فرایند خرید بلیط هواپیما

https://backority.ir/images/1801510.jpg

آیا به دنبال خرید بلیط هواپیما هستید و می خواهید بهترین اقدام ممکن را در این راستا انجام دهید؟ اگر قصد خرید بلیط هواپیما را دارید اما دچار سردرگمی شده اید و نمی دانید چه اقدامی در این راستا بهتر است، پیشنهاد می کنیم همراهی با ما را در این متن به هیچ عنوان از دست ندهید، لذا در ادامه نکات و اطلاعات بسیار مفید و مثمر ثمری برای تقاضا کننده های بلیط هواپیما ارائه داده ایم؛ نکات و اطلاعاتی که به طور حتم با خواندن آن ها قادر به بهترین تصمیم گیری شده و از سردرگمی در می آیید.

در حقیقت فرایند خرید بلیط هواپیما به گونه ای است که به هیچ وجه نباید آن را سرسری بگیرید و سهل انگارانه اقدام کنید، چرا که امروزه نه تنها این فرایند به روش های مختلفی اجرا می شود بلکه اگر اطلاعات مطلوبی در این زمینه داشته باشید می توانید از طریق بهترین روش های روز، مطلوب ترین اقداماتی را که مزیت های بیشتری دارند، انجام دهید. از این رو لازم به ذکر است اولین و اساسی ترین گامی که هر تقاضا کننده ای می بایست بردارد، کسب اطلاعات بیشتر و گسترش دانش خود درباره ی بلیط های هواپیمایی از جهات و زوایای مختلف است.

با توجه به اهمیت و تاثیر بالای کسب اطلاعات برای خرید بلیط هواپیما ما نیز سعی کرده ایم، این فرایند را کنکاش کرده و توضیحات مفصلی برای کمک به متقاضیان ارائه دهیم؛ توضیحاتی که بدون شک دانستن آن ها به درد تان خواهد خورد.

گفتنی است حین خواندن ادامه ی مطلب درباره ی موضوعاتی چون روش های نوین خرید بلیط هواپیما و آشنایی با آن ها، انواع مختلف بلیط های هواپیمایی، مزایا و ویژگی های بلیط های چارتر، نحوه ی خرید بلیط ارزان تر و در نهایت در رابطه با ایران چارتر یکی از بهترین مراجع خرید بلیط اطلاعات مفیدی کسب خواهید کرد؛ اطلاعاتی که که خواندن و دانستن آن ها برای هر تقاضا کننده ای لازم است.

روش های نوین خرید بلیط هواپیما

https://backority.ir/images/5231611.jpg

وقتی حرف از خرید بلیط به میان می آید اولین راهی که به ذهن همه خطور می کند، مراجعه ی حضوری به مرجع فروش است، مرجع فروشی که در مورد بلیط های هواپیما همان آژانس های هواپیمایی و نمایندگی های آن ها می باشد؛ اما آیا این روش تنها راهکار ست و متقاضیان خرید چاره ای جزء انتخاب آن ندارند؟

در پاسخ به این پرسش لازم است اشاره کنیم دنیا همواره در حال پیشرفت است، پیشرفت هایی که منجر شده اکثر فرایند ها دیگر همانند قبل نباشند و از قالب سنتی خود خارج شوند، به طوری که اگر نگاهی به اطراف خود بیندازید شاهد تغییرات چشمگیری خواهید شد؛ تغییراتی که در چند دهه ی اخیر به وجود آمده اند و در زمان های قدیم اثری از آن ها نبود. فرایند خرید بلیط هواپیما نیز از این قائده جا نمانده و دستخوش تغییرات قابل توجهی شده است، به صورتی که دیگر تنها راه چاره برای انجام این خرید مراجعه ی حضوری به آژانس ها و مراکز فروش نیست.

بنابراین در پاسخ به سوال مذکور لازم است بگوییم در حال حاضر تقاضا کننده های بلیط های هواپیما می توانند غیر از روش های حضوری از طریق روش های نوین روز نیز به خرید بپردازند. در واقع روش های نوین برای انجام این فرایند، متد ها و راهکار هایی هستند که تقاضا کننده بدون حضور فیزیکی در محل فروش، از طریق دسترسی به اینترنت و مراجعه به درگاه های فروش، به صورت غیر حضوری خرید خود را انجام دهد. به بیانی ساده تر شما می توانید از طریق اینترنت، انواع بلیط با هر مقصدی را تهیه کنید.

البته توجه داشته باشید انتخاب مرجع فروش آنلاین خرید بلیط و مراحل انجام آن مسائلی هستند که باید یک سری نکات را در رابطه با آن ها بدانید، نکاتی که سعی کرده ایم در ادامه ی این متن مهم ترین مورد ها را بیاوریم. پس اگر می خواهید با روش های نوین خرید بلیط هواپیما بیشتر آشنا شوید و اقدامی آگاهانه داشته باشید، به خواندن باقی مطلب ادامه دهید.

 خرید آنلاین بلیط هواپیما و مزیت های آن

https://backority.ir/images/398538.jpg

خرید آنلاین بلیط هواپیما این روز ها سر و صدای زیادی ایجاد کرده است، به گونه ای امروزه اکثر تقاضا کننده ها از طریق این روش اقدام کرده و به خرید می پردازند؛ فلذا با انتخاب درگاه های خرید آنلاین می توانید از مزیت های غیر قابل انکاری چون موارد زیر بهره مند شوید:

 • همان طور که می دانید خرید حضوری مستلزم صرف وقت قابل توجهی برای رجوع به مرکز فروش بلیط و گذراندن مراحل خرید به جهت صدور برگه ی بلیط می باشد؛ در حالی که در خرید آنلاین، صرف زمان برای انجام همان کار ها به مراتب کمتر است. به طوری که با انتخاب روش های نوین می توانید به میزان قابل توجهی در وقت خود صرفه جویی کنید.
 • از مزیت های دیگری که لازم است بدانید راحتی مراحل خرید آنلاین نسبت به خرید حضوری است. البته میزان این راحتی به مرجعی که برای ثبت خرید آنلاین انتخاب کرده اید نیز بستگی دارد. گفتنی است ایران چارتر از جمله بهترین مراجع در این زمینه می باشد و علاوه بر راحتی مراحل خرید، ویژگی ها و مزیت های فراوان دیگری هم شامل حال خریداران خود می کند. ناگفته نماند در تیتر های بعدی توضیحات بیشتری درباره ی ایران چارتر و خدمات مختلف آن ارائه داده ایم.
 • حذف هزینه های رفت و آمد برای خرید حضوری مزیت دیگری است که می توانید در این روش از آن بهره مند شوید.
 • درگاه های آنلاین فروش از آن جا که بر پایه سیستم هستند، در هر لحظه و هر ساعت از شبانه روز آماده به ارائه ی خدمات می باشند، به نوعی که تفاوتی ندارد متقاضی کجاست و یا در چه ساعتی اقدام به خرید می کند.
 • کنسلی و استرداد بلیط مسئله ای می باشد که ممکن است هر کسی به دلایل مختلفی سراغش رود و قصد کنسل کردن بلیط خریداری شده ی خود را داشته باشد. در روش های حضوری این کار همواره ملزم به صرف وقت و انرژی زیادی است، در حالی که اگر به طور آنلاین اقدام کنید نه تنها ذخیره زمانی بیشتری خواهید داشت بلکه مبلغ مرجوعی را به مراتب سریع تر از اقدام حضوری دریافت خواهید کرد.
 • تنوع خرید بلیط، به ویژه بلیط های چارتری در این روش بسیار بالا تر از روش های حضوری است و متقاضیان حق انتخاب بیشتری دارند.
 • با مراجعه به بستر های فروش آنلاین بلیط هواپیما می توانید شرایط مختلف انواع بلیط ها اعم از ساعت پرواز، نوع پرواز، قیمت خرید و میزان ظرفیت موجود را به راحتی بررسی کنید.
 • و موارد دیگری از این دست.

انواع بلیط هواپیما در خرید آنلاین

حالا که با روش آنلاین آشنا شدید به طور قطع مشتاق بهره مندی از آن هستید و می خواهید از طریق این روش به خرید بلیط هواپیما بپردازید. پیش از این که بخواهیم در مورد نحوه ی خرید آنلاین و نکات مرتبط با آن صحبت کنیم، بهتر است ابتدا در مورد انواع بلیط های هواپیما و ویژگی های هر کدام بدانید و مروری بر این موضوع داشته باشیم.

به طور کلی بلیط هایی که برای پرواز های هوایی صادر می شوند شامل دو نوع مختلف هستند که به نام بلیط های سیستمی و بلیط های چارتر شناخته می شوند. لازم به گفتن است در قسمت پایین توضیحات چکیده ای از این بلیط ها آورده ایم که مرور آن ها خالی از لطف نیست:

 • بلیط سیستمی: بلیط سیستمی بلیطی است که ساعات پرواز، میزان ظرفیت پرواز و حتی قیمت بلیط  ثابت بوده و قابل تغییر نمی باشند، چرا که مستقیماً از طرف خود هواپیمایی ها صادر شده و دارای شرایط کاملاً مشخصی هستند.
 • بلیط چارتر: در واقع کلمه ی چارتر یعنی در اختیار گرفتن دربست جایی و یا چیزی به صورت اجاره ای که در مقوله ی بلیط های هواپیما به معنای این است که این بلیط ها از جانب شخص، شرکت و یا هر مرجع دیگری خریداری شده و به فروش می رسند‌. از آن جا که بلیط های چارتر از جانب مرجع مشخصی چون بلیط های سیستمی صادر نمی شوند همواره دارای شرایط متغیری هستند که همگی از جانب چاتر کننده تعیین می شوند.

ویژگی های بلیط چارتر

https://backority.ir/images/361399.jpg

اگر قصد خرید بلیط چارتر را دارید و یا می خواهید اطلاعات خود را درباره ی آن تکمیل کنید، بد نیست نگاهی به چند مورد از بارز تربن ویژگی های این بلیط ها بیندازیم تا هنگام خرید با هیچ ابهامی رو به رو نشوید.

بعضی از ویژگی هایی که شامل حال پرواز های چارتر و بلیط های مخصوص به آن ها می شوند، عبارت هستند از:

 • اولین و بارز ترین ویژگی این است که بلیط های چارتر قیمت های متغیری دارند، به طوری که نه تنها ممکن است با قیمت بلیط های دیگر پرواز ها متفاوت باشند بلکه حتی امکان دارد قیمت بلیط های یک پرواز نیز در بازه های زمانی متفاوت دچار تغییرات قابل توجهی شود.
 • از آن جا که چارتر کننده در ابتدا مبلغ صندلی ها را پرداخت می کند، همواره می کوشد تمام بلیط ها را به فروش برساند.
 • هزینه بلیط تمام سنین یکسان است.
 • از قابلیت استرداد و کنسلی برخوردار نیستند.
 • عمدتاً از رنج های پایین تری برخوردار اند.

چارتر هواپیما همیشه دارای تقاضای بالا تری نسبت به بلیط های سیستمی است، زیرا متقاضیانی که در سال مکرراً از پرواز های هوایی برای سفر استفاده می کنند برای خرید بلیط ابتدا موجودیِ چارتر هواپیما را چک می کنند و می کوشند همیشه از این بلیط ها برای سفر خود استفاده کنند. اما اگر دلیل این اصرار را نمی دانید، از خواندن تیتر بعدی غافل نشوید.

مزیت خرید بلیط چارتری برای سفر های هوایی

https://backority.ir/images/461557.jpg

در حقیقت مزیت هایی که این بلیط دارد موجب شده از تقاضای بالا تری برخوردار بوده و همیشه اولین گزینه ی انتخابی افراد باشد. گفتنی است خریداران هنگام خرید بلیط پارامتر های مختلفی نظیر قیمت درخواستی برای خرید، ساعت پرواز، تاریخ پرواز، شرایط هواپیما و صندلی را مد نظر قرار داده و با توجه به اولویت های خود اقدام می کنند. در این میان قیمت بلیط از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوری که از آن می توان به عنوان مهم ترین پارامتر مد نظر خریداران یاد کرد، پارامتری که اکثر افراد تصمیم نهایی خود را مطابق با آن اتخاذ می کنند و می کوشند در ازای پرداخت بهای کمتر بلیط مناسبی تهیه کنند.

همان طور که می دانید بلیط ها عمدتاً به دو صورت چارتر و سیستمی صادر می شوند که هر کدام از آن ها شرایط و قوانین مجزایی در رابطه با قیمت دارند. پیرو این موضوع لازم است بگوییم قیمت بلیط های چارتر بارز ترین مزیت آن ها به شمار می رود، لذا قیمت این بلیط ها بر خلاف بلیط های سیستمی متغیر بوده و با توجه به نظر شخص یا شرکت چارتر کننده تعیین می شود.

چارتر کننده نیز برای این که بتواند تمام بلیط ها را به فروش برساند هر چه به زمان تاریخ پرواز نزدیک تر می شود، قیمت ها را کم و کم تر می کند تا جایی که حتی بعضاً دیده شده چارتر هواپیما با نصف قیمت هم به فروش می رسد.

بنابراین اگر این بلیط ها را خریداری کنید، ممکن است مبلغ کمتری پرداخت نمایی؛ در ضمن توصیه می کنیم اگر زمان سفر برای تان اهمیت زیادی ندارد حوصله کنید و منتظر بلیط های چارتر با قیمت های ارزان تر باشید.

خرید چارتر ارزان

https://backority.ir/images/664246.jpg

اگر تیتر قبلی را خوانده باشید فهمیده اید که بلیط های چارتر همواره در حال تغییر قیمت هستند و ممکن است دچار تخفیفات قابل توجهی شوند، که می توانید با بهره مندی از آن ها موفق به پرداخت بهای نازلی شوید. اما اگر در راستای خرید ارزان تر اصرار دارید و ثابت قدم هستید، لازم به ذکر است علاوه بر بهره مندی از مزیت بلیط چارتر می توانید با توجه به یک سری نکات هنگام خرید موفق به خرید چارتر ارزان تری شوید.

گفتنی است در قسمت پایین چند مورد از این نکات و اقدامات را نام برده ایم:

 • از اقدام به خرید در ایام تعطیل خودداری کنید، لذا پر واضح و مبرهن است که در این ایام متقاضیان سفر، حجم بیشتری دارند از این رو قیمت ها همیشه بالا هستند.
 • قیمت بلیط هایی که مختص به روز های میانی هفته است به مراتب ارزان تر از قیمت بلیط های آخر هفته می باشد.
 • لازم است بدانید پرواز هایی که به صورت توقف دار هستند همواره مستلزم پرداخت بهای کمتری در مقایسه با پرواز های بی توقف می باشند، به صورتی که با توجه به طول زمان توقف قیمت بلیط نیز کاهش می یابد.
 • و به عنوان مورد آخر بد نیست بدانید قیمت ها در فصل هایی چون پاییز و زمستان که زمان برگزاری مدارس است، همواره ارزان تر از بقیه فصول سال می باشد.

اگر موارد فوق را به خاطر بسپارید و در فرایند خرید بلیط هواپیما آن ها را لحاظ کنید، بدون شک موفق به ذخیره ی مبلغ قابل توجهی خواهید شد، مبلغی که اگر با بی توجهی اقدام به خرید می کردید به  طور حتم آن را از دست می دادید.

لازم به تاکید است بگوییم مادامی که موفق به یافتن بلیط چارتر ارزان قیمتی شدید، حتماً میزان قیمت بلیط برگشت آن را چک کنید تا در مقابل مجبور به پرداخت مبلغ بالایی برای خرید بلیط برگشت نشوید.

نکاتی که هنگام خرید بلیط چارتر آنلاین نباید از آن ها غافل شوید

https://backority.ir/images/831465.jpg

در زمینه ی خرید بلیط چارتر آنلاین هواپیما می بایست یک سری نکات را به یاد داشته و از آن ها غافل نشوید تا از احتمال بروز مشکل جلوگیری کنید. با توجه به حساسیت بالای این موضوع در ادامه به چند مورد از مهم ترین موارد از این نکات اشاره کرده ایم:

 • اولین نکته ای که نباید از آن غافل شوید این است که باید از تصمیم خود در خرید بلیط مطمئن باشید، چرا که چارتر غیر قابل بازگشت و استرداد می باشد.
 • هنگام پرداخت وجه به طور حتم مبلغ اعلام شده در درگاه پرداخت بانکی را چک کنید تا با مبلغ ابتدایی یکی باشد.
 • اگر قصد خرید بلیط رفت و برگشت را دارید بهتر است توجه کنید هر دو متعلق به یک چارتر کننده و هواپیمایی یکسان باشند.
 • هنگام خرید، شماره تماسی را درج کنید که همواره در دسترس بوده و امکان پاسخگویی داشته باشد.
 • در درج اطلاعات خرید باید توجه کنید که همه ی موارد به درستی و دقیق وارد شوند.
 • اگر دچار عارضه ای چون بیماری های قلبی و انواع بیماری های خطرناک هستید، حتماً مطرح نمایید.
 • نسخه ی فایلی بلیط را چاپ کرده و هنگام مراجعه به فرود گاه در دست داشته باشید.
 • و در آخر مهم ترین نکته ای که باید در این زمینه رعایت کنید انتخاب یک مرجع فروش آنلاین معتبر و قابل اطمینان است، مرجعی که بتوانید با اعتماد کامل به خربید بپردازید. حال اگر در این رابطه نگران و سردرگم هستید لازم است بگوییم با وجود ایران چارتر دیگر جای نگرانی نیست، چرا که ایران چارتر توانسته کیفیت بالای خدمات خود را در این حوزه به نحو احسن ثابت کند. از آن جا که احتمالاً درباره ی این مرجع معتبر کنجکاو شده اید و میخواهید از وجود آن بهره مند شوید، موضوع تیتر بعدی را به معرفی و نحوه ی خرید بلیط هواپیما از ایران چارتر اختصاص داده ایم.

 ایران چارتر بهترین مرجع برای خرید آنلاین بلیط های چارتری هواپیما

ایران چارتر مفتخر است خاطر نشان شود اولین مرجع در حوزه ی ارائه و فروش بلیط های هواپیمایی است، مرجعی که از همان ابتدای فعالیت هایش همواره در راستای جلب رضایت خریداران قدم برداشته و توانسته به اعتبار بالایی در این زمینه برسد.

لازم است بدانید برای این که از خدمات و مزایای پر شمار این مرجع معتبر بهره مند شوید می توانید از طریق دو راهکار مختلف اقدام کنید، راهکار هایی که در ادامه شرح مختصر و مفیدی از هر کدام آورده ایم:

 • خرید بلیط با رجوع به وب سایت ایران چارتر: در واقع اولین فعالیت های ایران چارتر از طریق جذب مشتری با وب سایت آغاز شده است. این روش به گونه ای است که فقط کافیست متقاضی وارد صفحه ی سایت شده و اقدام کند؛ فلذا از آن جا که مراحل خرید بسیار سهل و قابل فهم هستند، هر کسی با مشاهده ی صفحه ی سایت می تواند به راحتی متوجه فرایند خرید شود.
 • خرید بلیط هواپیما از طریق اپلیکیشن ایران چارتر: استفاده از اپلیکیشن ایران چارتر همواره دارای مراحل آسان تری نسبت به خرید از وب سایت است‌. گفتنیست از آن جا که امروزه بهره مندی از گوشی های هوشمند بسیار متداول می باشد، خرید از طریق اپلیکیشن با استقبال بالایی مواجه شده است.

انواع خدمات ایران چارتر در راستای تهیه بلیط های چارتری

ایران چارتر همواره می کوشد با بررسی نظر خریداران و شناخت انتظارات آن ها از یک مرجع خرید بلیط هواپیما، بهترین خدمات ممکن را در این راستا ارائه دهد؛ تا جایی که اگر از کاربران و خریداران پرس و جو کنید شاهد رضایتمندی مطلوب آن ها خواهید شد.

حال از آن جا که به احتمال زیاد می خواهید با خدمات این مرجع شناخته شده بیشتر آشنا شوید، در ادامه به چند مورد از بارز ترین و حائز اهمیت ترین خدمات آن اشاره کرده ایم، خدماتی که چشم پوشی از آن ها امکان پذیر نیست:

 • از جمله بهترین خدماتی که ایران چارتر برای مشتریان خود به ویژه مشتری های دائمی در نظر گرفته و ارائه می دهد، انواع و اقسام تخفیفات است. به نحوی که اگر به عنوان کابر عضو اپلیکیشن و یا وب سایت ایران چارتر شوید می توانید از این تخفیفات استفاده کنید. گفتنی است میزان و شرایط خدمات تخفیفی با توجه به تعداد خرید هایی که کاربران ثبت کرده اند، متفاوت است.
 • با توجه به سابقه ی طولانی و اعتماد بالای مشتریان، تعداد شرکت هایی که با ایران چارتر برای ارائه ی بلیط همکاری می کنند بسیار بالاست، از این رو شما با رجوع به بستر های خرید این مرجع، با تنوع و تعدد بالایی رو به رو خواهید شد.
 • با رجوع به بستر های فروش ایران چارتر می توانید به راحتی شرایط مختلف بلیط ها را مطالعه کرده و از قیمت آن ها مطلع شوید؛ به نحوی که اگر قصد خریدی آگاهانه دارید، ایران چارتر بهترین پیشنهاد است.
 • و چندین و چند مورد دیگر.

تمام موارد فوق و امثالهم دلیل محکم و قاطعی هستند که از ایران چارتر به عنوان بهترین پیشنهاد برای خرید بلیط هواپیما یاد کنیم.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.