توصیه‌هایی برای سفر آسان‌تر در اروپا

توصیه‌هایی برای سفر آسان‌تر در اروپا

به احتمال زیاد بارها و بارها با وسایل نقلیه مختلف سفر کرده‌اید، بسیاری از افراد که به دنبال سفری سریع هستند، هواپیما و پرواز را به عنوان وسیله سفر خود انتخاب می کنند. برخی از افراد به دنبال تجربه‌ای جدید و متفاوت هستند و سفر بر روی کشتی‎‌های عظیم‌ الجثه را به عنوان وسیله نقلیه سفر خود برمی‌گزینند. در این میان افرادی وجود دارند که راحتی ماشین شخصی خود را با هیچ وسیله نقلیه دیگری عوض نمی‌کنند و ترجیح می‌دهند کل مسیر سفر را در حال رانندگی باشند. همچنین افرادی نیز وجود دارند که به طبیعت و کوه و دشت علاقه بسیاری دارند و سفر آرام و آهسته با قطار را به هر وسیله نقلیه دیگری ترجیح می‌دهند.

قطار یکی از وسایل نقلیه محبوب برای سفر است که قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر وسیله‌های نقلیه سفر دارد. قطار پرطرفدارترین وسیله برای سفر در اروپا نیز شناخته شده است. به گونه‌ای که افراد از آن برای سفرهای بین شهری و حتی بین کشوری نیز استفاده می‌کنند. در این مقاله به توضیح و بررسی مزایا و معایب سفر دور اروپا با قطار می‌پردازیم. اگر شما هم جز طرفداران مسافرت با قطار هستید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

مزایای استفاده از قطار در سفر دور اروپا

موارد بسیاری وجود دارد که افراد این وسیله را به عنوان وسیله نقلیه مناسب برای سفر دور اروپا انتخاب می‌کنند، در این بخش به بررسی برخی از این موارد خواهیم پرداخت.

محافظت از طبیعت

اگر شما دوست‌دار طبیعت باشید، بی‌شک سفر با قطار را بر بسیاری از وسایل نقلیه دیگر ترجیح می‌دهید. این وسیله نقلیه عمومی مقدار کربن دی اکسید کمتری آزاد می‌کند، به عبارتی می‌توان گفت هر سفر قطاری 90% کمتر از سفر هوایی گاز کربن دی اکسید تولید می‌کند. امروزه سوخت و مسائل مربوط به آلودگی هوا یکی از دغدغه‌های اصلی جامعه به شمار می‌روند؛ شما می‌توانید خود با انتخاب وسیله نقلیه مناسب در طول سفر تفریحی خود تاثیر مستقیمی بر کاهش آلودگی و حل این معضل داشته باشید. همان طور که می‌دانید آلودگی هوا تاثیر مستقیمی بر روی گرمایش زمین داشته و می‌تواند بر چرخه طبیعت نیز تاثیر منفی بگذارد. پس اگر حفظ طبیعت و کره زمین برای شما مهم است، قطار بهترین انتخاب برای سفر دور اروپا خواهد بود.

در دسترس بودن

معمولا ایستگاه‌های قطار در مراکز شهر قرار دارند و شما می‌توانید با سفر قطار از مرکز شهری مانند پاریس به مرکز شهری دیگر همانند برلین بروید. این یکی از مواردی است که ارجحیت سفر قطاری را بر دیگر سفرها نشان می‌دهد. معمولا فرودگاه‌ها به دلیل نیاز به مساحت و متراژ بزرگ و دیگر مسائل امنیتی در خارج از شهرها ساخته می‌شوند و شما باید برای سفر هوایی زمان و مبلغ زیادی را صرف کنید تا بتوانید به آنجا برسید. در حالیکه ایستگاه‌های قطار در مرکز شهر قرار داشته و اکثر وسایل حمل و نقل عمومی مانند تاکسی‌، اتوبوس، مترو و غیره در این منطقه ایستگاه دارند. وجود ایستگاه برای شما این امکان را فراهم می‌کند که از هزینه‌های جانبی سفر و همچنین اتلاف وقت خود در مسیر جلوگیری کنید.

لغو حداقلی

سفر قطار جز سفرهای مطمئن است، زیرا احتمال لغو شدن آن بسیار نادر است. این سفر بر روی زمین و ریل‌ها انجام می‌گیرد، بنابراین تنها موردی که می‌تواند باعث لغو و کنسل شدن سفرهای قطاری شود تصادفات ریلی است که به دلیل کنترل و امنیت 24 ساعته احتمال وقوع آن بسیار نادر است. در صورتی که سفرهای هوایی در این زمینه سابقه بدی از خود به جای گذاشته‌اند، این سفرها ممکن است به دلیل بد بودن وضعیت جوی و موارد بسیار دیگری لغو شوند و باعث ایجاد مشکلات فراوان در برنامه‌های آتی مسافران شوند. برای مثال با لغو شدن سفر هزینه رزرو هتل و تور شما می‌سوزد و سایر برنامه‌های شما به تاخیر می‌افتد. آمار نشان می‌دهد در سال 2019، در حدود 25 پرواز هوایی در لحظات آخر لغو شده‌اند و باعث بروز مشکلات فراوانی در روند کاری و فعالیت مسافران شده‌اند.

غذاهای بهتر

در قطار تنوع غذایی بیشتری وجود دارد و شما می‌توانید با هر ذائقه غذایی که دارید، از غرفه و رستوران قطار غذای موردعلاقه خود را انتخاب کرده و سفارش دهید. همچنین این اجازه به شما داده می‌شود که غذای خود را با خود به قطار ببرید و در طول سفر دست پخت خود را نوش جان کنید. در حالیکه بسیاری از این موارد مانند حمل مواد غذایی در برخی از خطوط هوایی ممنوع است. همچنین شما انتخاب غذای محدودی نسبت به قطار دارید و باید خود را با غذاهای موجود در هواپیما وفق دهید تا با مشکل مواجه نشوید.

آسایش بیشتر

یکی دیگر از مزایای انتخاب قطار راحتی و آسایش بیشتر آن نسبت به سایر وسیله‌های نقلیه است. در قطارها شما فضای بیشتری برای قرار دادن پاهای خود دارید، حتی ممکن است شانس با شما یار باشد و صندلی کناریتان خالی بماند. شما می‌توانید از این صندلی به عنوان محلی برای نگهداری وسایل سفر یا برای خوابی راحت‌تر استفاده کنید. در حالیکه این فرصت و اختیار حتی در سفرهای پرواز اروپایی معمولی و درجه یک نیز وجود ندارد. همچنین در قطار کوپه‌هایی وجود دارند که والدین می‌توانند نوزادان خود را که گریه و بی‌قراری می‌کنند در آن آرام کرده یا افرادی که می‌خواهند تماس تلفنی داشته باشند در آن کوپه به مکالمه بپردازند و مزاحم همسفران خود نشوند. تمامی این موارد نشان دهنده برتری و ارجحیت سفر قطاری بر انواع دیگر سفرها است.

معایب سفر دور اروپا با قطار

در بخش قبل به طور کامل مزایای استفاده از قطار را شرح دادیم، حال نوبت آن رسیده است درباره معایب سفر با قطار نیز توضیحاتی ارائه دهیم تا شما بتوانید آگاهانه وسیله نقلیه مناسب خود برای سفر دور اروپایتان را انتخاب کنید.

  • سرعت پایین: بسیاری از افراد که برنامه خاص و ویژه‌ای دارند یا به دلیل عجله‎ای که دارند، سفر قطاری را بسیار آهسته می‌دانند و آن را انتخاب نمی‌کنند.
  • برنامه گیج کننده: معمولا برای رسیدن به شهر خاصی باید در برخی از ایستگاه‌ها پیاده شده و قطار خود را تغییر دهید. اگر تجربه کافی در این مسئله نداشته باشید احتمال دارد این مورد باعث سردرگمی شما شود. توصیه می‌شود در این مواقع از کارکنان قطار کمک بخواهید تا شما را راهنمایی کنند.
  • مکان نادرست ترمز قطار: معمولا در هر کوپه و واگنی ترمز اضطراری به صورت آویزان وجود دارد که به دلیل قرارگیری در ارتفاع پایین ممکن است برخی از کودکان به اشتباه آن را بکشند و باعث ایجاد مشکلات بسیاری شوند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد تقاط قوت و ضعف قطار به عنوان وسیله سفر دور اروپا توضیحاتی در اختیار شما قرار دادیم. شما می‌توانید برای خرید و رزرو بلیط قطار با توجه به کشوری که در آن هستید اقدام به خرید کنید. برای مثال اگر در کشور آلمان به دنبال بلیط قطار برای سفرهای خود می‌گردید، می‌توانید برنامه و اپلیکیشن Deutchebahn App دانلود کرده و از آن استفاده کنید. همچنین اگر مبدا سفرتان کشور ایتالیا است می‌توانید از سایت یا اپلیکیشنTrenitalia  یا  the Italo Train Appبهره ببرید. اگر از کشور فرانسه قصد سفر به دور اروپا را دارید می‌توانید از سایت SNCF برای خرید و رزرو بلیط استفاده کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایستگاه‌های مختلف قطار در شهرها و کشورهای دیگر می‌توانید از برنامه گوگل مپ استفاده کنید و ایستگاه‌های مقصد خود در کشورهای مختلف را شناسایی کنید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.