشگران در نظر گرفته است تا بتوانند اقامت بسیار خوبی را در آن تجربه کنند.

هتل بیلتمور در تفلیس

این هتل هم از دیگر هتل‌های 5 ستاره‌ای است که در شهر تفلیس برای گردشگری در کشور گرجستان قرار دارد. این هتل دارای ارتفاع زیادی است و به عنوان یکی از بلندترین آسمان خراش‌های منطقه قفقاز هم شناخته می‌شود. این هتل دارای نمایی شیشه است است به همین دلیل دارای زیبایی بسیار خاصی است. مسافران در زمان استراحت و اقامت در اتاق‌های این هتل می‌توانند از نمای رود کورا نهایت لذت را ببرند.

این هتل در خیابان معروف روستاولی قرار رفته است و فاصله بسیار کمی با موزه ملی گرجستان دارد. شما می‌توانید در بالای این هتل از نمای شهر تفلیس لذت ببرید. این هتل دارای دو رستوران بین‌المللی است که شما می‌توانید انواع غذاهای خارجی را در آنها پیدا کنید.

این هتل دارای مکان‌های تفریحی بسیار زیادی است. در این هتل یک استخر سرپوشیده و سونا قرار دارد که مسافران و گردشگران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. علاوه بر این دارای یک سالن بدن سازی است که می‌توان در طول اقامت خود به ورزش در آن مشغول شد. البته هتل‌های بسیار بیشتر به مانند هتل ایوریا رادیسون، هتل پرفرنس هالینگ و ... هم  وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را در شهر تفلیس رزرو کنید.

نتیجه گیری

گردشگری در کشور گرجستان همواره مقصد بسیار خوبی برای گردشگران ایرانی بوده  است. علت این موضوع هم این بوده است که دارای جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیار زیادی است. علاوه بر این دارای هتل‌های لوکس و 5 ستاره است که مسافران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. یکی دیگر از علت‌های محبوبیت گرجستان در بین ایرانی‌ها ارزان بودن سفر به این کشور است. شما می‌توانید خرید بلیط به این کشور را انجام دهید و با یکم هزینه معمولی سفر خوبی به گرجستان داشته باشید.

38150sabt-sherkat-dar-gorjestan.jpg (600×450)


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.