ویزا و انواع آن

از گذشته تا به امروز هرزمان که بحث سفر به خارج از کشور می‌شود، همه ما به پاسپورت و ویزا و انواع آن فکر می‌کنیم. پاسپورت هر کشور دارای اعتبار است و هرچه اعتبار گذرنامه شما بالاتر باشد راحت‌تر می‌توانید به دیگر کشورها سفر کنید. اما اگر اعتبار پاسپورت شما پایین باشدکه اعتبار پاسپورت کشورما متاسفانه پایین است. برای سفر به دیگر کشورها باید یک سری مدارک و مشخصات لازم، علاوه بر پاسپورت ارائه کنیم تا مجوز ورود رسمی برای ما صادر شود.

 روادید یا همان ویزا، یک سری مدارک خواسته شده توسط همان کشور است که در پاسپورت ما قرار می‌گیرد، و مجوز و تاییدیه برای ورود و خروج رسمی از یک کشور را به ما می‌دهد. هر کشور بر اساس قوانین و مقررات خود مدارک مختلفی را برای صدور ویزا می‌خواهد. بعضی از کشورها به آسانی و در مدت زمان کوتاه ویزای شمارا صادر می‌کنند و برخی دیگر پروسه طولانی‌تری برای صدور این مجوز دارند. ایران چارتر در کنار شماست تا با کمک و اطلاعات لازم هرچه سریع‌تر روند این پروسه را بگذرانید و بلیط خود را از ما دریافت کنید. علاوه بر این‌ها می‌توانید برای تهیه بلیط هواپیما و رزرو هتل و خرید بلیط استانبول به ایران چارتر مراجعه کنید.

83610types-of-austrian-visas-4-768x576.jpg (768×576)

انواع ویزا

 ویزا که درواقع تاییدیه ورود به یک کشور است به صورت‌های مختلف صادر می‌شود. ویزا می‌تواند به صورت مهر، برچسب و برگه چسبیده به پاسپورت و حتی به شکل الکتریکی نیز باشد. برای دریافت بهتر ویزا کافی است با ما همراه باشید تا انواع ویزاها را بشناسید و ویزا موردنظر خود را تهیه کنید.

ویزا تحصیلی

یکی از پرمتقاضی‌ترین ویزاها، ویزای تحصیلی است. در این ویزا، دانش‌آموز یا دانشجویی که میخواهد در خارج از کشور به ادامه تحصیل بپردازد، آموزش و پرورش کشوری که با روحیات و خلقیات او سازگاری دارد را مورد بررسی و پیگیری قرار می‌دهد. هزینه و قوانین صدور ویزا در هر کشور متفاوت است که وزرات امور خارجه هر کشور آن را مشخص می‌کند و برای پرداخت هزینه‌ها به سفارت‌خانه همان کشور مراجعه می‌کنید. با ویزا تحصیلی می‌توانید در مدت زمان مشخص به تحصیل در یک کشور بپردازید. پس از انتخاب کشور مورد نظر، تلاش کنید که زبان همان کشور را به خوبی بیاموزید و در انتها نیز مشغول به آماده‌سازی مدارک و رزومه خود شوید.

ویزا مهاجرتی

اگر می‌خواهید اقامت دائم یک کشور را دریافت کنید باید به صورت رسمی و قانونی این موضوع را پیگیر باشید. پروسه ویزای مهاجرت به نسبت دیگر ویزاها کمی طولانی‌تر است، زیرا باید مدارک و دلایل قانع‌کننده برای آن کشور ارسال کنید. همچنین هزینه‌هایش به نسبت بیشتر است. با توجه به قوانین و مقررات کشورهای مختلف، چندین نوع ویزای مهاجرتی وجود دارد که شخص درخواست‌کننده باید با توجه به شرایطش ویزای مناسب را انتخاب کند.

ویزا تجاری یا بازرگانی

تاجران و بازرگانانی که با هدف تجارت و انجام کار  می‌خواهند به یک کشور سفر کنند باید نسبت به ویزا تجاری اقدام نمایند. یکی از نکات قابل توجه ویزا تجاری آن است که مدارکی که هنگام ارائه ناقص باشند را بررسی نمی‌کنند. پس قبل از ارسال درخواست، مدارک خود را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که این ویزا با ویزای کاری متفاوت است.

ویزا شینگن

همه ما برای سفر و مسافرت به کشورهای اروپایی نیاز به اخذ ویزای شینگن داریم. این ویزا درواقع این اجازه را به ما می‌دهد که بدون هیچ محدودیتی از یک کشور اروپایی به یک کشور دیگر سفر کنیم و برای همین پرطرفدارترین ویزا به حساب می‌آید. برای دریافت این ویزا باید به سفارت کشور موردنظر که عضو پیمان شینگن است مراجعه کنید. این کشورها یک سری شرایط دارند که عبارتند از:

 • مشخص کردن هدف سفر: اگر هدف خود را از سفر و دریافت این ویزا مشخص کنید راحت‌تر و در زمان کوتاه‌تر ویزای خود را اخذ می‌کنید.
 • گردش حساب مناسب: گردش حساب 6 ماه اخیر شما یکی از مهم‌ترین فاکتورهای صدور ویزا شینگن است.
 • تمکن مالی مناسب: شما باید ثابت کنید که در طول زمان اقامت در کشور مقصد، از پس هزینه‌های اقامتی خود برمی‌آیید.

این موارد جز الویت‌های ویزا شینگن هستند که با توجه به آن‌ها می‌توانید پروسه اخذ ویزا را کوتاه‌تر کنید.

ویزا کسب و کار

یکی از متداول‌ترین ویزاها برای مهاجرت ویزا کسب‌وکار است که به سه دسته تقسیم می‌شود.

 • ویزای جستجوی کار یا جاب‌سیکر
 • ویزای مهارت و تخصص یا اسکیل‌ورکر
 • ویزای پیشنهادکاری یا جاب‌آفر (محبوب‌ترین)

افراد بسیاری هستند که تمایل دارند با ویزای کاری مهاجرت کنند و اقامت کشور موردنظر خود را دریافت نمایند. اما قبل از آن باید یک رزومه خوب داشته ‌باشند که یکی ازموارد قید شده در رزومه باید سابقه شغلی مرتبط با رشته تحصیلی باشد.

ویزا سرمایه گذاری

 یکی از روش‌های ساده مهاجرت، دریافت ویزای سرمایه‌گذاری است. ویزای سرمایه‌گذاری یا ویزای طلایی در برخی از کشورها ارائه می‌شود و و بهترین کشوری که اهمیت بسیاری به این ویزا می‌دهد کانادا است. این ویزا به این صورت است که شما با خرید خانه، تاسیس یک شرکت یا سرمایه‌گذاری اقتصادی، اقامت آن کشور را دریافت می‌کنید.

ویزا سیاسی

 این نوع ویزا که از اسمش پیدا است مخصوص سیاستمداران و دولت‌مردان هر کشور است. افرادی که می‌توانند این ویزا را  دریافت کنند ازجمله؛ دیپلمات‌ها، کارمندان خارجی، کارکنان شخصی، مقامات دولتی و خدمتکار یا کارکنان خانگی برای مقامات دولتی هستند.

ویزا استارت آپ

این ویزا برای افرادی است که می‌خواهند در یک کشور کسب‌وکار جدید با ایده‌های نوآورانه راه بی‌اندازند. در واقع اگر فردی بخواهد در یک کشور خارجی، کسب‌وکاری را راه بی‌اندازد که تا به آن روز در آن کشور وجود نداشته است. با ارائه ایده‌های بیزنسش می‌تواند ویزای استارت‌آپ را دریافت کند.

ویزا ازدواج

اگر فردی به یک کشور به عنوان مهاجر یا پناهنده وارد شود و در همان‌جا با شخصی ازدواج کند که تابعیت همان کشور را داشته باشد، به او ویزای ازدواج تعلق می‌گیرد. شرایط صدور این ویزا در کشورهای مختلف متفاوت است.

ویزا پیوستن به خانواده

این ویزا برای افرادی است که می‌خواهند در کشوری دیگر برای بازه زمانی کوتاه از اقوام خود دیدن کنند. درصورتی که فرد مقیم در آن کشور اقوام درجه یک ( مانند همسر، خواهر و برادر و یا فرزند) شما باشد، ویزای شما قابلیت تغییر به ویزا بلندمدت را نیز دارد.

ویزا بازنشستگی

این ویزا برای افرادی کاربرد دارد که در کشور خودشان  بازنشسته شده‌اند و تمکن مالی دارند و می‌خواهند برای رفاه و تفریح در یک کشور دیگر اقامت پیدا کنند. نکته قابل توجه این است که حداقل سن مجاز برای دریافت این ویزا از50 سال تا 55 سال در کشورهای مختلف، متغیر است.

ما شمارا با انواع ویزاهای بلند مدت آشنا کردیم تا بتوانید راحت‌تر این پروسه را پشت‌سر بگذارید و بلیط هواپیما سفر خود را از ایران چارتر تهیه کنید و همچین ایران چارتر بهترین هتل‌هارا برای سفر و مهاجرت شما، در نظر دارد.

ویزاهای کوتاه مدت

همان‌طور که از اسم این ویزا مشخص است برای ملاقات و بازدیدهای کوتاه‌مدت صادر می‌شود که در کشورهای مختلف قوانین متفاوتی دارد. ما برای سهولت اخذ ویزای شما تعدادی از ویزاهای کوتاه‌مدت را به طور خلاصه شرح دادیم.

 •  ویزای خصوصی: این ویزا برای ملاقات‌های خاص و شخصی صادر می‌شود که حتما باید از سمت ساکنان کشور مقصد درخواست داده شود.
 •  ویزای پزشکی: این نوع ویزا برای طول درمان در بیمارستان‌های کشور مقصد، یا استفاده از سایر امکانات پزشکی صادر می‌شود.

ویزای زیارتی

ویزای زیارتی عموما برای مواقعی صادر می‌شود که افراد بخواهند به اماکن مذهبی سفر کنند. این نوع ویزاها را در کمترین زمان و هزینه ممکن صادر می‌کنند و نمونه بارز آن ویزای حج عربستان سعودی است.

 ویزای توریستی

رایج‌ترین نوع ویزا، ویزای توریستی است که اصولا برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری کشور مقصد صادر می‌شود. در دسته‌بندی صدور ویزا، راحت‌ترین کشور دبی و سخت‌ترین کشور کانادا  است که ویزای توریستی صادر می‌کنند. نکته قابل توجه ویزا توریستی این است که انجام فعالیت‌های تجاری در آن مجاز نیست. این ویزا به دوسته گروهی و فردی تقسیم می‌شود که به شرح زیر است؛

ویزا توریستی گروهی

این ویزا برای تعدادی افراد بین گروه‌های 5 الی 15 نفره یا برای تورهای مسافرتی صادر می‌شود. و از نوع ویزاهای یک‌بار ورود ( در ادامه این نوع ویزا را توضیح دادیم) است. تفاوتش با ویزا فردی این است که در مدت زمان کمتر و با هزینه مناسب‌تر صادر می‌شود.

ویزا توریستی فردی

هدف صدور این ویزا برای اقامت کوتاه‌مدت و تریح و گردش است. اعتبار آن نیز بین 15روز الی 6 ماه می‌باشد.

ویزای ورزشی یا هنری

این ویزا از جمله ویزاهای کوتاه‌مدت است که فرد درخواست کننده با آن می‌تواند در مسابقه‌های ورزشی یا همایش‌های هنری شرکت کند. ویزا ورزشی هنری برای اشخاصی که تمایل شرکت در مسابقات المپیک را دارند، مناسب است.

ویزا کنفرانس

 ویزا کنفرانس یا کنفرانس علمی، ویزایی است که با آن افراد می‌توانند در کنفرانس و همایش‌های علمی شرکت کنند. کشورهایی مثل فرانسه، برزیل و انگلستان همچین ویزایی برای افراد متقاضی صادر می‌کنند.

ویزا نمایشگاهی

این نوع ویزا برای افرادی که  می‌خواهند در نمایشگاه‌های بین‌المللی، سمینارها و جشنواره‌ها شرکت کنند صادر می‌شود. و یکی از انواع ویزاهای تجاری است. در درجه اول فرد موردنظر باید یک دعوت‌نامه از برگزارکننده آن سمینار یا نمایشگاه دریافت کند و پس از آن به دنبال دیگر مراحل پروسه اخذ ویزا برود.

انواع ویزا از نظر دفعات ورود و خروج

دریافت ویزا برای سفرهای خارجی همیشه یکی از دغدغه‌های ما ایرانی‌ها است. زیر فقط تعدادی محدود از کشورها مانند ترکیه و گرجستان و ارمنستان اجازه ورود بدون ویزا را می‌دهند. اگر می‌خواهید بدون ویزا به ترکیه سفر کنید میتوانید بلیط استانبول را از ایران چارتر تهیه کنید. در ادامه ما شما را با انواع ویزا بر اساس تعداد دفعات ورود و خروج آشنا می‌کنیم.

 

 • ویزا یک‌بار ورود (Single visa): با این ویزا می‌توانید فقط یک‌بار، در بازه زمانی اعتبار ویزا، وارد کشور مقصد شوید. بعد از یک‌بار ورود و خروج اعتبار آن تمام می‌شود.
 • ویزا دوبار ورود (Double visa): با داشتن این ویزا می‌توانید، تا پایان اعتبار آن دوبار به کشور مقصد وارد و خارج شوید.
 • ویزا چندبار ورود(Multiple visa): با داشتن ویزای چندبار ورود می‌توانید تا پایان اعتبار ویزا، هرچندباری که بخواهید به کشور مقصد وارد و خارج شوید.
 • ویزا صفربار ورود یا ویزا ترانزیت فرودگاهی (Airport transit visa): نوع خاصی از ویزا است که برخی از کشورها حتی برای جابه‌جا شدن از هواپیماها آن را درخواست می‌کنند. در برخی از کشورها شما با این ویزا حق خارج شدن از فرودگاه را حتی برای چنددقیقه ندارید، ولی در برخی دیگر سخت‌گیری بابت این موضوع تا حدودی کمتر است. اکثر کشورهای اروپایی این ویزا را برای افرادی که پاسپورت ایرانی دارند می‌خواهند.

مدارک لازم برای دریافت ویزا

75381انواع-ویزا-1.jpg (681×494)

اسناد و مدارک لازم برای اخذ ویزا درکشورهای مختلف متفاوت است. در ادامه ما مدارک پیش‌فرض همه ویزاها را برای شما بیان می‌کنیم.

 • شناسنامه ترجمه شده فرد درخواست دهنده
 • گواهی ترجمه شده اشتغال به تحصیل
 • سند ازدواج ترجمه شده
 • عکس با پیش‌زمینه سفید
 • اسناد و مدارک مالی
 • هر مدارک لازم ترجمه شده، برای انواع ویزاها

شما با ارائه این مدارک به سفارت یا کارگزاران صدور ویزا نسبت به اخذ ویزا خود اقدام می‌نمایید. همچنین با ارائه دقیق مدارک و نداشتن سوابقی که جز الویت‌ها است، روند این پروسه را به مراتب کوتاه‌تر می‌کنید.

مراحل و شرایط صدور انواع ویزا

16059upload_ff9b85dbfc60269054b1a0f8c02404f0.jpg (607×347)

همه ما برای سفر یا مهاجرت به کشورهای خارجی در درجه اول باید به کشور مقصد درخواست صدور ویزا دهیم. درخواست ویزا به کشور مقابل این اجازه را به آن کشور می‌دهد که قبل از سفر یا مهاجرت به آنجا، از شرایط مالی، هدف سفر یا مهاجرت و همچنین جزئیات سفر ما با خبر شوند و با درخواست ویزا موافقت کنند.

ویزا به طور مستقیم از سفارت کشور مقصد در کشور مبدا، یا از کارگزاران رسمی این کار صادر می‌گردد. همچنین اگر در کشور مبدا هیچ سفارتی از کشور مقصد وجود نداشته باشد باید با تهیه بلیط هواپیما از ایران چارتر به یک کشور سوم سفر کنید و درخواست ویزای خود را ثبت کنید.

بعد ازاین توضیحات باید بدانید که اخذ ویزا، شرایط و مراحلی دارد که به شرح زیر است؛

1-مشاوره‌ی اولیه

زمانی که شما به سفارت کشور مقصد یا کارگزار ویزا مراجعه می‌کنید، باید آن‌ها را در جریان هدف خود از این سفر یا مهاجرت قرار دهید.

2- مصاحبه ویزا

زمانی که فردی به  یک کشور با ویزا توریستی یا هر ویزا دیگری وارد شود، و با ارائه هرنوع مدرک جعلی اقدام به دریافت اقامت کند. افسران کنسولگری و پلیس امنیت به آن فرد مشکوک می‌شوند و سوالاتی را از وی می‌پرسند. فرد باید ثابت کند که مدارکی که ارائه کرده، اصل و حقیقی است. لازم به ذکر است که قانع‌کردن آن افسران بسیار سخت می‌باشد.

3-تکمیل مدارک

بعد از مشخص‌کردن هدف سفر شما باید مدارک خواسته شده را تهیه کنید و در صورت نیاز به ترجمه مدارک، آن را ترجمه کنید.

4-گرفتن وقت از سفارت

یکی از مراحل دریافت ویزا در کشورهای به نسبت سخت‌گیر مانند کانادا یا دریافت ویزا شینگن شما باید از سفارت وقت بگیرید و مراحل انگشت‌نگاری را انجام دهید.

5- پیگیری وقت سفارت و اخذ ویزا

در مرحله آخر شما باید پیگیر دیدار خود با سفارت یا کارگزار باشید تا ویزای خود را دریافت کنید.

شایان به ذکر است که برای دریافت ویزا شما باید الزامات اولیه را داشته باشید که از جمله این موارد می‌باشد؛

 • سوء سابقه کیفری نداشته باشید.
 • جز افراد تحت تعقیب بین‌المللی نباشید.
 • دارای بیماری‌های واگیردار نباشید.
 • از لحاظ مالی تمکن داشته باشید.

فرق ویزا با پاسپورت

زمانی که شما تصمیم به سفر یا مهاجرت به خارج از کشور را دارید با پرکاربرد‌ترین کلماتی که روبه‌رو می‌شوید پاسپورت و ویزا است. هرکشور به اتباع خود شناسنامه بین‌المللی یا همان پاسپورت می‌دهد تا حمایت خود را از فرد در سرتاسر جهان ثابت کند.

ویزا مدرکی است که به شکل‌های متفاوت مانند؛ برچسب، مجوز الکتریکی، مهر و یا کاغذ در صفحات پاسپورت درج می‌شود. ویزا به هرفرد این اجازه را می‌دهد تا با آگاهی از محدودیت‌هایش مانند انقضا ویزا و تعداد دفعات ورود و وخروج در یک کشور، اقامت داشته باشد.

به طورکلی پاسپورت یکی از مدارک لازم برای سفر به یک کشور است، و ویزا نشان‌دهنده هدف و مدت زمان مجاز اقامت فرد است.

کدام یک از کشورها آسان ویزا صادر می کنند؟

71219انواع-ویزا-ترکیه.jpg (800×267)

زمانی که می‌خواهید به سفرهای خارج از کشور بروید، با دانستن این موضوع که کدام یک از کشورهای جهان آسان‌تر ویزا می‌دهند، در مدت زمان کوتاه‌تری ویزای خود را اخذ می‌کنید. کشورهایی که آسان ویزا می‌دهند از جمله روسیه، دبی، تایلند، چین و هند هستند که در ادامه چگونگی این پروسه را برای شما توضیح می‌دهیم. ما با ارائه این مطالب به شما کمک می‌کنیم تا راحت‌تر ویزای خود را دریافت کنید و با تهیه بلیط هواپیما و رزرو هتل از ایران چارتر سفری بی‌نظیر را تجربه کنید.

ویزا روسیه

روسیه پهناورترین کشور جهان شناخته شده است. بخش اعظم آن در قاره آسیا و بخش کوچکی از آن در اروپا قرار دارد. ایران و روسیه چندبار مذاکراتی انجام دادند که ویزا برای سفر به این کشور برداشته شود اما نتیجه‌ی رضایت‌بخش حاصل نشد. گذشته از همه این‌ها اخذ ویزا روسیه جز آسان‌ترین ویزاها می‌باشد که مدارک لازم آن به شرح زیر است.

 • پاسپورت با حداقل7 ماه اعتبار (که لازمه همه سفرهای خارجی است)
 • 2 قطعه عکس در سایز 3در4 با پیش‌زمینه سفید
 • بلیط هواپیما و رزرو هتل
 • بیمه مسافرتی

ویزا چین

 چین نیز مانند روسیه جز پهناورترین کشورهای جهان است که جمعیت آن نیز میلیاردی است. اگر در ارائه مدارک به سفارت یا کارگزاری چین دقت کنید، اخذ این ویزا نیز بسیار آسان است. و مدارک لازم آن علاوه بر همان چیزهایی که برای روسیه می‌خواهید باید مدرک تمکن مالی نیز ارائه کنید. که سقف تمکن مالی در چین 40 میلیون تعیین شده است.

ویزا دبی

اخذ ویزای دبی نیز جز ویزاهای آسان قرار دارد. اما یک نکته قابل توجه برای بانوان زیر 40سال در این ویزا وجود دارد و آن هم این است که این افراد حتما باید با یک شخص همراه، اقدام به دریافت ویزا کنند.  و مدارک لازم آن همانند ویزا روسیه است و فقط علاوه بر آن‌ها، باید اسکن کارت ملی خود را نیز ارائه دهید.

ویزا هند

ویزا هند نیز در رتبه‌بندی ویزاها جز ویزاهای آسان است. معماری منحصر به فرد هند توجه بسیاری از گردشگران را همواره در طول تاریخ به خود جذب می‌کند.

مدارک مورد نیاز آن نیز به شرح زیر است؛

 • پاسپورت
 • یک قطعه عکس با پیش‌زمینه سفید
 • کپی تمام صفحات شناسنامه
 • آدرس کامل خود
 • پرکردن فرم مشخصات فردی

ویزا تایلند

تایلند که یکی از کشورهای مورد علاقه گردشگران است، که ویزای آن جز دسته‌بندی ویزاهای آسان قرار دارد. مدارک مورد نیاز آن مانند هند است و فقط علاوه بر آن باید مدرک تمکن مالی نیز ارائه کنید. سقف تمکن مالی در تایلند 15 میلیون است.

کدام کشورها نیاز به ویزا ندارند؟

تعداد محدودی از کشورهای دارای جاذبه‌گردشگری در جهان نیاز به ویزا ندارند که محبوب‌ترین این کشورها ترکیه است. سالانه گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان به خصوص ایران به کشور ترکیه شهر استانبول سفر می‌کنند. افرای که قصد سفر به خارج از کشور را دارند و نمی‌خواهند درگیر اخذ ویزا و پروسه آن شوند. ما به آن‌ها سفر به ترکیه، و تهیه بلیط استانبول و رزرو هتل از ایران چارتر را پیشنهاد می‌کنیم. تا بدون دغدغه ویزا و در بهترین حالت ممکن سفر عالی همراه با خانواده خود تجربه کنید.

سخن پایانی

در این مطالب ما سعی کردیم شمارا با مفهوم ویزا، انواع ویزا، چگونگی دریافت ویزا و مدارک لازم برای اخذ ویزا آشنا کنیم. مسافرت، مهاجرت و یا هرگونه خروج از کشور، لازمه آن پاسپورت و ضمیمه شدن ویزا در پاسپورت است. در این مطلب ما انواع ویزا را شرح دادیم تا شما با توجه به شرایط خودتان و شرایط کشور مقصد، برای اخذ ویزای مناسب دست به‌کار شوید. برای سهولت اخذ ویزا بهتر است که ویزای خود را به صورت الکترونیکی درخواست دهید و جلسات مذاکرت لازم با کارگزاران صدور ویزا را به صورت آنلاین سپری کنید.

ایران چارتر با ارائه بهترین و به‌صرفه‌ترین خدمات بلیط هواپیما و رزرو هتل برای شما سفر خوبی را آرزو دارد.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.