خرید بلیط پرواز

مدتی می­‌شود که اسم هواپیما به لیست وسایل نقلیه مناسب برای سفر افزوده شده است. در چند سال اخیر سفر با هواپیما و خرید بلیط پرواز مورد استقبال عموم افراد قرار گرفته است. راحتی سفر، مدت‌زمان کم آن، امکانات رفاهی مناسب هواپیماها و بسیاری از موارد دیگر در حین پرواز موجب شده است که افراد بی­‌شماری اولین قدم برای شروع یک سفر خوب را خرید بلیط هواپیما در نظر بگیرند. تجربه پرواز برای همه افراد بسیار جدید و متفاوت است.

چه برای بار اول سوار هواپیما شده باشند و چه برای بار چندم باشد. این تجربه که آرزوی دیرینه انسان بوده است؛ همچنان نیز تازگی خود را حفظ کرده است.

افزایش لحظات خوب و به‌یادماندنی سفر با هواپیما زمانی که نکات و شرایط آن رعایت بشود؛ افزایش میابد. در کنار این موارد استفاده از یک مسیر مطمئن و آسان برای تهیه بلیط هواپیما نیز بر کیفیت سفر تأثیر به سزایی دارد. پیشنهاد ما به شما برای تهیه بلیط، سایت ایران چارتر است. در ادامه مطلب به توضیح بیشتری پیرامون خرید بلیط هواپیما و شرایط و نکات قابل‌توجه برای تهیه بلیط می­پردازیم. در این مقاله سعی بر آن است که به بیشتر سؤالات شما پیرامون خرید بلیط پرواز پاسخ بدهیم؛ پس ما را همراهی کنید.

526932.jpg (1380×774)

نحوه خرید بلیط هواپیما

در جوامع امروزی با گسترش فناوری ارتباطات و اطلاعات، زندگی بشر امروزی نیز آسان‌تر شده است. در حال حاضر هر فردی که گوشی تلفن هوشمند به همراه داشته باشد و اینترنت آن فعال باشد، می‌­تواند به‌راحتی با چند کلیک ساده اقدام به خرید بلیط هواپیما بکند. این گسترش فناوری در راحتی خرید بلیط بسیار مفید بوده است به‌گونه‌ای که شما در هر ساعت از شبانه‌روز می‌­توانید قیمت خرید بلیط پرواز و همچنین تعداد صندلی­‌های موجود، روزها و ساعت­‌های دیگر همین پرواز، امکانات خط‌های پرواز مختلف و بسیاری از نکات خاص مدنظر خود را به‌راحتی پیدا کنید.

به‌عنوان‌مثال شما با ورود به سایت ایران چارتر در همان صفحه اول، لیستی از سفرهای پرتکرار را به همراه قیمت آن مشاهده می­‌کنید. اگر پرواز مدنظر شما در لیست نباشد؛ شما می‌­توانید با انتخاب مبدأ و مقصد و روز سفر خود، پیشنهادهای زیادی را مشاهده بفرمایید. با انتخاب گزینه موردنظر خود و در نهایت هم با پرداخت هزینه، شما به‌راحتی خرید بلیط هواپیما را انجام داده‌­اید.

این روش خرید بلیط پرواز نسبت به روش گذشته که نیاز به حضور فیزیکی فرد در آژانس‌­های مسافربری بود؛ بسیار راحت‌­تر و سریع‌تر است. همچنین پشتیبانی خوب سایت برای خرید بلیط و امکانات متفاوت آن باعث شده است که اعتماد خوبی را جلب کند.

نرخ بلیط­‌های هواپیما

نرخ خرید بلیط هواپیما به عوامل مختلفی از جمله داخلی یا خارجی بودن سفر، شرکت هواپیمایی، کلاس نرخی و پروازی و ... بستگی دارد. از طرفی در شرایط خاصی هم که چند صندلی از یک پرواز خالی مانده باشند؛ صحبت از بلیط­‌های چارتری به میان می‌­آید که از نظر هزینه بسیار ارزان‌­تر از سایر هستند. در این نوع پروازها نیز زمان و تعداد صندلی باقی‌مانده نرخ بلیط را مشخص می‌­کنند. قیمت بلیط کاملا طبق عرضه و تقاضای مسافران از سوی شرکت‌­های هواپیمایی تعیین می‌­شود.

البته به‌صورت کلی این هزینه برای کودکان زیر 12 سال و همچنین زیر 2 سال نسبت به بزرگسالان متفاوت است. هزینه بلیط کودکان زیر 12 سال، 50 تا 75 درصد از قیمت بلیط بزرگسالان است. این قیمت برای کودکان زیر 2 سال به 10 درصد از بلیط بزرگسالان کاهش پیدا می‌­کند. البته این موضوع نیز باز هم بسته به آژانس­‌های هواپیمایی گوناگون، متفاوت است. 

اصطلاح چارتر به چه معناست؟

اگر به طور کلی بخواهیم نگاهی به معنای چارتر بیاندازیم، معنایش به طور دقیق مربوط به بلیط و پرواز نمی‌شود و معنای عام‌تری دارد که به‌عنوان یک اصطلاح در امور مختلفی صدق می‌کند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

احتمالا شما هم دیده اید بعضی مغازه هایی که ظرف‌ها و صندلی‌هایی را برای مراسم‌های مختلف کرایه می‌دهند. این کرایه و اجاره دادن در چارتر اساسی‌ترین نقش را بازی می‌کند، چرا که مفهوم چارتر از دو مفهوم کوچک‌تر ساخته شده است. چارتر دهنده، به آن فرد یا مجموعه‌ای می‌گویند که چیزی را کرایه می‌دهد و چارتر کننده، آنچه را که چارتر دهنده دارد کرایه می‌کند تا بتواند از طریق این اجاره سودی بدست بیاورد.

بنا به توضیح داده شده، چارتر در بخش‌های مختلفی نقش ایفا می‌کند. اما از مهم‌ترین بخش هایی که وارد آن شده است، مسائل مربوط به سفر است، چرا که با ورودش به این زمینه، منفعت‌هایی را برای هر یک از اعضا بوجود می‌آورد.

از آنجایی که اصل موضوعی که راجعش صحبت می‌کنیم خرید بلیط پرواز است، پر واضح است بعد از روشن شدن مفهوم چارتر، به بررسی معنای آن در سفرهای هوایی بپردازیم. شرکت‌های هواپیمایی مختلف برای راحتی کار خود به عنوان چارتر دهنده، اقدام به کرایه دادن صندلی های خود به آژانس‌های هواپیمایی کرده‌اند. به طوری‌که ممکن است آژانس هواپیمایی تمام صندلی‌ها، و یا بخشی از صندلی‌ها را برای فروش از ایرلاین های مختلف بخرد و مسئولیت فروش آن ها را بر عهده گیرد.

چارتر دهنده‌ها، یا بهتر بگویم آژانس های هواپیمایی که بلیط صندلی‌هایی را به طور عمده از شرکت هواپیمایی خریده‌اند، متضمن فروش آن بلیط‌ها هستند. اگر نتوانند به موقع بفروشند ضررهایی را متحمل می‌شوند چرا که بعد از انعقاد قرارداد بین شرکت هواپیمایی و آژانس هواپیمایی، مسئولیت صفر تا صد فروش به عهده خود آژانس هواپیمایی است.

ناگفته نماند این مسئولیت، خود اختیارات چارتر کننده‌ها را بالا می‌‌برد. چارترکننده‌های بلیط‌های عمده‌ای را  به قیمت پایین تر خریده‌اند، و خود می‌توانند به قیمت بلیط‌های سیستمی و یا بالاتر بفروشند اما گاهی اوقات قیمت بلیط‌های چارتری پایین تر از قیمت‌های سیستمی برای خریدارن حساب می‌شود.

بلیط­‌های چارتری

اولین نکته‌­ای که برای این بلیط­‌ها وجود دارد این است که نسبت به بلیط­‌های سیستمی از قیمت کمتری برخوردار هستند. بلیط­‌های سیستمی همان بلیط­‌های معمولی هستند که شما آن را چه با مراجعه به آژانس گردشگری تهیه کرده باشید و چه از سایت آن را خریده باشید قیمت یکسان و طبق مصوبه خود شرکت هواپیمایی دارند. در رابطه ‌با خرید بلیط هواپیما به‌صورت چارتر این موضوع متفاوت است. در بلیط چارتری گاهی پیش می‌­آید که آژانس‌­های مسافربری بخشی و یا تعدادی از صندلی­های یک پرواز را برای مدتی پیش‌خرید کرده باشند. در این صورت قیمت این بخش از صندلی­‌ها طبق نظر آژانس مسافربری تعیین می­‌شود.

ملاک تعیین قیمت این بلیط­‌ها همان‌طور که در قبل نیز گفته شد؛ بر اساس عرضه و تقاضای مسافران آن پرواز می­‌باشد. در زمان‌­هایی که تعداد خرید بالا است مانند فصل­‌های گردشگری یا مثلا در ایام عید نوروز، قیمت این بلیط­‌ها نیز بالا می‌­رود ولی در فصل­‌هایی که تقاضای مسافران کم می‌­شود قیمت این بلیط­‌ها کاهش پیدا می‌­کند. از طرفی به‌صورت کلی قیمت این بلیط­‌ها با نزدیک شدن به ساعت پرواز، کاهش پیدا می­‌کند.

البته لازم به ذکر است که خرید بلیط پرواز چارتری برای زمانی که قصد برنامه‌­ریزی برای سفر دارید توصیه نمی­‌شود چرا که درصد وجود این بلیط­‌ها به تعداد و در روزی که شما می­‌خواهید نسبت به بلیط‌­های سیستمی کم­تر است. برای خرید بلیط هواپیما به‌صورت چارتر می‌­توانید از سایت ایران چارتر بازدید کنید. این سایت با قراردادن قیمت بلیط­‌ها به‌صورت لحظه‌­ای، شما را در خرید هرچه آسان‌تر بلیط هواپیما یاری می­‌کند.

بلیط لحظه آخری ؟!

این نوع بلیط نوعی از بلیط‌های چارتری را تشکیل می‌دهد که به اختصار درباره آن توضیح داده‌ایم. بلیط‌های لحظه آخری به بلیط‌هایی گفته می‌شود که در نزدیک‌ترین زمان نزدیک به سفر می‌توان خرید، حال آن که قیمت آن بالاتر از بلیط سیستمی باشد یا پایین‌تر بستگی به شرایط دارد. اگر در زمان‌های پرسفر باشیم با نزدیک شدن به زمان پرواز قیمت این نوع  بلیط افزایش پیدا می‌کند اما بالعکس، در موقعیت‌هایی که مسافر به اندازه کافی نیست قیمت این نوع بلیط ها کمتر می‌شود.

میزان بار مجاز در هر پرواز

دانستن میزان بار مجاز برای پرواز از نکاتی است که برای خرید بلیط پرواز به شما توصیه می­‌شود. بسیار پیش‌آمده است که افراد در هنگام تحویل ساک خود متوجه میزان اضافه‌بار خود شده‌اند و در نتیجه مجبور به پرداخت اضافه‌بار شده‌­اند. نرخ اضافه‌بار بر اساس مبدأ و مقصد سفر و همچنین نوع کلاس پروازی و شرکت هواپیمایی متفاوت است. شما می‌­توانید میزان بار مجاز را به‌صورت دقیق در اطلاعات پرواز ببینید. در این جا ما به توضیح کلی این موضوع می­‌پردازیم.

مقدار بار مجاز داخل کابین

هر نفر از مسافران فرست کلاس و بیزنس کلاس می‌تواند با خود 2 چمدان و یک کیف دستی کوچک به داخل کابین ببرد. وزن هرکدام از این­ها نباید بیشتر از 7 کیلوگرم بشود. این قانون برای مسافران کلاس اکونومی به 1 چمدان به همراه یک کیف دستی کاهش پیدا می­‌کند. در این بخش نیز وزن هر یک از وسایل نباید بیشتر از 7 کیلوگرم شود. نکته­ای که پیرامون چمدان­ها وجود دارد این است که ابعاد آن­ها چه در فرست کلاس و بیزنس کلاس و چه در اکونومی کلاس نباید بیشتر از 55 × 38 × 20 باشد.

مقدار بار مجاز خارج کابین

این مقدار نیز باتوجه‌به شرکت هواپیمایی متفاوت است ولی به‌صورت کلی در اکونومی کلاس شما می‌توانید حداکثر 30 کیلوگرم بار همراه خود داشته باشید. این مقدار در بیزنس کلاس به حداکثر 40 کیلوگرم و در فرست کلاس به حداکثر 50 کیلوگرم افزایش می­یابد.

شرکت­‌های هواپیمایی

شرکت­‌های هواپیمایی و همان ایرلاین، گروه­‌های خصوصی و یا دولتی هستند که حمل‌ونقل مسافران و نیز جابه­‌جایی بار را از طریق خطوط هوایی بر عهده دارند. این شرکت­‌ها بسته به نوع امکانات و خدماتی که برای مسافران و متقاضیان ارائه می­دهند؛ از محبوبیت‌های خاص خود برخوردار هستند.

بهترین شرکت­‌های هواپیمایی ایران

 • شرکت هواپیمایی ماهان
 • شرکت هواپیمایی ایران‌ایر (هما)
 • شرکت هواپیمایی آتا
 • شرکت هواپیمایی کیش ایر
 • شرکت هواپیمایی قشم ایر
 • شرکت هواپیمایی معراج
 • شرکت هواپیمایی آسمان
 • شرکت هواپیمایی زاگرس

بهترین شرکت­‌های هواپیمایی جهان

 • شرکت هواپیمایی قطر
 • ایر نیوزلند
 • خطوط هوایی سنگاپور
 • کانتاس امارات
 • کاتای پاسیفیک
 • ویرجین آتلانتیک
 • خطوط هوایی یونایتد
 • اِوا ایر

تفاوت کلاس­‌های پروازی

به‌صورت کلی می­‌توان کلاس­‌های پروازی را به 3 بخش فرست کلاس (درجه یک)، بیزنس کلاس (تجاری) و اکونومی کلاس (اقتصادی) تقسیم کرد. شما در هنگام خرید بلیط هواپیما باید کلاس پروازی را نیز انتخاب کنید. تفاوت اصلی این کلاس‌­های پروازی در خدمات داخل فرودگاه، مکان قرارگیری صندلی در هواپیما و خدمات داخل هواپیما می‌­شود. این کلاس­‌ها به ترتیب از سر هواپیما محل قرارگیری فرست کلاس و تا انتها که محل قرارگیری صندلی­‌های اکونومی کلاس است. اهمیت تفاوت این کلاس‌­ها بیشتر در پرواز­های طولانی‌مدت نمایان می­‌شود.

اکونومی کلاس

اکونومی کلاس که اقتصادی نیز محسوب می­شود؛ مورد استقبال بیشتری قرار دارد. این نوع کلاس پروازی را اغلب مسافران عادی استفاده می­کنند که نسبت به دو کلاس دیگر ارزان­تر است. خدمات خاصی به جز خدمات استاندارد ایرلاین برای آن وجود ندارد. صندلی­ها به حالت اتوبوسی قرار دارند و فضای قرارگیری پاها به مقداری کم است. غذای این کلاس یک یا دو نوع به‌صورت بسته­بندی سرو می­شود.

در این کلاس در سال­های اخیر بخشی تحت عنوان پرمیوم اکونومی به وجود آمده است که می­توان آن را حدفاصل اکونومی و بیزنس کلاس دانست. در این بخش جای پاها بیشتر است و تنوع نوشیدنی­ها و بخش­های سرگرمی و امکانات بیشتری نسبت به اکونومی قرار دارد. اگر شما قصد یک سفر عادی با هواپیما را دارید و نمی­خواهید که برای خرید بلیط پرواز هزینه زیادی را پرداخت کنید؛ می­توانید اکونومی کلاس را انتخاب نمایید.

بیزنس کلاس

بیزنس کلاس حد واصل بین فرست کلاس و اکونومی کلاس است. در این بخش امکانات و خدمات رفاهی نسبت به کلاس قبلی افزایش میابد. شما این تفاوت را در سفرهای طولانی مشاهده می­کنید. صندلی­های بیزنس کلاس تختخواب‌شو هستند و هر فرد فضای شخصی خود را دارد. از طرفی تنوع غذاها و نوشیدنی‌ها در این بخش بیشتر از اکونومی کلاس است.

فرست کلاس

فرست کلاس، لوکس‌ترین بخش هواپیما می­‌باشد که از نظر هزینه نیز گران­‌ترین آن محسوب می‌­شود. تنوع غذاها و همچنین نوشیدنی‌­ها در این بخش بیشترین حالت را دارد. سرو غذای این کلاس توسط آشپزان ماهری صورت می­‌گیرد و از نظر داشتن فضای شخصی و راحتی بدن در صندلی­‌های آن می‌­توان از آن به‌عنوان یک هتل 5 ستاره در هواپیما به‌خصوص برای سفرهای طولانی نام برد. شما باتوجه‌به نوع سفر خود و همچنین هزینه‌­ای که برای سفر اختصاص داده­‌اید؛ می‌­توانید به‌راحتی کلاس موردنظر پرواز خود را انتخاب کند و سفر خود را آغاز نمایید.

قوانین داخل هواپیما

هواپیماها نیز مانند هر وسیله نقلیه دیگری یکسری قوانین خاص خود را دارند که برای تجربه یک سفر بدون مشکل و عالی باید آن­ها را رعایت کنید. این قوانین در راستای حفظ امنیت و راحتی شما و مسافران تعیین شده‌اند. از جمله این قوانین می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قراردادن وسایل الکترونیکی مانند گوشی­های هوشمند بر روی حالت پرواز
 • قراردادن سینی صندلی در حالت درست خود
 • نشستن افراد سالم در بخش خروج اضطراری
 • عدم حمل مایعات به داخل کابین
 • بستن سایه‌بان‌ها در هنگام فرود
 • قراردادن صندلی­ها به حالت اولیه در هنگام فرود
 • برداشتن تمامی وسایل زیر صندلی­ها قبل از فرود
 • نشستن بر روی صندلی خود قبل از باز شدن درب هواپیما

موارد بالا از جمله قوانین لازم به اجرا در هر پروازی هستند. بعضی از قوانین پرواز توسط مهماندارها برای مسافران بازگو خواهد شد. در طول پرواز نیز می‌توانید در صورت وجود هرگونه سؤال، مهماندار را صدا نموده و مسئله را با او در میان بگذارید. رعایت تمامی این نکات سفر خوبی را برای شما و هم‌سفری‌هایتان رقم می‌زند.

مقصدهای محبوب هواپیمایی

در این بخش ما در نظر داریم که شما را باید چند مقصد محبوب هواپیمایی آشنا کنیم. اگر اهل مسافرت و گشت‌وگذار هستید این بخش نظر شما را به خود جلب می­‌کند. شما برای ایجاد یک خاطره به‌­یادماندنی نیاز به یک مکان زیبا و جذاب نیز دارید. طبق آمار می­‌توان گفت که برای سفرهای داخلی، سفر به کیش، قشم، بندرعباس، شیراز، اصفهان و مشهد از مکان­های پر رفت‌وآمد و دارای جاذبه­‌های گردشگری بسیاری هستند. شما برای دیدن این مناطق می­‌توانید از همین حالا بلیط سفر خود را از سایت ایران چارتر تهیه کنید. از طرفی یکی دیگر از خدماتی که این سایت برای شما دارد؛ رزرو هتل است. اگر هنوز مکانی برای اسکان در شهر موردنظر خود پیدا نکرده‌­اید؛ به این سایت سر بزید.

اگر از افرادی هستید که به سفرهای خارجی علاقه دارید و می‌­خواهید زیبایی­‌های جهان را ببینید؛ بازدید از کشورهایی نظیر فرانسه، اسپانیا، چین، ترکیه، ارمنستان و تایلند را به شما توصیه می‌­کنیم.

447873.jpg (1380×774)

زمان خرید بلیط

برنامه‌ریزی سفر چه از نوع تفریحی و چه از نوع کاری، نیازمند دقت و توجه زیاد است. همان‌طور که گفتیم خرید بلیط هواپیما از اولین اقدامات این برنامه‌­ریزی محسوب می­‌شود. شاید برای شما این سؤال مطرح شود که بهترین زمان خرید بلیط پرواز چه زمانی است و یا تا چه زمانی امکان خرید وجود دارد؟ برای پاسخ به این سؤال باید این‌گونه گفت خرید بلیط هواپیما بسته به زمان و شرایط گوناگون، متفاوت است. در بعضی از مواقع به دلیل وجود تعطیلی و یا به‌خاطر فصول گردشگری، باید این رزرو از قبل صورت بگیرد. به‌صورت کلی امکان رزرو بلیط هواپیما حتی از چند ماه وجود دارد.

از طرفی اگر شاهد تعطیلی خاص و موقعیت خاصی نباشیم، به دلیل آنکه با نزدیک شدن به زمان پرواز امکان کاهش هزینه خرید بلیط نیز به وجود می‌­آید، توصیه ما به شما این است که اگر برایتان مقدور است خرید بلیط را به زمانی نزدیک­ به پرواز قرار دهید. البته همان‌طور که گفته شد اگر در حال برنامه‌­ریزی برای کار مهمی هستید؛ خیلی نزدیک به زمان پرواز نباشد. کمترین زمان خرید بلیط هواپیما نیز 8 ساعت است.

چاپ بلیط هواپیما

امروزه با خرید­های اینترنتی بلیط­‌های هواپیما شاید این سؤال در ذهنتان به وجود بیاید که آیا باید این بلیط‌­ها را برای پرواز چاپ کرد یا خیر؟ در جواب این سؤال باید چنین گفت که چاپ بلیط هواپیما برای پرواز نیازی نیست. اصولا بعد از خرید اینترنتی بلیط هواپیما، بلیط تهیه شده تحت پیامی برای شما ایمیل و یا پیامک می­‌شود. شما بعد از رسیدن به فرودگاه و با داشتن عکس بلیط خود می­‌توانید به‌آسانی آن را نشان داده و بقیه مراحل روند ورود به هواپیما را طی کنید. البته برای سفرهای خارجی توصیه می­‌کنیم که در صورت امکان بلیط خود را چاپ بفرمائید.

اما درصورتی‌که شما بنا بر هر دلیلی تصمیم به استرداد بلیط گرفته باشید؛ به‌خصوص برای استرداد بلیط چارتری، باید بلیط توسط فرودگاه مهر شود. برای استرداد بلیط­‌های سیستمی به دلیل آنکه بلیط به‌صورت مستقیم از شرکت هواپیمایی صادر می­شود، امکان استرداد به‌صورت آنلاین وجود دارد.

نحوه استرداد بلیط

در بسیاری از موارد پیش‌آمده است که بعد از خرید بلیط پرواز، بنا بر دلایل مختلفی مانند دیر رسیدن، پیش‌آمدن کار ضروری، بد بودن شرایط آب و هوا  و دیگر موارد تصمیم به استرداد بلیط گرفته باشید. در این شرایط دانستن نحوه استرداد بلیط برای شما ضروری است. قبل از استرداد بلیط باید این را بدانید که استرداد جریمه دارد در واقع بخشی از مبلغ خرید به‌حساب شما بازمی­‌گردد و درصدی از آن به‌عنوان جریمه از پولتان برداشت می‌­شود.

میزان جریمه نیز بسته به شرکت­‌های هواپیمایی متفاوت است. شما در بخش پائینی سایت ایران چارتر می­‌توانید در بخش جریمه استرداد بلیط هواپیما سیستمی، تعرفه­‌های متفاوت را برای این موضوع مشاهده نمایید. در سایت ایران چارتر شما با ورود به‌حساب کاربری خود و در ادامه مشاهده میزان هزینه جریمه می­‌توانید نسبت به استرداد بلیط خود اقدام کنید. برای استرداد بلیط­‌های چارتری به دلیل آنکه این بلیط­ها از طرف آژانس‌­های گردشگری و مسافربری هستند؛ باید بلیط­‌ها مهر فرودگاه را داشته باشند.

تنها چند کلیک تا پرواز

سعی ما برای نوشتن این مقاله آشنایی کامل شما با نحوه خرید بلیط هواپیما، انواع کلاس‌­های پروازی، نحوه استرداد بلیط و نکاتی پیرامون این مسائل بود. تجربه سفرهای هوایی برای هر فردی جذابیت­‌های خاص خود را دارد. اگر هنوز این نوع سفرها را تجربه نکرده‌اید؛ امیدواریم که نکات ذکر شده برایتان مفید بوده باشد و اگر تجربه سفر با هواپیما را دارید؛ این مقاله جهت یادآوری و یادگیری بیشتر برای شما نگارش شده است. برای رزرو بلیط هواپیمای خود و شروع یک سفر پرخاطره تنها کافی است به سایت ایران چارتر بروید و سپس با چند کلیک و انتخاب، بلیط هواپیمای شما در اختیارتان قرار می­‌گیرد. همچنین در صورت نیاز به رزرو هتل از همین سایت می‌­توانید کمک بگیرید. فرصت را از دست ندهید. همین‌الان برای یک تجربه فوق­‌العاده برنامه‌­ریزی کنید.

 662461.jpg (1380×774)

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.