هتل و انواع آن

مسافران بسیار زیادی وجود دارند که در طول سال سفرهای داخلی و خارجی را انجام می‌دهند. این مسافران معمولاً در سفرهای خود به مکان‌هایی برای اقامت نیاز خواهند داشت. بهترین مکان‌ها برای این امر هتل‌ها هستند. قبل از سفر می‌توانید هتل مورد نظر خود را رزرو کنید تا از لحاظ اقامت و خورد و خوراک مشکلی نداشته باشید.

این مکان‌ها دارای امکانات متنوعی هستند و بر همین اساس نام‌های مختلفی گرفته‌اند. پر امکانات ترین هتل‌ها، هتل‌های پنج ستاره هستند و کم امکانات ترین آن‌ها تک ستاره هستند. البته مدل‌های دیگری از انواع هتل هم وجود دارند که در این مقاله آن‌ها را بیان کرده‌ایم. هر چه کیفیت هتل بالاتر باشد و امکانت رفاهی بیشتری در اختیار شما قرار دهد قطعاً گران‌تر هم خواهد بود. با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی هتل و انواع آن بپردازیم و امکانات مدل‌های مختلف آن را برای شما شرح دهیم.

9537683.jpg (640×459)

منظور از هتل پانسیون چیست؟

هتل پانسیون یکی از اصطلاحات مربوط به هتل‌ها است. این هتل معمولاً درون شهر قرار دارد و شامل امکاناتی همچون اتاق، سالن غذا خوری و ... است. سالن غذا خوری و غذای آن به گونه‌ای است که می‌تواند نیاز تمامی افراد حاضر در اتاق‌ها را تأمین کند. شاید این سؤال هم اکنون برای شما پیش آمده باشد که تفاوت آن با هتل چیست؟ بله در هتل‌های معمولی هم این شرایط وجود دارد اما تفاوت‌هایی با هتل دارد. پانسیون هتل معمولاً اتاق‌های خود را به صورت ماهانه و یا سالانه اجاره می‌دهد. مسئولان پانسیون معمولاً غذای افراد حاضر در اتاق‌ها را تأمین می‌کنند. از جمله مهم‌ترین تفاوت‌های آن با هتل‌های معمولی این است که غذای افراد دیگر خارج از اتاق‌ها را تأمین نمی‌کنند.

این موضوع باعث شده است تا سالن غذا خوری پانسیون به میزان تعداد افراد حاضر در اتاق‌ها جا داشته باشد. در پانسیون‌ها قوانین خاصی هم وجود دارد. مسافران باید طبق ساعات خاصی ورود کنند. علاوه بر این مسافران باید در ساعات تعیین شده بر سر میز صبحانه، ناهار و شام حاضر شوند.

منظور از ریزورت هتل چیست؟

یکی دیگر از انواع هتل‌ها ریزورت هتل است. اما این هتل چه فرقی با هتل‌های معمولی دارد؟

این هتل‌ها معمولاً جز جدیدترین مکان‌هایی هستند که راه اندازی شده‌اند. این اصلاح را معمولاً در وب سایت‌های گردشگری مشاهده می‌کنیم. این هتل‌ها به طور معمول در مکان‌های خوش آب و هوا و مسافرپذیر ساخته می‌شوند. آن‌ها مکان‌هایی هستند که به عنوان اقامتگاه مسافران در نظر گرفته می‌شوند. به طور کلی قیمت هتل با این مکان‌ها ممکن است تفاوت داشته باشد.

ریزورت هتل‌ها معمولاً دارای امکانات بسیار بیشتری به نسبت هتل‌ها هستند. این موضوع باعث شده است تا از لحاظ امکاناتی یک سروگردن از هتل بالاتر باشند. این مکان‌ها معمولاً دارای امکانات تفریحی خاصی هستند. علاوه بر این دارای زیبایی بسیار خاصی هم هستند به گونه‌ای که مسافر از اقامت در آن‌ها لذت می‌برد.

این هتل‌ها معمولاً در خارج از شهر ساخته می‌شوند. به طور کلی انواع مختلفی هم از ریزروت هتل‌ها وجود دارد که در ادامه آن‌ها را بیان می‌کنیم:

ریزورت ساحلی

سواحل از جمله مناطقی هستند که مسافران بسیار زیادی را به خودشان جذب می‌کنند. ریزورت در سواحل احداث می‌شود تا پذیرای گردشگران و مسافران باشد و به این نام معروف هستند.

ریزورت تپه‌ای

این ریزورت‌ها معمولاً در دشت‌ها و برخی از مناطق کوهستانی و تفریحی ساخته می‌شوند. معمولاً دور این ریزورت‌ها فضای سبز و درختان وجود دارند تا نمای آن را زیباتر کنند.

ریزورت اسکی

یکی دیگر از انواع هتل ریزورت، ریزورت اسکی است. این هتل‌ها در مناطق کوهستانی و برفی ساخته می‌شوند تا از گردشگران زمستانی پذیرایی کنند. این هتل‌ها آماده هستند تا از مردم دور از شهرها پذیرایی کنند.

منظور از هتل آپارتمان چیست؟

یکی دیگر از انواع هتل، هتل آپارتمان است. این مکان یک اقامتگاه است که ترکیبی از یک هتل و آپارتمان است. مسافران می‌توانند این محل‌ها را از چند روز تا مدت‌های بیشتری رزرو کنند. خدمه‌ای در هتل حضور دارند که هر هفته به آپارتمان شما مراجعه می‌کنند و خدمات نظافتی را انجام می‌دهند. این واحدهای آپارتمان به مانند آپارتمان‌های معمولی دارای واحدهای مختلفی از جمله آشپزخانه هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این مکان‌ها این است که هر چه رزرو شما طولانی تر باشد قیمت آن برای شما کاهش پیدا می‌کند. در واقع می‌توان گفت که با افزایش تعداد روزهای رزرو یک تخفیف برای شما در نظر گرفته می‌شود.

هتل آپارتمان‌ها هم خود دارای انواع مختلفی هستند. در زیر انواع مختلف هتل آپارتمان‌ها را بیان می‌کنیم:

آن سایت

در این مکان‌ها به مانند سایر هتل‌ها کارمندان و مدیر هتل حاضر هستند و شما می‌توانید با مراجعه به آن‌ها سؤال‌های خود را از آن‌ها بپرسید.

آف سایت

زمانی که شما به این مکان مراجعه کنید هیچ مدیر و یا کارمندی را مشاهده نخواهید کرد. شما به کمدها مراجعه می‌کنید و کلید خود را تحویل می‌گیرد.

آپارت هتل

این مکان‌ها هتل‌هایی آن سایت هستند. البته باید بدانید که امکانات بسیار بیشتری دارند. این مکان‌ها دارای مکان‌های ورزشی، کافی‌شاپ‌ها و. ... هستند. در این مکان‌ها هم می‌توانید از آپارتمان‌ها استفاده کنید و هم از امکانات هتل‌ها نهایت استفاده را ببرید. با رزرو این مکان‌ها می‌توانید از این دو مزیت در کنار هم لذت ببرید.

هتل آپارتمان اقامتی

این نوع مکان‌ها در مجتمع‌های مسکونی قرار دارند. امکانات آن‌ها به مانند سایر واحدهای مجتمع است. این مکان‌ها برای مسافرانی مناسب است که قصد دارند مدت زمان طولانی تری را در یک مکان اقامت داشته باشند.

هتل آپارتمان تک واحدی

همان گونه که از نام آن پیدا است این مکان تک واحدی است. این مکان برای مسافرانی مناسب است که تنها هستند و دوست دارند تا یک مکان خوب با هزینه کم را اجاره کنند. مسافران به صورت موقتی در این آپارتمان ساکن می‌شوند.

به طور کلی هتل آپارتمان‌ها دارای امکانات مختلفی هستند. از جمله امکانات آن‌ها می‌توان به آشپزخانه، اتاق نشیمن، اتاق خواب، سرویس بهداشتی، حمام و ... اشاره کرد. برای رزرو هتل می توانید از طریق ایران چاتر اقدام کنید.

 منظور از متل چیست؟

متل معمولاً اقامتگاه‌هایی هستند که در کنار جاده‌ها ساخته می‌شوند. این اقامتگاه‌ها در کنار پمپ بنزین‌ها ساخته می‌شوند و مسافر می‌تواند خودرو، موتور و یا حتی دوچرخه خود را در آن جا پارک کند. شاید فکر کنید که امکانات آن‌ها بسیار کم باشد اما باید بدانید که امکانات متل‌ها به مانند هتل‌ها بالا است.

متل دارای تفاوت‌هایی با هتل است. مهم‌ترین تفاوت این دو مکان قرار گیری آن‌ها است. هتل‌ها معمولاً در شهرها قرار گرفته‌اند اما متل در خارج از شهر و در جاده‌ها و بزرگراه‌ها در کنار پمپ‌بنزین‌ها قرار گرفته‌اند.

از لحاظ معماری و ظاهر هم این دو با هم تفاوت دارند. هتل‌ها معمولاً دارای معماری بسیار زیبایی هستند و در طراحی آن‌ها پیچیدگی‌هایی وجود دارد که باعث زیباتر شدن آن‌ها شده است. متل مکانی ساده است که معماری بسیار چشم نوازی ندارد. اتاق‌های متل معمولاً در کنار پارکینگ‌ها ساخته می‌شوند. به عبارتی اتاق‌های متل از طرف یک در به پارکینگ راه دارند. این موضوع باعث شده است تا حمل بار به درون اتاق‌های تل بسیار راحت‌تر از هتل باشد.

متل‌ها از لحاظ کارکنان و کارمندان بسیار محدود هستند. آن‌ها به مانند هتل‌ها کارکنان زیادی ندارند. در برخی از موارد حتی یک نفر که به عنوان پذیرش در آن جا حضور دارد تمامی کارها را انجام می‌دهد. علاوه بر ین متل‌ها از لحاظ خدمات رسانی محدودترند. در این مکان‌ها ممکن است برخی از خدمات پمپ بنزین، تعمیرات و اتاق به مسافران داده شود. البته در برخی از موارد خدمات دیگری همچون استخر و رستوران را هم به مسافران ارائه می‌دهند. استفاده از متل برای مسافران موقت توصیه می‌شود تا آن‌ها بتوانند چند ساعت در اتاق‌های آن اقامت داشته باشند.

انواع هتل از نظر ستاره

42414851052c4968f0c12efac9b4.jpg (800×500)

حتماً تا کنون نام بسیاری از هتل‌ها را شنیده‌اید که در کنار آن‌ها اسم چندین ستاره‌ها را هم می‌آورند. در کشور ما هم هتل‌ها با ستاره‌های مختلف وجود دارند که شما می‌توانید در هنگام سفر آن‌ها را رزرو کنید. شما می‌توانید قبل از خرید بلیط  و یا بعد از آن اقدام به رزرو هتل‌ها کنید.

به طور کلی در هر کشور معیارهای مختلفی وجود دارد که بر اساس آن‌ها ستاره هتل‌ها را تعیین می‌کنند. تعداد ستاره این هتل‌ها مشخص می‌کند که این هتل‌ها از لحاظ خدمات رسانی، محل قرار گیری، پرسنل و حتی قیمت هتل با هم چه تفاوت‌هایی دارند. به طور کلی هر چه تعداد ستاره آن‌ها بیشتر باشد امکانات رفاهی آن‌ها هم بیشتر خواهد بود و با مکان‌هایی لوکس‌تر و مجلل‌تر روبه‌رو خواهید بود.

شاید در هتل‌های برخی از کشورها اقامت کنید و شاهد اختلافات زیادی از لحاظ امکانات در هتل‌های یکسان آن‌ها بوده‌اید. دلیل این موضوع این است که در برخی از کشورها استانداردها  و معیارهای خاصی برای ستاره هتل‌ها در نظر گرفته‌اند. قیمت هتل بر اساس تعداد ستاره هم متفاوت است.

در ادامه به بررسی ستاره هتل‌ها اشاره می‌کنیم.

هتل تک ستاره

هتل تک ستاره در واقع در رتبه آخر قرار دارد. این هتل‌ها معمولاً دارای امکانات کمی هستند به همین دلیل به تک ستاره معروف هستند. قیمت هتل تک ستاره بسیار پایین است و برای مسافرانی که قصد ندارند هزینه زیادی انجام دهند بسیار مناسب است.

زمانی که شما یک هتل تک ستاره را رزرو می‌کنید نباید این انتظار را هم داشته باشید که خدمات بسیار زیادی هم به شما ارائه دهند. در واقع می‌توان گفت به همان میزانی که پول می‌دهید خدمات دریافت خواهید کرد نه بیشتر!

در این مکان‌ها امکانات اولیه به مسافران ارائه می‌شود تا بتوانند در آن جا اقامت داشته باشند. معمولاً تعداد واحدها و سوئیت‌ها در این هتل‌ها محدود هستند. در اتاق‌های آن میز، صندلی، تخت و تلویزیون وجود دارد که مسافر می‌توانند در طول اقامت خود از آن‌ها استفاده کند. در این مکان‌ها معمولاً بوفه‌هایی وجود دارد که مسافر می‌تواند در آن جا صبحانه خود را صرف کند. البته دارای امکانات دیگری هم است. به طور معمول در این مکان‌های تک ستاره امکانات بهداشتی وجود دارد و مسافر می‌تواند در حمام‌های اتاق خود دوش بگیرد.

ای هتل‌ها معمولاً در کنار راه‌آهن‌ها، ترمینال‌ها و یا رستوران‌ها ساخته می‌شوند تا مسافران بتوانند راحت‌تر به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

هتل دو ستاره 

هتل‌های دو ستاره از انواع دیگر هتل‌ها هستند که دارای امکانات بیشتری به نسبت تک ستاره‌ها هستند اما در مجموع آن‌ها هم دارای امکانات بسیار زیادی نیستند. این مکان‌ها بسیار جمع و جور هستند. هدف از ساخت این مکان این است که خدمات قابل قبولی را در ازای مبلغ پایینی ارائه دهند. این موضوع باعث شده است تا مسافر در طول اقامت خود با هزینه مناسبی یک اقامت ایده‌آل‌تر هم داشته باشد.

معمولاً این هتل‌ها در سطح شهرها به تعداد زیادی وجود دارند و رقابت در بین آن‌ها هم بالا است. به طور کلی می‌توان بیان کرد که در این مکان‌های دو ستاره امکانات رفاهی و خدمات پایین‌تر از متوسط است اما از کیفیت نسبی برخوردار است و می‌تواند برای بسیاری از مسافران هم رضایت بخش باشد.

زمانی که شما رزرو هتل را انجام دادید تمامی خدمات با شما ارائه می‌شوند اما در این هتل‌ها می‌توانید پول بیشتری بدهید تا امکانات و خدمات رفاهی بیشتری را دریافت کنید.  معمولاً از لحاظ اتاق، همان محدودیت‌های هتل‌های تک ستاره را دارند و از تنوع و تعداد کمی برخوردار هستند.

همان گونه که بیان کردیم شما می‌توانید برای دریافت امکانت بیشتر در این مکان‌ها هزینه جداگانه‌ای را پرداخت کنید که کاملاً جدا از پول رزرو است. در اتاق‌ها و لابی‌های این مکان‌های دو ستاره از وسایل ساده استفاده شده است. تمامی وسایل استفاده شده دارای کیفیت متوسطی هستند و برای اقامت مسافر می‌توانند مناسب باشند.

این هتل‌های دو ستاره معمولاً در درون شهر و در کنار جاذبه‌های شهری ساخته می‌شوند. علاوه بر این در کنار برخی از مراکز خرید ساخته می‌شوند تا بتوانند مسافران بیشتری را هم به خود جذب کنند. در این مکان‌ها نظافت به خوبی رعایت می‌شود اما نباید این انتظار را داشته باشید که محل‌های مورد نظر به صورت روزانه تمیز شوند و ملحفه شما را هر روز تعویض کنند. در آن جا یا به کل رستورانی وجود نخواهد داشت و یا در صورت وجود غذاهای کمی را ارائه می‌دهد و دارای منوهای محدودی خواهد بود. اگر به دنبال رزرو آن‌ها هستید می تویند از سایت ایران چارتر استفاده کنید.

هتل سه ستاره 

در قدم بعدی به نوع سه ستاره آن‌ها می‌رسیم. این هتل‌ها معمولاً میان رده هستند و امکاناتی در حد متوسط را به مسافران ارائه می‌دهند. البته قیمت آن‌ها معقولانه است و مسافر در طول اقامت خود هزینه‌های گزافی را پرداخت مخواهد کرد.

اگر می‌خواهید به هر کجای ایران و دنیا سفر کنید قبل از گرفتن بلیط سفر می‌توانید عمل رزرو هتل را انجام دهید تا بتوانید با آسودگی کامل سفر خود را انجام دهید. به یاد داشته باشید این نوع هتل به عنوان مناسب‌ترین هتل برای مسافران در نظر گرفته می‌شود که شما هم می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در طول اقامت خود از خدمات مختلفی برخوردار خواهید بود و هزینه به‌صرفه‌ای هم خواهند داشت.

این هتل‌ها دارای فضایی لوکس‌تر و زیباتری نسبت به نوع دو و تک ستاره هستند. معمولاً در آن‌ها رستوران وجود دارد و برای صرف صبحانه می‌توان به بوفه‌های موجود در هتل مراجعه کنید علاوه بر این برای ناهار و شام منوهای مختلفی را ارائه می‌دهند اما در کل باز هم تنوع این منوها کم خواهد بود و نباید انتظار زیادی از این منوها داشته باشید تا بتواند غذاهای متنوعی در اختیار شما قرار دهد.

این مکان‌ها دارای محدودیت در ارائه سوئیت و اتاق هستند و برای این که چمدان و وسایل را به درون اتاق خود ببرید باید خودتان این زحمت را بکشید و کسی از خدمه این کار را انجام نمی‌دهد. زمانی که اتاق شما کثیف شد می‌توانید از خدمه درخواست کنید تا آن را برای شما نظافت کنند. این مکان‌ها را در کنار مراکز خرید می‌سازند علاوه بر این در مکان‌هایی ساخته می‌شوند که دسترسی به مرکز شهر راحت باشد تا مسافر با مشکل روبه‌رو نشود. معمولاً این مکان‌های سه ستاره دارای مراکز ورزشی و تفریحی نیستند اما خدمات ارائه شده در حد متوسطی است و می‌تواند مسافر را راضی نگه دارد.

هتل چهار ستاره

از دیگر انواع هتل‌ها می‌توان به نوع چهار ستاره آن‌ها اشاره کرد. قیمت هتل چهار ستاره معمولاً بالا است. این مکان‌ها جز مکان‌های لوکس به شمار می‌روند و معمولاً دارای امکانات رفاهی و خدماتی خوبی هستند. معمولاً رزرو هتل چهار ستاره دارای طرف‌داران زیادی است و معمولاً افرادی که دوست دارند در یک مکان پر امکانات ساکن شوند از آن استفاده می‌کنند. این هتل دارای زیبایی بیشتری به نسبت سایر موارد گفته شده است علاوه بر این دارای فضایی بزرگ‌تر و لابی‌های لوکس‌تری هم است. بر خلاف نمونه‌های قبلی معمولاً تنوع‌های مختلفی از لحاظ اتاق و سوئیت دارند که شما می‌توانید بر اساس سلیقه خود نوع دلخواه را برای خود انتخاب نمایید.

علاوه بر موارد گفته شده در بسیاری از این مکان‌ها انواع باشگاه ورزشی، مکان‌های تفریحی به مانند استخر و سونا هم وجود دارند که مسافران می‌توانند از این امکانات نهایت استفاده را ببرند. نظافت اتاق‌ها به خوبی انجام می‌شود ضمن این که امکانات مختلفی از لحاظ صوتی و تصویری در اتاق‌ها و سوئیت‌ها قرار گرفته است تا مسافران در طول شبانه روز بتوانند با آن‌ها سرگرم شوند.

شما با رزرو هتل چهار ستاره می‌توانید از رستوران‌های آن‌ها نهایت استفاده را بکنید. در این رستوران‌ها منوهای متنوعی وجود دارند که شما می‌توانید هر آن چه می‌خواهید را سفارش دهید. اگر با خود ماشین دارید به راحتی می‌توانید ماشین خود را در پارکینگ‌های اختصاص داده شده پارک کنید زیرا این هتل‌ها پارکینگ‌های اختصاصی به مسافران ارائه می‌دهند.

در این نوع هتل‌ها کارمندان و افراد خدمه دارای لباس‌های فرم هستند که شما می‌توانید آن‌ها را به راحتی تشخیص دهید. اگر چمدان‌ها و وسایل زیادی دارید نگران حمل آن‌ها به درون اتاق‌ها نباشید زیرا خدمه و پرسنل این کار را برای شما انجام می‌دهند. تمامی امکانات ارائه شده در این هتل‌ها متوسط روبه‌بالا خواهد بود و خدمه معمولاً هر روز به نظافت اتاق‌ها خواهد پرداخت بدون این که شما از آن‌ها درخواست کنید تا برای نظافت به اتاق شما مراجعه کنند.

هتل پنج ستاره

زیباترین، لوکس‌ترین و مجلل‌ترین هتل‌ها، نوع پنج ستاره آن‌ها است. در این مکان‌ها امکانات تفریحی وجود دارد و خدمات رفاهی در آن جا به خوبی انجام می‌شود. به طور کلی خدمات متنوعی به مسافران ارائه می‌شود اما باید بدانید که دارای قیمت‌های بسیار بالاتری نسبت به موارد قبلی هستند و برای افرادی مناسب هستند که مشکلی بابت تأمین پول و هزینه آن ندارند.

زمانی که شما رزرو هتل پنج ستاره را انجام می‌دهید باید این انتظار را داشته باشید که خدمات بسیار زیادی به شما ارائه شود. به طور کلی خدمات ارائه شده در این هتل‌ها در شهرها و کشورهای مختلف دارای تفاوت‌هایی است اما در کل خدمات متنوعی را ارائه می‌دهند. خدمات ارائه شده در این مکان‌ها به صورت شبانه روزی است و محدودیتی از این لحاظ وجود نخواهد داشت. این مکان‌ها دارای فضاهایی بسیار بزرگ و لابی‌های بزرگ هستند علاوه بر این تنوع‌های زیادی از لحاظ اتاق و سوئیت دارند که مسافران می‌توانند بر اساس سلیقه خود آن‌ها را انتخاب کنند. این نوع هتل درون شهر ساخته می‌شود و دسترسی بسیار راحتی به مرکز شهر خواهد داشت تا مسافر از این لحاظ دچار مشکل نشود.

وسایل و ابزارهای موجود در هتل و اتاق‌های آن دارای چیدمان لوکس و خاصی هستند. مسافر در طول اقامت خود می‌تواند از خدمات بهداشتی باکیفیت و همچنین ابزارها وسایل صوتی و تصویری بهره ببرد. این هتل‌ها دارای رستوران‌هایی هستند که دارای تنوع بسیار زیادی از لحاظ غذایی و منویی هستند به همین علت جای نگرانی برای مسافر و مشتری وجود نخواهد داشت.

خدمه‌ها به صورت شبانه روزی در هتل مستقر هستند تا در صورت نیاز به صورت 24 ساعته خدمات نظافتی اتاق‌ها و هتل را انجام دهند. این مکان‌ها دارای باشگاه‌های ورزشی، استخر، سونا و جکوزی  هستند. تمامی خدمه و کارمندان در این هتل‌ها دارای لباس‌های فرم یکسان هستند که می‌توانید به راحتی آن‌ها را شناسایی کنید. شما می‌توانید لیست قیمت هتل پنج ستاره را از سایت ایران چارتر هم مشاهده کنید.

به طور کلی برخی از خدمات وی آی پی به مسافران داده می‌شود. علاوه بر این می‌توانید از پارکینگ اختصاصی آن هم استفاده کنید. زمانی که قصد ورود به اتاق خود را داشته باشید خدمه این زحمت را خواهند کشید و چمدان‌های شما را به داخل اتاق‌ها حمل خواهند کرد.

نتیجه گیری

هتل‌ها دارای انواع مختلفی هستند. قبل از انجام سفر باید به بودجه خود نگاه کنید و بر اساس بودجه‌ای که در اختیار دارید اقدام به رزرو هتل کنید زیرا قیمت هتل در سایت ایران چارتر دارای تفاوت‌هایی است.  شما می‌توانید رزرو هتل را به صورت آنلاین انجام دهید تا مشکل و نگرانی بابت اقامت خود نداشته باشید. به یاد داشته باشید که ابتدا باید از امکانات هتل‌ها آگاه باشید و بعد از آن اقدام به رزرو کنید. ما در این مقاله امکانت مختلف هتل‌ها را برای شما بررسی کرده‌ایم تا با آن‌ها بیشتر آشنا شوید.

2553354e0ce1b-d6fc-4534-a1d6-e4b72336d2e4-1140x680.jpg (1131×626)


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.