بلیط پروازهای چارتری

هرآنچه باید در مورد بلیت پروازی چارتر بدانید

سایت‌های اینترنتی امروزه یکی از متداول‌ترین روش‌ها و ترفندها برای استعلام قیمت لحظه‌ای بلیت‌های چارتری و خرید بلیت هستند. اساس کار آن‌ها بر اساس پایگاه‌داده شرکت‌های هواپیمایی و خطوط خواهد بود. کافی است که آدرس مبدأ، مقصد و تاریخ را وارد کنید. در این صورت همه پروازهایی که در این مسیر در جریان هستند به شما نمایش داده می‌شوند.

پیش‌ازاین که اولین پرواز خود را تجربه کنید. لازم است که در مورد بلیت پروازی چارتر و تمامی مبانی و مفاهیم آن اطلاعات کافی را به دست آورید. سال‌هاست که بشر توانسته فلزات و اجسام سنگینی که با نام هواپیما و بالگرد شناخته می‌شوند را در آسمان به پرواز درآورد. از این دستگاه‌ها بنا به مقاصد تحقیقاتی، نظامی، دفاعی، تفریحی و خدماتی استفاده می‌کند. به‌هرحال هرکدام از شما برای یک‌بار هم که شده یک هواپیما را در آسمان دیده‌اید و یا حتی پرواز با آن را تجربه کرده‌اید. اساس کار شرکت‌های هواپیمایی این‌گونه است که از طریق نمایندگان، بلیت‌های خود را به بازار عرضه می‌کنند.

گسترش استفاده از اینترنت سبب شده است که حالا شما بتوانید بلیت‌های پرواز را در کم‌ترین زمان ممکن از طریق اینترنت خریداری کنید. اما شاید پیش از هر این که اولین تجربه خرید بلیت خود را برای پرواز داشته باشید. این سوال در ذهنتان مطرح شود که اصلاً بلیت‌های هواپیما چگونه دریافت می‌شوند، چگونه می‌توانیم بهترین و مناسب‌ترین نوع بلیت را بسته به هزینه، مقصد و نیاز خود تهیه کنیم. در این مورد یک راهنمای جامع را به شما شرح خواهیم داد که از شما می‌خواهیم تا پایان آن با ما همراه باشید.

83263site_mobile_1_a3269d5b0a.png (980×420)

بلیت هواپیما

 

بلیت هواپیما یک برگه معتبر و سند رسمی برای احراز هویت شما به‌عنوان خریدار یک سرویس پرواز است.

تفاوت ندارد که پرواز شما اکونومی، بیزینس یا فرست کلاس است. در نهایت و در هر حالت، روی بلیت شما یک سری اطلاعات وجود دارد. البته وقتی اقدام به خرید بلیت اینترنتی و بلیت چارتر پرواز می‌کنید در درجه اول، شما یک رسید آنلاین دریافت کرده و سپس می‌توانید نسخه دیجیتال بلیت خود را نیز چاپ کنید. حتی با حضور به‌موقع در فرودگاه، می‌توانید کارت پرواز خود را نیز بدون نیاز به انجام مراحل خاص دریافت کنید. در بلیت‌های هواپیما یک سری اطلاعات درج شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به:

 • نام مسافر

 • هواپیمایی که بلیت را صادر کرده است

 • شماره بلیت

 • تاریخ معتبر

 • شهرهای مبدأ و مقصد

 • شماره پرواز

 • کمک هزینه بار (همیشه روی بلیت چاپ نمی شود)

 • هزینه (همیشه روی بلیت چاپ نمی‌شود)

 • مالیات (همیشه روی بلیت چاپ نمی‌شود)

 • کدی که مبنای کرایه را نشان می‌دهد

 • سیاست تغییرات و بازپرداخت

 • روش پرداخت

 • نرخ ارز در صورت لزوم

 • تفکیک هزینه‌ها

اشاره کرد.

 

بلیت چارت چیست؟ پرواز چارتر چیست؟

 

چارتر کردن پرواز به چه معناست؟ برای افراد ناآشنا، ممکن است این یک سوال بزرگ باشد. اما برای کسانی که می‌دانند، پروازهای چارتر می‌توانند در مقایسه با «پرواز تجاری» مزایای زیادی به همراه داشته باشند.

اما پرواز چارتر چیست؟ به بیان ساده، پروازی که چارتر می‌شود، پروازی است که به طور خاص برای شخص، کسب‌وکار یا طرف دیگری که آن را چارتر می‌کند، رزرو و برنامه‌ریزی گردد. برخی از شرکت‌های فروش بلیت این کار را انجام می‌دهند. به‌عبارت‌دیگر، درحالی‌که پروازهای تجاری در یک برنامه بسیار سفت‌وسخت و از پیش تعیین شده انجام می‌شود، یک پرواز چارتر بسیار انعطاف‌پذیرتر است و متناسب با نیاز طیف وسیعی از افراد قابل انتخاب خواهد بود.

پروازهای چارتر همچنان تحت نظارت و مقررات سازمان هوانوردی و پرواز هستند.

208901.jpg (939×528)

چند نوع پروازهای چارتر وجود دارد؟

 

پروازهای چارتر در دسته‌بندی‌های کلی به چند گستره مهم تقسیم می‌شوند.

 

چارتر خصوصی

 

این چارترها اغلب با یک جت خصوصی یا چارتر جت خصوصی شناخته می‌شوند، این چارترها توسط مهمانان خصوصی رزرو می‌شوند. این بدان معنی است که کل هواپیما اجاره‌ای (چارتر) شده است و صندلی‌های فردی برای فروش به‌طرف‌های دیگر نیست. البته شخص می‌تواند کل بلیت‌ها را بسته به چیزی که خودش می‌خواهد بفروشد.

پروازهایی که با جت‌های شخصی انجام می‌شوند می‌توانند از سفرهای بین‌شهری تا بین کشوری باشند. باتوجه‌به مقررات، کل پرواز باید توسط یک شخص یا شخص واحد چارتر شود، اگرچه مسافران ممکن است تصمیم بگیرند که خود بلیت را جداگانه پرداخت کنند. اما بر اساس قوانین پرداخت کل هزینه توسط یک نفر پرداخت و به‌حساب شرکت هواپیمایی واریز می‌گردد.

 

چارتر عمومی یا پابلیک

 

چارترهای عمومی اغلب به‌صورت فصلی (مانند فصل "توریستی") به مقصد تعطیلات و تجاری ارائه می‌شوند. این پروازها در برنامه‌های محدودی انجام می‌شوند، معمولاً یک یا دو بار در هفته، با زمان‌های برخاست و خروج مشخص شده است. در ایران هم ما با چارتر عمومی بیشتر روبرو هستیم و شرکت‌های هواپیمایی که بلیت خود را به یک مجموعه و یا مرکز تجاری می‌فروشند، در نهایت بر اساس برخی سیاست‌های این شرکت‌ها پیش می‌روند.

 

چارتر رقابتی

 

این چارتر نیز امکان خرید صندلی جداگانه رامی دهد. معمولاً تیم‌های فوتبال و گروه‌های تئاتر، فیلم یا موسیقی این نوع خرید را انتخاب می‌کنند که در کم‌ترین زمان ممکن بلیت برای آن‌ها رزرو شده و می‌توانند با دریافت کارت پرواز در هواپیما حضور داشته باشند.

 

چارتر کارگو

 

همان‌طور که ممکن است از نام آن استنباط کرده باشید، چارترهای بار برای حمل‌ونقل انواع محموله از یک مکان به مکان دیگر رزرو می‌شوند. این هواپیماها برای حمل‌ونقل ایمن کالا و نه افراد ساخته شده‌اند.

 

چطور هوشمندانه بلیت چارتر بخریم؟

 

پیش از هر چیزی باید بدانید که بلیت‌ها همیشه باید زودتر از موعد پرواز خریداری شوند. یعنی هر چه به‌روزهای آخر نزدیک می‌شوید احتمالاً قیمت نیز به همین شکل افزایش می‌یابد. در مقابل اگر در روزهای خاص سال قصد خرید بلیت را دارید حتماً به این موضوع توجه کنید که برخی از سایت‌ها حتی امکان خرید بلیت از دوهفته زودتر را نیز به شما می‌دهند. در نتیجه می‌توانید از امکانات و قابلیت‌های آن‌ها استفاده کنید و زودتر از موعد، اگر روزپرواز شما مشخص است بلیت را بخرید.

دقت کنید که حتماً وب‌سایت معتبر باشد و نماد اعتماد الکترونیک و نشان ثبت ملی داشته باشد. اگرچه وب‌سایت‌ها بدون این نمادها نیز می‌توانند فعالیت کنند، اما برای این که پرداخت شما از طریق درگاه این انجام گردد و واقعاً اصالت یک مرجع خرید بلیت چارتر هم مشخص شود، لازم است که حتماً این موضوع را بررسی کنید که آیا واقعاً در حال خرید از یک سایت واقعی هستید؟

 

مزیت‌های پرواز چارتری چیست؟

 

برای پروازهای چارتر مزیت‌های کلیدی زیادی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 

ترمینال هوایی خصوصی

 

شرکت‌ها با خرید بلیت به‌صورت چارتر یک ترمینال هوایی اختصاصی خواهند داشت و می‌توانند همه چیز را تحت کنترل خودشان کنند. حفظ حریم خصوصی و کارایی دو مورد از امتیازات کلیدی چارتر پرواز هستند. پروازهای چارتر از چیزی که به‌عنوان FBO شناخته می‌شوند استفاده می‌کنند و البته امکانات خوبی هم دارند.

 

قیمت‌های رقابتی

 

یکی از اصلی‌ترین، کلیدی‌ترین و مهم‌ترین مزیت‌هایی که در مورد پروازهای چارتر وجود دارد قیمت فوق‌العاده عالی و رقابتی آن خواهد بود. قیمت بلیت چارتر تهران بسیار ارزان است و شما می‌توانید از این ویژگی و مزیت فوق‌العاده استفاده کنید.

 

خدمات بهتر

 

پروازهای چارتر تجربه شخصی بهتر و ایده‌آل‌تری را ارائه می‌دهند، با خدماتی که برای رفع هر نیاز شما طراحی شده‌اند و خدمات قبل و حین پرواز در اولویت هستند می‌توانید هر چیزی که می‌خواهید را درون هواپیماها درخواست کنید. اگرچه گاهی نقص‌هایی نیز در قالب این پروازها وجود دارد. اما در نهایت از جمله بهترین گزینه‌هایی هستند که می‌توانید انتخاب کنید.

 

بدون تأخیر و لغو کمتر

 

پروازهای چارتر به‌خوبی برنامه‌ریزی‌شده‌اند و برای این که به تأخیر نیفتاده و یا این که لغو نشوند هم هوشمندسازی خواهند شد. شهرت آنها به ایمنی، قابلیت اطمینان و عملکرد متکی است. به‌این‌ترتیب، تأخیر عملاً وجود ندارد. علاوه بر این، پروازهای چارتر اغلب لغو کمتری دارند و بسیار انعطاف‌پذیر هستند و به شرکت‌های هواپیمایی این امکان را می‌دهد تحت شرایط مختلف و بسته به وضعیتی که ممکن است در جو به وجود آمده باشد، برخاسته و فرود آیند و همچنین به‌سرعت برنامه‌ها یا مسیرهای پرواز را تغییر می‌دهند تا آب‌وهوای بد را دور بزنند.

 

چگونه یک پرواز چارتر رزرو کنیم؟

 

بلیت ارزان ایران چارتر یکی از خدمات ویژه این مجموعه است که به شما این امکان را می‌دهد با قیمت کم‌تر و حاشیه سود پایین‌تر بلیت دریافت کنید. شرکت‌های زیادی در ایران به‌عنوان عاملین فروش بلیت چارتر فعالیت می‌کنند که همیشه بین آن‌ها یک تفاوت مهم به نام قیمت وجود دارد. درصورتی‌که قصد خرید بلیت چارتری را دارید، احتمالاً شما هم با جستجویی در اینترنت متوجه تفاوت‌های قیمت می‌شوید. در این مورد بهتر است که به سراغ پورتال‌هایی بروید که از نظر قیمتی به شما طیف‌های منعطف‌تری ارائه می‌دهند. در مراحل رزرو یک بلیت برای پرواز چارتر، باید به این صورت عمل کنید.

 

مقصد را مشخص کنید

 

شما در درجه اول مقصد خود را مشخص می‌کنید این کار درگذشته از طریق شرکت‌های فروش بلیت انجام می‌شد. اما در حال حاضر وب‌سایت‌های خرید بلیت چارتر این امکان را به شما می‌دهند و می‌توانید در کم‌ترین زمان ممکن کارتان را به‌راحتی انجام دهید. گزینه‌های مختلف پرواز در این حالت به تفکیک شرکت هواپیمایی به نمایش درمی‌آید.

کافی است که نام شهر را در کادر جستجوی وب‌سایت وارد کرده و سپس موقعیت مکانی را انتخاب کنید. درصورتی‌که شهر دارای فرودگاه باشد برای شما به نمایش درمی‌آید و می‌توانید آن را انتخاب کنید. ضمن این که در این حالت شما می‌توانید در کم‌ترین زمان ممکن تمامی استان‌ها و شهرها را جستجو کنید.

 

حرکت و بازگشت (تاریخ و زمان)

 

بخش بعدی مشخص‌کردن زمان بازگشت و حرکت خواهد بود. هر دوی اینها را می‌توانید از روی تقویم زمانی مشخص کنید. البته شرکت‌های هواپیمایی هم به طبع در این مورد محدودیت‌هایی دارند که در این صورت روزها را روی تقویم غیرفعال می‌کنند. مثلاً ممکن است یک روز خاص رزرو باشد. در غیر این صورت به‌راحتی می‌توانید از این حالت استفاده کرده و حرکت و زمان برگشت از سفر را نیز مشخص کنید. البته این در صورتی است که شما قصد خرید بلیت چارتر رفت‌وبرگشت را داشته باشید.

 

محل اقامت و امکانات رفاهی (در صورت دردسترس‌بودن)

 

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که می‌توانید از آن استفاده کنید و البته از سایت‌ها کمک بگیرید تا پروسه سفر شما را تکمیل کنند. انتخاب محل اقامت خواهد بود.

 

نکات مهم و کلیدی پیش از خرید بلیت چارتر

12883.jpg (939×528)

درصورتی‌که اولین تجربه شما در خرید بلیت چارتر است، احتمالاً در مورد آن کمی سردرگم و یا حتی مضطرب هستید. در ادامه سعی می‌کنیم با شرح برخی موارد و توضیحات، در این مورد پاسخگوی سؤالات شما باشیم.

برای پروازهای ارزان زودتر رزرو کنید

 

معمولاً در سه هفته آخر قبل از پرواز، قیمت بلیت هواپیما افزایش می‌یابد. رزرو دراسرع‌وقت یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای اطمینان از دریافت کمترین قیمت است.

همچنین، اگر از یک موتور جستجوی مسافرتی مانند Google Flights یا Kayak استفاده می‌کنید، آنها یک الگوریتم پیش‌بینی قیمت دارند که روندهای تاریخی قیمت را تجزیه‌وتحلیل می‌کند تا به پیش‌بینی افزایش، کاهش یا ثابت ماندن قیمت بلیت کمک کند. این پیش‌بینی‌ها 100% دقیق نیستند، اما معمولاً بسیار خوب هستند زیرا اعداد را در هزاران مسیر مختلف کاهش می‌دهند.

دلیل دیگر برای رزرو زودهنگام این است که مطمئن شوید صندلی موردنظر خود را دارید، به‌خصوص برای پروازهای فصل‌های شلوغ این موضوع مهم است. مثلاً بسیاری از افراد علاقه‌ای ندارند در میانه هواپیما بنشیند. در این صورت باید زودتر بلیت چارتر خود را رزرو کنند.

 

انعطاف‌پذیر باشید

 

یکی دیگر از راه‌های صرفه‌جویی در هزینه، داشتن برنامه‌های سفر انعطاف‌پذیر است. دو مورد از ساده‌ترین راه‌ها برای یافتن پروازهای ارزان، پرواز در اواسط هفته یا در روزهایی است که کم‌ترین ترافیک پرواز ایجاد می‌شود.

 

قیمت‌ها را روی سایت‌های مختلف مقایسه کنید

 

درصورتی‌که قصد خرید ارزان را دارید باید جستجو را هم اکنون شروع کنید. سایت‌های زیادی هستند که مدام ادعا می‌کنند ارزان‌ترین و بهترین گزینه هستند. اما باید در نظر داشته باشید سایت‌هایی که خیلی در این زمینه معروف شده‌اند، چون در بهترین رتبه‌های گوگل قرار می‌گیرند ترجیح می‌دهند که هزینه را کاهش نداده و حتی بر نرخ سود خود می‌افزایند. در نتیجه به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم که در این مورد جستجو داشته باشید و به‌اندازه کافی تمامی سایت‌ها را زیرورو کنید. ایران چارتر در حال حاضر یکی از شرکت‌های معتبر است که در این زمینه به شما امکان جستجوی سریع از بین تمامی مقصدهای محبوب را می‌دهد.

 

لحظه آخری بخرید!

 

اگر واقعاً برای شما خرید بلیت ارزان مهم است، یکی از روش‌هایی که می‌توانید از آن استفاده کنید، خرید به‌صورت لحظه آخری خواهد بود. در این حالت پرداخت در کوتاه‌ترین زمان نزدیک به سفر انجام می‌شود. دقت کنید که این روش خرید بلیت یک ریسک عمده هم خواهد داشت.  اگر می‌خواهید تا هفته‌های آخر برای رزرو صبر کنید، ممکن است بتوانید معاملات لحظه آخری را مستقیماً از شرکت‌ها خریداری کنید.

بستگی به این دارد که شرکت حمل‌ونقل چقدر می‌خواهد صندلی‌های باقی‌مانده را بفروشد ممکن است همان زمان که شما قصد خرید بلیت را دارید، آن‌ها فروش خود را متوقف کرده و یا بلیت را به یک ارگان خاص واگذار کنند. در این صورت هم بلیت از چنگ شما درمی‌رود و هم آن‌قدر دیر شده است که نمی‌توانید حتی بلیت اتوبوس تهیه کنید. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم که حتماً نسبت به این مورد حساس باشید.

260025.jpg (939×528)

اشتباهات متداول خرید بلیت هواپیما

 

اگر زیاد پرواز نمی‌کنید، اشتباهات پرهزینه هنگام جستجو و رزرو پرواز زیاد است که شاید گریبان شما را بگیرد. چون به‌هرحال در این مورد کم‌تجربه هستید. حتی اگر مسافر همیشگی هواپیما هستید، مشکلاتی وجود دارد که باید از آن‌ها آگاه باشید.

 

شرایط پاسپورت خود را در پروازهای هوایی بین‌المللی بررسی کنید

 

اگر به خارج از کشور می‌روید، حتماً شرایط ویزای مقصد خود را بررسی کنید. البته این شرط در مورد پاسپورت نیز صدق می‌کند. در غیر این صورت دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شوید.

 

فراموش‌کردن بررسی انقضای پاسپورت

 

بسیاری از کشورها نیاز دارند که پاسپورت شما حداقل شش ماه پس از تاریخ ورود شما معتبر باشد؛ بنابراین، قبل از رزرو پرواز بین‌المللی، تاریخ انقضای پاسپورت خود را دوباره بررسی کنید. اگر قرار است اعتبار خود را تمدید کنید، بهتر است که بعد از انجام این کار بلیت را خریداری کنید.

 

اطلاعات شخصی را چک کنید

 

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که افراد در حین خرید بلیت پرواز انجام می‌دهند این است که چک نمی‌کنند آیا داده‌های آن‌ها که روی وب‌سایت ثبت شده است درست است یا خیر. گاهی اشتباه بودن شماره ملی و شماره شناسنامه هم می‌تواند برای شما دردسرهای بزرگی ایجاد کند. برای تغییر آن نیز باید یا به‌صورت حضوری به دفتر فروش بلیت بروید و یا این که با مراجع مختلف تماس برقرار کنید.

 

فراموش‌کردن بررسی فرودگاه‌های نزدیک

 

اگر از Google Flights برای جستجوی برنامه سفر خود استفاده می‌کنید، به طور خودکار فرودگاه‌های اطراف را برای صرفه‌جویی بررسی می‌کند، و برخی از آژانس‌های مسافرتی آنلاین (OTA) نیز گزینه جستجوی فرودگاه‌های اطراف را دارند. البته که در این صورت می‌توانید از وضعیت پرواز در فرودگاه شهر خود مطلع شوید و سپس با اطمینان خاطر بیشتری به سراغ رزرو بلیت بروید.

 

رزرو فرودگاه اشتباه

 

رزرو اشتباه مشکلی است که افراد در هنگام درج اطلاعات در سایت‌های خرید بلیت چارتری با آن مواجه می‌شوند و معمولاً هم امکان تغییر داده‌ها وجود ندارد یا این کار پروسه زمان‌بری خواهد بود. قبل از این که پرداخت را انجام دهید یک‌بار دیگر داده‌های خود را چک کنید. زمانی که ایمیل تأیید بلیت الکترونیکی خود را دریافت کردید، دوباره جزئیات پرواز خود را بررسی کنید. حتی گاهی افراد بعدازاین که روز پروازشان فرامی‌رسد متوجه این موضوع می‌شوند.

 

رزرو تاریخ‌های اشتباه

 

گاهی اوقات در بحث خرید بلیت ماه می‌تواند کار دست شما دهد. اشتباه نگیرید و یک ماه زودتر یا دیرتر برای پرواز خود در فرودگاه حاضر شوید. این اتفاق برای اکثر مسافران رخ می‌دهد که به‌جای خرید بلیت چارتر پرواز تهران 20 تیر، بلیت 20 مرداد را رزرو می‌کنند.

 

عدم مطالعه قوانین بازگشت وجه

 

تصور کنید که متوجه شده‌اید قادر نیستید به این پرواز بروید و در نتیجه می‌خواهید آن را کنسل کنید. شاید فکر کنید که آن‌ها کمی از هزینه را از شما دریافت کرده و در نهایت بلیت را از شما پس می‌گیرند. درصورتی‌که چنین نیست. توجه داشته باشید برخی از شرکت‌ها بخصوص در مورد بلیت‌های لحظه آخر و بلیت پرواز چارتر قوانین خاص خود را دارند. در نتیجه نمی‌توانید خیلی از آن‌ها انتظار انعطاف داشته باشید. مبتنی بر این اصل به سراغ مراکزی بروید که حداقل حاشیه مسئولیت بیشتری را در این زمینه تعیین کرده‌اند.

 

انتخاب زمان‌های گران و اضطراری

 

لازم نیست که حتماً آخرین روز از سفر خود بازگردید. این ممکن است برای شما حس خوبی باشد. مثلاً فرض کنید که قصد رفتن به یک مسافرت کوتاه را دارید و بلیت روز جمعه یا شب را انتخاب می‌کنید. عمدتاً این بلیت‌ها در گران‌ترین شرایط قرار دارند. اگر بتوانید دو روز دیگر از محل کار خود را مرخصی دریافت کنید یا یک روز زودتر از تمام شدن و پیش از موعد پیک بازگردید، از نظر هزینه حتی تا 50 درصد هم پیش می‌افتید.

 

وارد کردن نام اشتباه مسافر

 

چه فقط برای خانواده خود رزرو کنید یا برای گروه بزرگی از مسافران، مطمئن شوید که نام قانونی صحیح و کامل را وارد کنید. در برخی موارد حتی کاراکترهایی از یک نام هم دچار مشکل می‌شوند. اگر پرواز شما بین‌المللی است این موضوع می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد. در برخی روش‌های خرید دیگر قادر به تغییر نام نخواهید بود و این برای شما گران تمام می‌شود.

 

سخن پایانی

 

همه می‌خواهند پروازهای ارزان پیدا کنند، اما این کار صرفاً با یک سری تجربیات و ترفندها ممکن خواهد بود. وب‌سایت‌های اینترنتی امروزه یکی از بهترین روش‌های خرید بلیت چارتر هواپیمایی هستند. درصورتی‌که شما بتوانید در موعد مقرر، بلیت مدنظر خود را خریداری کنید، این به نفعتان خواهد بود. چون هم هزینه کم‌تری را پرداخت می‌کنید و هم در مورد مسافرت هوایی خود دچار اضطراب نمی‌شود. ممکن است شما که در حال خواندن این مقاله هستید اولین پرواز خود را تجربه کنید. در این صورت باید به این موضوع دقت داشته باشید که گاهی وب‌سایت‌های خرید بلیت چارتر، تفاوت‌های قیمت فاحشی با هم دارند. در چنین شرایطی همواره به سراغ وب‌سایت‌هایی بروید که حاشیه سود کم‌تری را در نظر می‌گیرند و از هر نظر به‌صرفه‌تر هستند.

در حال حاضر ایران چارتر یکی از مراجع معتبر، شناخته شده، باسابقه و آنلاین در زمینه خرید انواع بلیت چارتر هواپیمایی‌های معروف در مسیرهای مختلف و خطوط هوایی است. یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزیت‌های خرید از این روش، امکان مقایسه قیمت شرکت‌های مختلف هواپیمایی بخصوص برای کسانی است که می‌خواهند نازل‌ترین قیمت را پرداخت کنند. بر مبنای این اصل، ویژگی مقایسه‌ای یکی از شاخص‌ترین و کلیدی‌ترین امتیازاتی است این فروشگاه آنلاین رزرو بلیت هواپیما در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید از آن استفاده کنید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.